Kolik stojí platinové snubní prsteny

Odpověď na to, kolik stojí platinové snubní prsteny, se pohybuje od 600 do 6 000 USD. Probereme, zda se cenové rozpětí platinových prstenů vyplatí a jaké jsou výhody platinového prstenu oproti jiným běžným materiálům pro snubní prsteny.

Budete také vědět, zda můžete nosit platinový snubní prsten denně, pokud hledáte prsten, který vydrží každodenní použití. A pokud uvažujete o mnoha typech snubních prstenů, můžete si je porovnat v naší samostatné diskuzi, kolik snubní prsteny stojí.

Kolik přesně stojí platinové snubní prsteny

Cena platinových snubních prstenů závisí na různých faktorech, ale v průměru očekávejte cenové rozpětí mezi 600 až 6 000 dolary za platinové prsteny. Díky tomu patří platina mezi nejlepší volby pro snubní prsteny, protože některé jsou cenově dostupné ve srovnání s typickou cenou, kterou páry utratí za své snubní prsteny, což je více než 3 000 $.

Kromě toho je platina elegantním kovem pro šperky a je tvrdší než zlato. Získáte tedy estetiku a odolnost, což mu dává vynikající hodnotu za peníze.

Zde jsou však faktory, které ovlivňují náklady na platinu, pokud o ní uvažujete pro svůj svatební prsten:

  • Šířka nebo velikost prstenu platinového snubního prstenu
  • Další kovy, diamanty nebo drahé kameny použité v platinovém snubním prstenu

Jsou platinové snubní prsteny drahé?

Platinové snubní prsteny stojí několik set dolarů až tisíce dolarů, v závislosti na mnoha faktorech. Ve srovnání s bílým zlatem však počítejte s tím, že ceny platiny jsou vyšší, protože k výrobě snubního prstenu je potřeba více platiny, protože je hustší.

Jaký je rozdíl mezi platinovými snubními prsteny a zlatými snubními prsteny? Platinová svatba může být o 40 až 50 % dražší než bílé zlato.

Platina však stojí méně než 14K a 18K zlato. Abychom vám poskytli rychlé srovnání, platina stojí kolem 32,60 $ za gram, zatímco 14K a 18K zlato je kolem 34,17 $ a 44,35 $.

Platinové snubní prsteny vs. snubní prsteny z bílého zlata

Platinové snubní prsteny jsou často srovnávány se šperky z bílého zlata kvůli jejich poněkud podobnému vzhledu. Platinový svatební prsten však bude mít vyšší cenu, protože platina je vzácnější a hustší než bílé zlato.

Platinový prsten může obvykle stát o 500 až 800 dolarů více než snubní prsten z bílého zlata. Na výrobu snubního prstenu se používá více platiny, proto vyšší cena.

Je také hustší a asi o 66 % těžší než bílé zlato. Koneckonců, pamatujte, že kovy se platí v gramech a na výrobu snubního prstenu budete potřebovat více platiny.

Kolik stojí platinový diamantový snubní prsten?

Cena za snubní prsten s platinovým diamantem se pohybuje od 900 do 1000 dolarů. Je pochopitelné, že náklady jsou vyšší, protože platina je vzácná.

Dále tloušťka prstenu a velikost diamantu ovlivní konečnou cenu diamantového snubního prstenu. Pokud je to jednoduchý prsten, cena začíná na 700 dolarech, ale cena může dosáhnout 1 500 $ a vyšší, pokud je kapela dlážděna diamanty, protože k jejich udržení na místě je potřeba více kovu.

Pokud má váš platinový diamantový snubní prsten nebo zásnubní prsten také středový diamant, bude cena uvedena samostatně. Bez ohledu na to je platina jedním z nejlepších kovových prstenů pro diamantový snubní prsten, protože její hmotnost a hustota mohou diamanty lépe zajistit a déle je chránit, zvláště pokud chcete, aby byly prsteny vydlážděny malými kameny.

Vyplatí se platinové prsteny?

Platinové snubní prsteny se vyplatí, protože jsou nenáročné na údržbu a odolné. Dokonce se hodí k diamantům, pokud chcete platinový prsten pro vaše zásnuby.

Nízká údržba

Pořizovací cena platinových prstenů vás může odradit, zejména ve srovnání s nižší cenou snubního prstenu z bílého zlata. Zpočátku však nechcete kupovat něco cenově dostupného, ​​pokud to znamená, že to bude vyžadovat výměnu každých několik let.

Na druhou stranu, platinové snubní prsteny mohou být předem dražší, ale nemusíte je každých pár let překrývat, abyste si zachovali svou barvu. Pokud nemáte v úmyslu vylepšovat svůj snubní prsten každých pár let, pak získáte maximum svých peněz s platinovými snubními prsteny.

Odolný

Těžší a hustší platina je ideální pro každodenní použití. Na rozdíl od bílého zlata se při každodenním používání a intenzivním životním stylu snadno neopotřebuje.

Vysoká cena platinového prstenu stojí za to, pokud se nemusíte obávat poškrábání při každém nošení. Pokud chcete porovnat různé kovy s cenou platiny, přečtěte si, z čeho jsou snubní prsteny vyrobeny, abyste našli ten, který vám dá nejlepší hodnotu za peníze.

Mohu nosit platinový prsten každý den?

Konkurenční ceny platinové snubní prsteny z ní dělají fantastickou úvahu oproti jiným kovům. A co je nejlepší, vydrží každodenní používání a zajistí drahokamy a jiné kameny na dlouhou dobu.

Postupem času však může platinový snubní prsten ztmavnout a časem se u něj vytvoří matná struktura. Samozřejmě to předpokládá, že má drobné škrábance a reagují na světlo.

Závěr

A to je vše! Právě jste se dozvěděli, kolik stojí platinové snubní prsteny, což může být několik set dolarů až tisíce, v závislosti na mnoha faktorech.

Platinové prsteny jsou dražší než pásy z bílého zlata, protože platina je hustší a vzácnější. K výrobě snubního prstenu je proto potřeba více platiny.