Kolik stojí oprava lednice? 6 úžasných problémů!

Zajímá vás, kolik stojí oprava lednice? Obvykle se pohybuje mezi 200 až 330 dolary, ale obvykle záleží na tom, jak je škoda včetně. Může to dokonce stát méně než sto dolarů, nebo to může trvat asi 1000 dolarů.

Je tedy lepší nejprve prozkoumat, co si myslíte, že je základní součástí, kterou je třeba opravit, a začít odtud.

Setkali jste se se scénářem, kdy se vám jídlo přes noc kazí, protože vaše lednice není dostatečně vychladlá? Tato situace vás nechá zmatenou, protože jste zkontrolovali, zda je dostatečně uzavřená před spaním nebo zda je zapnutý termostat. Nebo jste si dokonce vzpomněli, že včera v noci nedošlo k výpadku proudu.

„V čem může být problém,“ zeptal ses. Může to být důsledek vadného kompresoru nebo ventilátoru chladničky. To bychom nevěděli, pokud nemáme někoho, kdo zkontroluje vnitřní stranu lednice. Ale nebojte se, protože jsme tu, abychom vám pomohli a poskytli vám informace o možných nákladech na opravy chladniček.

Problémy s chladničkou a náklady na jejich opravu

Lidé se více zaměřují na cenu konkrétního produktu nebo služby, když mají omezený rozpočet. Pokud se aktuálně potýkáte s finančními problémy, ale všimli jste si malé závady ve vaší lednici, pomůže vám tento článek. Poskytneme vám představu o možných nákladech na různé opravy chladniček. Na vaši otázku, kolik stojí oprava lednice, by naštěstí mohly odpovědět následující informace.

Problém č. 1. Kompresor

Tato součást tedy hraje obrovskou roli při chlazení vaší chladničky. Je zodpovědný za přeměnu kapalného chladiva na chladnou mlhu, takže pokud je rozbitá, teplota může stoupnout a vést ke zkažení potravin. Abyste tomu zabránili, vyhněte se přepracování kompresoru a vždy věnujte pozornost nejmenším změnám, jako je nárůst teploty. Také je náročné vypořádat se s díly chladničky, takže je velká šance, že si najmete technika.

Bude vás to však stát víc, protože zaplatíte za kompresor, který má cenu asi 50–300 dolarů, a také musíte zaplatit technikovi zhruba 100–150 dolarů. To nás zaokrouhluje na 200 až 450 dolarů. I když máte nízký rozpočet, doporučujeme vám, abyste kompresor sami neopravovali, pokud nemáte žádné zkušenosti. Riskujete větší poškození vaší chladničky.

Problém č. 2. Únik chladiva

Nakonec si všimnete, že dochází k úniku, pokud slyšíte syčivé zvuky nebo že vaše lednice nechladí. V chladničce může být málo chladiva, které se po cestě k různým ventilům a trubkám promění ve studenou mlhu. Tato látka obvykle vydrží déle, ale množství se sníží, pokud jsou na jejím průchodu netěsnosti.

Při nesprávném zacházení s touto chemikálií může dojít k vážnému poškození. Měli byste si tedy najmout odborníka na opravu netěsností a v extrémních případech doplnit hladiny freonu nebo chladiva. Stálo by vás to přibližně 200–300 $, takže doufáme, že se nestanou dva nebo více problémů současně, abychom se vyhnuli přílišným výdajům.

Problém č. 3. Mraznička

Moderní chladničky mají obvykle mrazničku a podle mě je její technologie složitější než vaše lednice. Jeho součásti musí pracovat tvrději a efektivněji, aby vaše mražené zboží mělo nejnižší možnou teplotu.

Náročná práce tedy bude pravděpodobně bolet pro vaši peněženku. Oprava mrazničky by vás stála zhruba 100 až 650 dolarů, v závislosti na závažnosti poškození.

Problém č. 4. Promáčknutí dveří a těsnění

Pouze několik majitelů domů se stará o menší promáčknutí na dveřích lednice. Pokud to však ovlivňuje schopnost dveří úplně se zavřít, neměli byste to ignorovat. Malá mezera mezi vnitřkem vaší chladničky a vnějším prostředím by vaší chladničce způsobila větší škody. Menší promáčknutí vás pravděpodobně bude stát méně než sto dolarů, ale záleží na vás, jestli to chcete opravit, přestože se dveře vaší lednice dobře zavírají. Pokud však existují nějaké obavy ohledně jeho uzavření, opravář vám může dovolit zaplatit více než 250 USD nebo méně.

Problém č. 5. Dávkovače

Ne všechny ledničky mají dávkovače vody a ledu, ale pokud ji nemáte, pak máte štěstí. A problémy s těmito funkcemi jsou obvykle spojeny s problémy s filtry nebo vodovodním potrubím. Takže to bude pravděpodobně stát kolem 60 až 200 $. Pokud však dojde k většímu poškození, může dosáhnout 300 $.

Problém č. 6. Termostat a řídicí deska

Aby se to nestalo, neměňte nastavení příliš často nebo násilně. Nebudete chtít posílat smíšené signály do vašeho motoru a dalších komponent. Tento problém může také způsobit časté otevírání dveří chladničky. A stálo by vás to asi 80 až 800 dolarů, v závislosti na značce vaší chladničky.

Zabalení

A to odpovídá na vaše otázky o tom, kolik stojí oprava lednice. Stále existují možné drobné problémy, které by přidaly k vašemu výpočtu, takže možná budete chtít prozkoumat další. Ale ty výše uvedené jsou nejdůležitější a musíte je okamžitě opravit.

Doufáme, že nebudete muset tolik utrácet a že vaše lednice nebude vážně poškozena. A možná budete chtít zkontrolovat článek o tom, kolik stojí provoz klimatizace 5 000 BTU, kde najdete další užitečné informace o domácích spotřebičích. Měj krásný zbytek dne!