Kolik stojí svatba ve stodole: je to drahé

Odpověď na to, kolik stojí svatba ve stodole, závisí na šesti věcech, ale můžete předpokládat, že je to někde od 5 000 do 12 000 $. Abychom vám pomohli najít svatební místo, které vyhovuje vašemu rozpočtu, porovnáme svatbu ve stodole s náklady na jiné svatby v typických místech.

Probereme také, zda je svatba ve stodole v první řadě legální. Ale co když jste omezeni rozpočtem a mít recepci by bylo nepraktické?

Zde je to, co dělat místo svatební hostiny, abyste ušetřili na výdajích a přesto se dobře bavili se svými hosty.

Jaká je cena svatby ve stodole?

Sezóna

Podobně jako na jiných svatebních místech bude svatba ve stodole během vrcholné svatební sezóny dražší než její pořádání v měsíci, který není oblíbený pro svatby. Jak již bylo řečeno, můžete očekávat vyšší náklady na svatbu ve stodole, pokud je vámi zvolené datum svatby v květnu až říjnu.

Důvodem je vysoká poptávka, zvláště pokud je stodola nebo farma, kde se nachází, oblíbená a oblíbená pro svatby. Tip je rezervovat před zvýšením nákladů, takže zkuste hledat a získat svatební stodolu v listopadu, lednu, březnu nebo dubnu.

Komfort

Pokud pro akci přetváříte stodolu, pak počítejte s tím, že jednou z věcí, která zabere většinu výdajů, je elektřina. Nicméně, i když je stodola přeměněna, můžete mít specifické požadavky na elektřinu a osvětlení, které je stále třeba doplnit.

Pokud je kabeláž omezená, musíte do svých výdajů za stodolu zahrnout generátory, aby byly užitečné pro svatbu. A i když jste si vybrali místo ve stodole, kde je již funkční elektřina, počítejte s tím, že bude zahrnuta do celkových nákladů na její pronájem na vaši svatbu.

Chcete také počítat s klimatizací nebo topením, v závislosti na tom, kdy budete mít svatbu. Bohužel většina míst ve stodolách tato zařízení postrádá a ty, které je mají, budou dražší na rezervaci.

Toalety

Stodoly nemají vnitřní vodovodní potrubí a ti, kteří proměnili svou stodolu na hostinu, musí hodně utratit, aby ji měli. Proto tato nutnost zvýší celkové náklady na uspořádání svatby ve stodole.

Páry se mohou také rozhodnout pro přenosné toalety nebo toaletní přívěsy. Upozorňujeme však, že jejich pronájem bude nákladný, obvykle 900 USD.

Dekorace

Ať už si pronajmete místo ve stodole nebo si stodolu sami proměníte na svatbu, dekorace vždy ovlivní vaše výdaje. Můžete utratit 2 000 $ a více, a to nemusí zahrnovat ani stoly, obřadní oblouk a další podrobnosti o místě svatby.

Stodoly pravděpodobně dají cenu za každý stůl a dekoraci. Kromě toho můžete pro svou svatbu chtít konkrétní téma, které může být dražší než typický vzhled svatební stodoly.

Zvuky

Stodoly budou mít snadno dostupné zvukové systémy, které samozřejmě v závislosti na typu mohou stát výrazně. Ale na druhou stranu, přeměnit stodolu na místo, kde budete také poskytovat zvuky, bude drahé.

Různé typy zvukových zařízení mohou být drahé a také potřebujete způsob, jak je připojit k elektřině. Můžete také mluvit s DJ nebo kapelou, pokud si přinesou své vybavení.

Zde je návod, jak udělat DJ na své vlastní svatbě, pokud je najmutí hudebního profesionála mimo vaše plány.

Stravování

Bude mít areál stodoly vlastní catering? Pokud ne, budete si muset zarezervovat samostatného svatebního prodejce, který vám poskytne jídlo a případně i pití.

Jen za stravování můžete utratit od 2 000 do více než 5 000 USD. Pokud je ale stodola umístěna někde daleko, mohou si samozřejmě navýšit účet i stravníci.

Jsou svatby ve stodole dražší?

Svatební stodoly mohou být drahé na více než 12 000 $, což je podstatné, pokud si je sami přeměníte na svatební místo. Minimální průměrné náklady na svatební stodolu jsou však mírně pod 6 000 $, což je vyšší než minimální náklady na jiné svatební hostiny.

Můžete si například pronajmout některé restaurace a centra akcí za minimálně 2 500 USD, ale mějte na paměti, že mohou být také dražší než stodoly, protože některé mohou dosáhnout více než 20 000 USD.

Máte tělocvičnu, kterou si můžete pronajmout na svatbu? Proč se nenaučit, jak vyzdobit tělocvičnu na svatbu, protože to může stát méně než přeměna stodoly?

Můžete se legálně oženit ve stodole?

Legálně se můžete oženit ve stodole, podobně jako na jiných místech kromě tradičního kostela nebo soudní budovy. Nezapomeňte však mít právní dokumenty potřebné pro uzavření manželství.

Nejprve budete muset před obřadem získat od svého okresního úředníka povolení k uzavření sňatku. Poté bude muset váš úředník podat váš oddací list, aby se ujistil, že vaše manželství bude platné.

Pokud jde o svatby ve stodole, chcete také ověřit, zda místo konání ve stodole funguje podle místních zákonů o využívání půdy. Vyhnete se tak problémům z dlouhodobého hlediska, než abyste zjistili, že vaše místo je jednoho dne zavřené.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, kolik stojí svatba ve stodole, kde může začít na 5 000 až 12 000 dolarech, v závislosti na různých faktorech.

Pokud předěláváte stodolu a nepronajímáte místo ve stodole, počítejte s náklady na elektřinu, instalatérské práce a další potřeby, aby bylo místo vhodné pro svatbu. Doufáme, že vám to pomohlo rozhodnout se, zda je svatba ve stodole pro vás; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.