Kolik stojí solární ohřívač bazénu? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Přemýšleli jste někdy, kolik stojí solární ohřev bazénu? Než si budete moci užívat svou novou teplou vodu, budete muset investovat do solárního ohřívače bazénu. To jsou náklady potřebné k vybavení vašeho majetku speciálními panely nezbytnými k zahřátí vašeho plavání.

Budete se však muset spolehnout na sluneční paprsky, abyste dokončili práci bez solárních panelů. Solární topný systém se pohybuje od 2000 do 4000 USD, v závislosti na použitých panelech.

Na rozdíl od standardních bazénových ohřívačů, které vyžadují značnou počáteční investici, solární bazénové ohřívače vyžadují pouze instalační poplatek, takže jsou časem dostupnější. Ke správnému prohřátí vody navíc nebudete potřebovat velké množství slunečního záření. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o prvcích, které ovlivňují vaše výdaje. Vše, co potřebujete vědět o solárním ohřevu bazénu, se dozvíte v tomto článku, včetně nákladů na jeden. Pojďme se bavit!

Náklady na instalaci solárního bazénového ohřívače

V tomto odstavci se dozvíte, kolik stojí solární ohřívač bazénu. Měli byste očekávat, že zaplatíte zhruba 500 USD za práci a instalaci, pokud si koupíte ohřívač bazénu. Náklady na práci a instalaci velkého solárního bazénového ohřívače nebo ohřívače umístěného daleko od bazénu mohou stát 1 000 až 2 000 USD.

Podle dodavatele bazénů Compass Pools stojí solární systémy vytápění bazénů obvykle kolem 3 000 a 6 000 USD, v závislosti na velikosti vašeho bazénu a technologii, kterou si vyberete. Podle výrobce systém zahrnuje zaplacení přibližně 1 000 a 5 000 USD, přičemž instalační poplatky se pohybují od 600 do 2 500 USD. Postup instalace může jednoduše trvat až 2 týdny, zatímco pokud je bazén obrovský a má propracovaný systém, bude vyžadovat mnoho profesionálové splnit.

Při instalaci solárního ohřívače bazénu dosáhnete nejlepších výsledků jednání s profesionálem. V závislosti na velikosti bazénu, velikosti a typu systému a vzdálenosti mezi bazénem a panely může celý postup trvat od několika minut až po několik dní. Pro začátek vám odborník může pomoci s výběrem a navržením ideálního systému pro vaše potřeby. Mohou vás navést na optimální polohy panelů, aby bylo zajištěno co nejvíce přímého slunečního světla a určit velikost systému.

Kdykoli se jedná o instalaci systému, odborník má odborné znalosti a zkušenosti potřebné k rychlému a přesnému provedení úkolu. Správná instalace bude mít za následek méně oprav, což prodlouží životnost systému. Každá instalace solárního ohřívače bazénu začíná důkladným posouzením vašeho bazénu a okolního regionu. Pochopení vašich zvyků a preferencí umožňuje instalaci vhodně umístit a dimenzovat ohřívač pro dosažení nejlepších výsledků ve vašem bazénu.

Nakonec se panely nebo sběrný systém namontují na střechu nebo sousední plošinu. Jsou bezpečně upevněny a připoutány, aby bylo zajištěno, že zůstanou stabilní. Poté je externí čerpadlo systému umístěno přímo vně vašeho bazénu, které je připojeno k potrubí systému. K přivedení vody do kolektoru používá jedna sada potrubí filtr a čerpadlo, zatímco druhé potrubí dodává vodu přímo. ke sběrateli. Tato potrubí jsou při vaší instalaci skryta nebo minimalizována. V některých situacích mohou být skryty za povrchy nebo připevněny ke straně domu. Možná vás také bude zajímat informace o řešení problémů se solárními bazénovými systémy.

Jak funguje solární ohřívač bazénu?

Tyto ohřívače absorbují určité procento sluneční energie a využívají ji k cirkulaci vody z vašeho bazénu přes filtrační systém a zpět do vašeho bazénu. Voda po trase protéká soustavou slunečních kolektorů a ohřívá ji. Tepelná energie slunce se využívá k ohřevu vody v bazénu pomocí solárního ohřívače bazénu. Solární kolektory jsou často umístěny na vaší střeše, stejně jako solární fotovoltaické (FV) panely. Voda z vašeho bazénu je vytlačována do solárních kolektorů vaší střechy, kde je filtrována a skladována.

Takové solární termální kolektory zvenku připomínají fotovoltaické panely, ale uvnitř mají trubky, které umožňují proudění vody z bazénu a shromažďování slunečního světla. Solární ohřívač bazénu vám navíc může pomoci ušetřit peníze!

Solární ohřev bazénu je prospěšný pro životní prostředí a je nákladově efektivní, protože budete závislí na obnovitelné solární energii, spíše než na nákupu benzínu, který byste obvykle potřebovali k zahřátí plavání. Když přejdete na solární ohřívač bazénu, získáte zisk, který se může lišit v závislosti na aktuálním zdroji tepla vašeho bazénu, účinnosti vaší jednotky, počátečních nákladech a dalších faktorech. Regulační ventily průtoku a automatická čidla jsou běžnou součástí solárních bazénových ohřívačů. Když se teplota vody proudící ze solárních kolektorů přizpůsobí požadované teplotě, tyto části vás upozorní.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jste se všichni dozvěděli odpověď na svou otázku: kolik stojí solární ohřívač bazénu. Výše jsme podrobně probrali vše, co se týká solárního ohřevu bazénu, nákladů na instalaci bazénového ohřívače a toho, jak tyto ohřívače fungují. Doufáme, že vám tento článek hodně pomohl. Nejlepší je také vědět, kdy zapnout solární ohřívač bazénu a jak nainstalovat ohřívač bazénu. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!