Kolik stojí svatební dekoratér: paušální vs hodinové sazby

Odpověď na to, kolik stojí svatební dekoratér, závisí na jejich sazbě. Některé dekoratérky účtují hodinově, jiné mají paušální sazbu v závislosti na vámi vybraném balíčku.

Pokud jste omezeni svými výdaji, zvažte snížení počtu zaměstnanců. Možná se naučíte podávat alkohol na svatbě bez barmana, abyste ušetřili například na nákladech navíc.

Kolik stojí svatební dekorace?

Paušální sazba

Svatební dekoratér, který účtuje paušální sazbu, bude obvykle stát asi 800 dolarů. V závislosti na místě konání a počtu hostů může být nižší nebo vyšší než tato částka.

Někteří svatební dekoratéři mohou také najímat dodavatele třetích stran, takže počítejte s minimálně 10 % více jako správní poplatek nad rámec sazby. To je důvod, proč je důležité si ujasnit, zda s dekoratérem budou další náklady.

Hodinová sazba

Pokud máte prostornou recepci, může být cennější najmout si svatebního dekoratéra na hodinu. Cena za svatebního dekoratéra může být 60 $ za hodinu, ale může být vyšší, v závislosti na tom, jak dlouho v oboru působí.

Ostřílení svatební dekoratéři mohou stát asi 80 dolarů nebo více za hodinu. Takže pokud máte omezený rozpočet, můžete zvážit zdobení sami nebo najít cenově dostupné svatební dekoratéry.

Kolik byste měli mít rozpočet na svatební výzdobu?

Většina párů vyčlení 8 až 10 % ze svého svatebního rozpočtu na výzdobu obřadu a hostiny. Můžete se však neustále přizpůsobovat, podle toho, co vám pomůže ušetřit více na nákladech.

Kromě toho se nesnažte získat všechny typické svatební dekorace, protože některé jsou stejně zbytečné. Menší prostory nebudou potřebovat tolik dekorací, nebo se můžete rozhodnout pro levnější alternativy.

Například některé květiny a zeleň mohou být falešné, nebo můžete upcyklovat jiné předměty, jako jsou girlandy, zednické sklenice, nápisy nebo dokonce kulisy ze snadno dostupných předmětů pro domácnost. Oblouk bude stát na většině svateb nejvyšší, takže si přečtěte, jak ozdobit svatební oblouk látkou, abyste ušetřili více.

Co nabízí svatební dekoratér?

Celkový design

Je nezbytné ujasnit si se svým svatebním dekoratérem, zda je zodpovědný za celý design. Někteří jsou například najímáni pouze na konzultace, jiní s plánováním a někteří dekoratéři budou přítomni pouze při realizaci.

Nečekejte, že všichni svatební dekoratéři zajistí vše od plánování až po realizaci, protože někteří jsou ochotni vzít váš návrh a materiály a vyzdobit místo podle vašich představ. Pokud chcete vše nechat na dekoratérovi, pak je nejlepší vyčlenit rozpočet na veterána a sdělit všechny své potřeby a preference, abyste získali místo svatby svých snů.

Dekory

Očekává se, že dekory poskytnou svatební dekoratéři, ale někteří také umožňují svým klientům, aby jim dekory a materiály poskytli. Podle vašeho plánu budou přítomni pouze pro provedení a dekoraci těchto předmětů s jen velmi minimálním vkladem z nich.

Samozřejmě, pokud máte rozpočet, je méně obtížné najmout profesionála, který zajistí a nastaví svatební výzdobu. Obvykle nabízejí pronájmy a nebudete muset hledat různé prodejce, abyste dokončili styling vašeho místa.

Úklid

Ověřte si u svatebního dekoratéra, zda vámi vybraný balíček bude zahrnovat úklid po obřadu nebo hostině. Někteří dekoratéři budou účtovat příplatek za čištění a odstranění dekorů, zejména pokud se jedná o pronájem nebo jste dekoratérovi dovolili, aby je poskytl.

Ale pokud vlastníte dekory nebo je vyrábíte sami, měli byste říct úderné četě, kde je chcete mít. Mají pro ně určitou sentimentální hodnotu a možná budete moci upcyklovat některé dekory pro jiné významné události, abyste ušetřili peníze.

Vyplatí se svatební dekoratéři?

Svatební dekoratéři se vyplatí, protože budete mít více času na starosti s dalšími detaily svatby, místo abyste se pohroužili jen do nastavení místa. Také nemusíte být na místě často a v závislosti na vašem uspořádání se nemusíte starat o samotné dekory.

Předpokládejme, že máte velkou svatbu, nastavte rozpočet na svatebního dekoratéra. Poté s odborníkem naplánujte, jak chcete maximalizovat prostor pro recepci nebo obřad.

Naopak menší svatby může být praktičtější nechat si vyzdobit sami. Místo konání je tak jako tak relativně malé a nemusíte hýřit množstvím designů a funkcí.

Když už mluvíme o intimních obřadech, snažíte se své širší rodině říct, že nejsou pozváni? Zde je návod, jak uspořádat malou svatbu s velkou rodinou.

Kolik bych si měl účtovat za výzdobu svatby?

Pokud máte za úkol vyzdobit svatbu, zvažte při rozhodování o platbě místo, téma, zahrnutí a své odborné znalosti. Můžete si také vybrat mezi získáním hodinové sazby nebo paušální sazby.

Závěr

A to je vše! Právě jsme zjistili, kolik stojí svatební dekoratér, kde si mohou účtovat paušální sazbu 800 USD nebo 60 USD za hodinu, pokud je sazba hodinová.

Náklady na pronájem dekoratéra však může ovlivnit mnoho faktorů. Proto vám doporučujeme, abyste své dotazy důkladně vyřešili, abyste se vyhnuli nesprávné komunikaci ohledně vašich očekávání.