Kolik stojí oprava topení do auta? Zvažte 6 úžasných věcí!

Vaše hledání, kolik stojí oprava topení do auta, skončí hned po 5 minutách. Pokračujte ve čtení, protože uvádíme některé základní problémy související s topením automobilu a odhadované náklady na jejich opravu.

Naštěstí se průměrná cena dílů topení pohybuje mezi 100 a 260 dolary. Náklady na opravy se pohybují v cenovém rozpětí mezi 200 a 1200 USD a pokud máte zájem si věci opravit sami, můžete ušetřit nějaké peníze.

Většina oprav topení v autech je snadná a mizerné topení nevyvíjí velký tlak na vás a vaši kapsu. Takže, na co čekáme? Začněme!

Kolik stojí oprava topení v autě?

Podívejme se, kolik stojí oprava topení do auta. Přejděte dolů a vyhledejte odhadované náklady na opravu vadné části topení vašeho auta.

#1. Nízká hladina chladicí kapaliny

Ohřívač fouká studený vzduch, když zaznamená nedostatek chladicí kapaliny v nádržce. Ale nebojte se, vyřešení tohoto problému bude pro vaši kapsu docela snadné. Nejprve musíte utratit 8-15 dolarů a galon chladicí kapaliny bude váš. Poté otevřete uzávěr nádržky a naplňte ji na maximum. Po ujetí vzdálenosti 25 000 mil v autě navíc nesmíte zapomenout doplnit nádržku.

#2. Vadný termostat

Zaseknutý nebo vadný termostat znamená, že vaše auto topení bude foukat studený nebo spalující vzduch. V obou situacích budete trpět a pak musíte utratit 45 dolarů za nákup nového termostatu. Na druhou stranu se termostaty snadno instalují a není důvod, proč byste neměli provádět výměnu sami. Stačí vyhledat snadný návod na Googlu nebo YouTube a naučit se způsob instalace termostatu do auta, aniž byste museli platit další peníze profesionálovi. .

#3. Uzamčený vzduch

Někdy se vzduch zablokuje v recirkulačním systému vašeho auta. V důsledku toho nemůžete upravit teplotu topení, protože v kabině cirkuluje vzduch se stejnou teplotou. Můžete to však opravit, aniž byste utratili korunu. Stačí zvednout auto pod dobrým úhlem a všechny vzduchové bubliny se uvolní. Nebo vypusťte vzduch z ventilu chladiče vašeho auta. Ale počkejte! Máme i jinou možnost. Musíte otevřít uzávěr chladiče a nechat motor běžet 10 až 20 sekund.

#4. Ucpaný vzduchový filtr

Vzduchový filtr zajišťuje, že do prostoru vašeho vozu proudí čistý vzduch. Bohužel se někdy tento filtr ucpe v důsledku venkovních nečistot, které přicházejí se vzduchem. K odstranění prachových částic můžete použít kartáč. Případně musíte utratit 35 USD za nákup nového filtru. Profesionál si bude účtovat dalších 35 $, pokud nedůvěřujete svým mechanickým dovednostem.

#5. Dmychadlo a motor

Zkratovaný dmychadlo může zamrznout v autě, i když ostatní části topení fungují perfektně. Chcete-li najmout někoho na výměnu ventilátoru, musíte z kapsy vybrat asi 400 dolarů. Tato cena zahrnuje poplatky za práci a cenu nového ventilátoru. Alternativně může vadný motor také způsobit bolesti hlavy a vy musíte utratit celkem 450 $ za opravu jednorychlostního motoru a 650 $ za vícerychlostní motor ventilátoru.

#6. Ucpané nebo špatné jádro ohřívače

Topné jádro je nejkritičtější částí systému HVAC automobilu a topné těleso automobilu bez něj nemůže přežít. Řešíte ucpané jádro topení? No, to není velký problém a každý, kdo se trochu zajímá o automechanika, se může problému zbavit pomocí tohoto návodu, jak propláchnout jádro topení auta.

Vysoká slanost vzduchu, písečné bouře a prach jsou hlavními faktory, které způsobují ucpání trubek jádra ohřívače. Chcete-li si užít jízdu v autě za tepla, musíte problém okamžitě vyřešit. Případně můžete auto odvézt k profesionálnímu automechanikovi a ten problémy vyřeší poté, co si od vás naúčtuje slušnou částku 800 až 1000 babek.

Navíc si musíte připlatit 100 až 300 dolarů, pokud staré jádro selhalo a autotop potřebuje k provozu nový díl. Pokud není topení auta ucpané, musíte zkontrolovat, zda je čelní sklo automobilu zamlžené nebo zda se motor rychle zahřívá. Mezi další příznaky patří zvýšená spotřeba chladicí kapaliny a hořkosladký zápach uvnitř kabiny vozu.

Jak zůstat v teple až do opravy topení auta?

Zde jsou věci, které možná budete potřebovat, abyste zůstali v teple bez topení v autě:

Přikrývky

Přikrývky vás mohou zachránit před chladem v autě, aniž byste museli zapínat topení. Takže musíte dát jednu nebo dvě husté přikrývky na zadní sedadlo vašeho auta.

Potahy sedadel a přenosná topení

Na trhu dostupné vyhřívací kryty lze zasunout do autosedačky a zvýšit teplotu. Můžete také použít přenosné topení do auta, abyste přežili chlad, dokud se vaše topení do auta neopraví. Možná vás také bude zajímat informace o nejčastějších problémech s ohřívačem.

Horké nápoje

Pití teplých nápojů je rychlý způsob, jak se zahřát. Musíte si však před jízdou vzít plný šálek čaje nebo kávy, pokud je třeba opravit topení v autě.

It’s A Wrap!

Doufejme, že jste dostali odpověď na to, kolik stojí oprava topení do auta. Nyní jste připraveni provést poruchy a údržbu topení automobilu. Proč nefunguje topení auta a auto se přehřívá, když je topení zapnuté.