Kolik stojí ohřívač prostoru? 6 úžasných možností!

Nejste si jisti, kolik stojí ohřívač? Nebojte se! Řekneme vám průměrnou cenu každého typu dostupného na trhu pro vytápění.

Ohřívače jsou cenově dostupné z hlediska počátečních a provozních nákladů. Různé typy ohřívačů mají variabilní ceny. Musíte se ujistit, zda ohřívač, který získáváte, je dostatečný pro vytápění vašeho prostoru nebo ne.

Ohřívače jsou samozřejmě mnohem víc než jen zařízení. Jsou záchranáři v chladném zimním období a dobrý ohřívač rozhoduje o tom, jak pohodlná bude vaše letošní zimní sezóna. Bez dalších řečí! Pojďme se podívat na ceny topidel.

Kolik stojí ohřívač prostoru?

Víme, že se chcete o topných tělesech dozvědět více. Tento průvodce vás tedy provede tím, kolik stojí ohřívač prostoru.

#1. Panelový ohřívač

Panelové topení se vám bude nejlépe hodit, pokud chcete odstranit chlad z místnosti za mírného počasí. Superbezpečné proudy horkého vzduchu z ohřívače jsou však stejně přínosné pro vás i vaše domácí mazlíčky a děti.

Cena

Jejich cena se pohybuje v dostupném rozmezí 90 a 150 USD. Nebudete zklamáni celkovým výkonem ohřívače.

Proč byste si měli pořídit panelové topení?

Může poskytnout estetický pohled na váš pokoj pro hosty. Navíc můžete tělo ohřívače natřít krajinkou nebo jakoukoli barvou, která se hodí k barevné kombinaci vašeho pokoje.

#2. Infrazářiče

Infračervený ohřívač je druhým názvem účinnosti. Ano! Díky přirozenému pocitu ohřívače si ho všichni oblíbí, včetně vás, protože musíte platit méně, pokud jde o účty za elektřinu. Infračervený ohřívač nepotřebuje ventilátor a přímo to znamená, že ohřívač spotřebuje méně elektřiny.

Cena

Infrazářiče jsou obecně dražší než jiné zářiče. Nebuďte tedy překvapeni, když najdete ohřívač s cenovkou 600 dolarů. Ale nebojte se, některé ohřívače standardní velikosti jsou také k dispozici za rozumné ceny 75 a 190 USD.

Proč byste si měli pořídit infrazářič?

Za prvé, rychle vytopí místnost. Za druhé, nevydávají nepříjemné zvuky. A konečně, účinnost infračerveného ohřívače není ovlivněna průvanem.

#3. Ohřívače propan

Propanový ohřívač vás zbaví starostí se zapojováním ohřívače. Fungují tak, že generují elektromagnetické tepelné vlny, které se šíří místností a poskytují vám teplo. Některé modely mají také ventilátory, které zajistí, že teplo dostanete do každého rohu místnosti.

Jsou vyrobeny pro lidi s láskou k dojíždění. Nízké počáteční náklady přidávají další hvězdy do hrudníku ohřívače na propan. Vyrobené teplo je mnohem teplejší než elektrické ohřívače. Navíc musíte za nákup propanu utratit o 20 % méně, než platíte za účty za elektřinu.

Cena

Propanové ohřívače jsou za rozumnou cenu a obvykle stojí 90 až 150 USD. Po využití fantastických vlastností propanového ohřívače tedy nemusíte řešit žádné výčitky.

Proč byste si měli pořídit ohřívač propanu?

Vaše venkovní plány mohou být pohodlné s přítomností jediného propanového ohřívače. Navíc díky zvláštním ochranným funkcím, jako je snímač převrácení a detektor úbytku kyslíku, stojí za to koupit ohřívač propanu.

#4. Ohřívače s olejovou náplní

Olejová topidla jsou známá svou účinností a při utrácení peněz za ně nesmíte váhat. Tyto ohřívače jsou naplněny diatermickým olejem, který přispívá k přenosu tepla tím, že absorbuje teplo a poté cirkuluje kovové sloupy, aby se prostor ohříval konvekčním procesem. Dobré je, že nemusíte do topení doplňovat olej.

Cena

Cena ohřívače naplněného olejem začíná od 70 USD a průměrně se pohybuje mezi 89 USD. BSO, buďte připraveni zaplatit 150 $, pokud chcete model s dlouhou životností.

Proč byste si měli kupovat olejové topení?

Díky vysokému bodu varu diatermického oleje se nebojíte výbuchu ohřívače. Vysoká tepelná kapacita diatermického oleje navíc umožňuje, aby ohřívač vyzařoval teplo, i když ohřívač vypnete.

#5. Keramická topidla

Keramický ohřívač funguje nahříváním kovové cívky. Teplo je následně absorbováno keramickými deskami a transportováno do místnosti konvekční metodou. Některé modely mají vestavěné ventilátory, které doprovázejí ohřívač ve stejné a rovnoměrné cirkulaci tepla. Teplo navíc zůstává v místnosti, dokud keramické desky nevychladnou.

Cena

Pokud se keramický ohřívač hodí do formy vašeho ideálního ohřívače, pak není na škodu utratit 150 dolarů za vysoce kvalitní ohřívač. Některé průměrné modely jsou dostupné v cenovém rozpětí mezi 30 a 50 dolary.

Proč byste si měli pořídit keramický ohřívač?

Keramické ohřívače jsou dobře vybaveny funkcemi, jako je kompatibilita a nastavitelný digitální termostat. Teplo osciluje v místnosti pomocí ventilátoru. Lehkost umožňuje umístění ohřívače podle vašich tepelných potřeb.

#6. Ohřívače s ventilátorem

Modely ventilátorových ohřívačů se neliší od keramických ohřívačů. Vytápí prostor bez keramického topného tělesa. Ale nedostatek keramických prvků snižuje účinnost ohřívače ventilátoru.

Cena

Fn ohřívač můžete mít za cenu od 33 USD do průměru 69 USD. Špičkový model by také mohl stát celkem 149 dolarů.

Proč byste si měli koupit ohřívač s ventilátorem?

Topidlo s ventilátorem se vám bude hodit, pokud chcete při sezení na pracovním stole trochu bodového vytápění. Ohřeje vzduch kolem vás a vy si práci určitě užijete, než abyste si přáli zalézt do postele a pohodlně se vyspat. Také by vás mohlo zajímat, jak opravit elektrický ohřívač.

Je to obal!

Je čas se rozloučit. Doufáme, že jste našli odpověď na to, kolik stojí ohřívač prostoru, a rozcházíme se v dobrém. A nezapomeňte si přečíst náklady na elektřinu ohřívače: podívejte se na 21 různých modelů. Můžete si také přečíst o tom, jak moc provozovat ohřívač prostoru a kam ho umístit.