Kolik stojí svatba v NYC: Průměrné náklady

Odpověď na to, kolik stojí svatba v NYC, závisí na mnoha faktorech. Můžete však očekávat, že utratíte přes 70 000 dolarů, pokud chcete svatbu na Manhattanu v New Yorku.

Poskytneme srovnání různých svatebních míst v New Yorku, abyste se mohli rozhodnout, které z nich je pro vás. A kdo má radši hrady než města, přečtěte si, kolik stojí svatba na zámku.

Kolik stojí svatba v New Yorku?

Cena svatby v New Yorku závisí na místě a typu svatby. Typicky, kolik se svatba v NYC může pohybovat od paušálního poplatku mezi 6 000 $ až 50 000 $.

Některá místa také účtují za osobu, kde každý svatební host může dosáhnout až 500 dolarů. Níže uvedený příklad je odhadem toho, co si musíte připravit, pokud se chcete oženit v New Yorku.

Ukázkový svatební rozpočet v New Yorku

 • Svatební místo v New Yorku: od 3 500 USD do více než 10 000 USD
 • Půjčovné na recepci: 3 000 $ nebo zahrnuto v balíčku místa konání
 • Svatební catering a nápoje: od 6 500 USD do více než 5 000 USD nebo 65 až 95 USD za svatebního hosta
 • Svatební hudba nebo DH: od 1 500 USD
 • Svatební květiny: průměrně 1 000 až více než 3 000 USD
 • Svatební fotograf: od 3 000 USD do více než 5 000 USD
 • Náklady na svatební obřad, jako je obřad a další potřeby: 1 000 $

Obecně platí, že někteří plánovači svateb v New Yorku doporučují připravit si na svatbu v New Yorku rozpočet 30 000 dolarů. Vždy však můžete uspořádat jednodušší akci a snížit velikost seznamu hostů, abyste ušetřili náklady.

Měli byste také zahrnout náklady na cestu a ubytování, zejména pokud cestujete z jiného státu do New Yorku.

Kolik stojí svatba na Manhattanu?

Páry, které chtějí svatbu na Manhattanu, by měly počítat s tím, že zaplatí v průměru mezi 76 000 až 77 000 dolary. Manhattan je drahé město na svatbu, ale v New Yorku je také populární pro svatby.

Kde se mohu oženit na Manhattanu s omezeným rozpočtem?

 • Sun West Studios: podkrovní prostor pro pořádání akcí o velikosti 6 300 čtverečních stop ideální pro páry, které chtějí pro svou svatbu výhled na panorama NYC
 • 3 West Club: nabízí úžasné prostory, včetně těch rozměrných, které pojmou více než 200 svatebních hostů
 • Ramscale Studio: ideální pro pár, který chce mít na svatbě výhled na manhattanské mrakodrapy, newyorský přístav a řeku Hudson

Kolik stojí místa konání v New Yorku?

Místo svatby ovlivňuje, jak moc bude svatba v New Yorku. Takže ti, kteří plánují svatbu v NYC, by měli porovnat náklady na manželství v různých místech v NYC.

Náklady na svatbu v NYC by neměly zruinovat, ale to neznamená, že byste měli mít svatbu, která vás neuspokojí. Některá místa účtují za osobu, zatímco jiná poskytnou paušální poplatek na základě balíčku, který chcete pro svatbu.

Následující ceny svatebních míst v NYC jsou od společnosti Getstak:

Brooklynská botanická zahrada

Pokud si budete chtít pronajmout Brooklynskou botanickou zahradu, počítejte s poplatkem mezi 3 000 až 11 000 USD nebo 186 USD za hosta. Jen mějte na paměti, že je zde minimálně 150 lidí nebo se rozhodněte pro Palm House pro 250 hostů.

Brooklyn Winery

Průměrné náklady na Brooklyn Winery jsou 48 000 $. Vinařství však nemůže pořádat svatební obřady od poloviny září do října a od listopadu do prosince můžete mít pouze 95 hostů.

1 Hotel Brooklyn Bridge

Pokud chcete místo, které může sloužit také jako vaše ubytování pro hosty, proč se neoženit v 1 Hotel Brooklyn Bridge? Průměrná cena je 50 000 $ a akci můžete mít i na střeše.

The Plaza

Plaza Hotel v Central Parku může být tím nejlepším místem pro vaši svatbu v New Yorku, pokud chcete předvést historii města. Nabízejí dokonce balíčky za 375 USD na hosta, pokud máte 200 lidí a svatba bude v sobotu.

Bateriové zahrady

Battery Gardens je ideální pro moderní svatbu a nejlepší ze všeho je, že si v jejich restauraci můžete dát i zkušební večeři. Toto místo můžete pro svou svatbu vyzkoušet za cenu od 120 do 210 USD na osobu.

Intercontinental Barclay Hotel

Nevěsty, které snily o majestátním schodišti pro svou svatbu, mohou zvážit hotel Intercontinental Barclay. Očekávejte, že utratíte 75 000 $ za toto místo jako vaši recepci.

Gotham Hall

Pokud se chcete oženit na Broadwayi, můžete zvážit Gotham Hall. Ceny závisí na sezóně, ale očekávejte až 325 USD na osobu.

Průměrné náklady na svatbu v Severním státě NY

Svatba v Upstate New York se může pohybovat od počáteční ceny 9 000 $ až 15 000 $ a více. Mezi oblíbená místa patří Crowne Plaza Albany – The Desmond Hotel a The Terrace at Waters Edge Lighthouse.

Doporučujeme navštívit jejich webové stránky a zjistit aktuální ceny.

Jak mohu získat levnou svatbu v New Yorku?

 • Má málo hostů
 • Udělejte svatbu mimo sezónu
 • Podívejte se na cenově dostupné podniky v New Yorku
 • Rozhodněte se pro nenápadný svatební styl
 • Udělejte si svatbu brunch
 • Udržujte rozpočet pro své oblečení a dodavatele
 • Zvažte útěk místo obřadu

Přečtěte si, jak naplánovat svatbu v destinaci s malým rozpočtem, kde najdete další tipy.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, kolik stojí svatba v NYC, kde si musíte připravit alespoň 30 000 dolarů.

Svatby na Manhattanu jsou ještě dražší, a to přes 70 000 dolarů, v závislosti na místě a typu svatby. Existují však také cenově dostupné prostory v New Yorku, takže si prosím proveďte průzkum a najděte to, které vyhovuje vašemu rozpočtu.