Kolik stojí odpadní ohřívač vody? 3 nejlepší způsoby, jak to udělat se zbytky!

Kolik stojí odpadní ohřívač vody? Velikost vašeho ohřívače vody a typy materiálů použitých k jeho výrobě ovlivní jeho cenu. Můžete však mít maximálně 7 až 30 USD. Záleží také na tom, zda jste jednotku přinesli jako celek nebo oddělili části. Pořídili jste si nedávno nový ohřívač vody, abyste nahradili ten starý, a nevíte, co s tím starým?

No, vždy existuje možnost sešrotovat ten starý. Možná se však ptáte, zda se vyřazení celé věci vyplatí.

Také jsem byl ve stejné situaci jako vy a měl jsem problém, kam umístit staré topení nebo jej použít. Co jsem udělal, bylo sešrotovat všechny kovové části, které měly cenu. Mám pro vás seznam návrhů, jak se zbavit starého ohřívače vody třemi způsoby. Přečtěte si tento článek a zjistěte, zda má váš ohřívač vody vyšší nebo nižší hodnotu, pokud se jej rozhodnete vyřadit jako já!

Kolik stojí šrotový ohřívač vody?

Pravděpodobně jste vyměnili starý ohřívač vody a už vám prostě nezbývá místo na uskladnění toho starého. No, existuje více než jeden způsob, jak se zbavit toho starého ohřívače vody. Naštěstí pro vás mám tento seznam věcí, které můžete dělat se starým ohřívačem vody.

#1. Recyklace

Dobře využít starý ohřívač vody znamená recyklovat ho. Mnoho společností zabývajících se recyklací bude mít rádo vaše ohřívače vody a sešrotuje je pro jejich kovy. I když tyto společnosti vás pravděpodobně donutí zaplatit běžnou sazbu nebo poplatek za likvidaci zařízení. I když zákony v každém státě, který vyžaduje, aby prodávajícímu bylo alespoň 18 let a měl platný průkaz totožnosti, aby mohl využívat služby, se řídí jinak. Pokud nemůžete najít recyklační společnost, která by vaše staré topení odvezla, zkuste zkontrolovat místní samosprávy, aby jednotku zlikvidovaly. Vaše místní vláda může mít služby, které vám pomohou s recyklací nebo vyzvednutím ohřívače vody z vašeho místa.

#2. Pronájem služby odstraňování nevyžádaného odpadu

Služby odstraňování nevyžádaného odpadu, jako je 1-800-GOT-JUNK? nabízí služby pro vyzvednutí a likvidaci těchto typů spotřebičů. Mají také vyzvednutí ve stejný den, které jim umožní vybrat váš starý ohřívač, ať jste kdekoli. Buď jednotku sešrotují, protože zabrání tomu, aby se tyto jednotky dostaly na skládku, protože je stále můžete využít, nebo je lze darovat, jak je to možné, zvláště pokud tým stále dobře funguje. Stačí zavolat, ale doporučuji vám nejprve vypustit topení. Nejen, že vám pomohou zbavit se topidla, ale také místo uklidí.

#3. Vyřazení ohřívače vody sami

Ze tří možností, které máte, je tato jediná, kde dostanete nějaké peníze na oplátku za likvidaci vašeho starého ohřívače vody. Musíte vědět, které druhy kovů jsou ziskové a které ne. Protože existují dva typy ohřívačů vody; plynové a elektricky poháněné, zde jsou kroky, které vám pomohou zkontrolovat kovové části ohřívače vody.

Začněte od horní části ohřívače vody a zkontrolujte, zda jsou připojeny armatury a potrubí. Pomocí magnetu můžete najít kovové materiály ve vaší nádrži. Linky jsou ze železa, ale pravděpodobně z mědi nebo mosazi, pokud ne. Stále je můžete prodat, ale za nižší cenu. Odstraňte ji pomocí hasáku nebo ji rozřízněte pilou. Anoodovou tyč můžete mít také uvnitř ohřívače, protože je vyrobena převážně z hliníku, hořčíku nebo kombinace kovů, dokonce i mědi.

Pokud máte plynový ohřívač vody, je lepší je prodat samostatně, protože pravděpodobně dostanete lepší cenu. Ačkoli můžete mít také šrotovny, které nabízejí speciální sazby pro své regulátory, abyste získali nejlepší cenu za vaši starou jednotku ohřívače vody. Na druhou stranu elektrické ohřívače vody jsou většinou vyrobeny z pozinkovaných měděných materiálů nebo nerezové oceli. Tyto části naleznete v horní nebo spodní části přístupových panelů. Zkontrolujte také kování pomocí nože nebo šroubováku. Některé mosazné materiály se mohou stát k nepoznání kvůli korozi způsobené stářím jednotky.

Kolik tedy stojí odpadní ohřívač vody? Cena za váš odpadní ohřívač vody bude záviset na hmotnosti každého kovového dílu, který máte. Takže můžete očekávat návratnost 7 až 30 USD za váš starý ohřívač vody. Protože ohřívač vody váží nejméně 150 liber, když je vypuštěn. Doporučuji, abyste si ověřili nákupní ceny každého typu ve vašem místním vrakovišti. Celý proces vlastního vydlabání kousků každého kovového dílu však bude záležet i na tom, zda na to budete mít ještě čas. Můžete si také přečíst o kontrolním seznamu ohřívačů vody.

Je to obal!

Nyní, když víte, kolik stojí odpadní ohřívač vody, můžete velmi dobře zvážit své možnosti, zda jej prodat celý nebo sešrotovat pouze kovové části. Přesto můžete stále získat pár dolarů zpět, když sešrotujete svůj starý ohřívač vody. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, proč můj zásobníkový ohřívač vody vychladne a jak nastavit termostat topení.