Kolik stojí kontrola formy: Průvodce nejlepší domácí péčí

Odpověď na otázku: „Kolik stojí kontrola formy?“ Závisí na velikosti kontaminace formy. Více o jeho průměrné ceně si však můžete přečíst níže.

Kromě ceny inspekce plísní se dozvíte, kdy provést kontrolu formy. Budete také informováni o tom, co dělat během vyšetřování plísní a po něm.

Kdy kontrolujete výskyt plísní?

Plíseň roste na viditelných i skrytých místech. Navzdory tomu, že jsou zřejmé, existuje značná možnost, že mohou růst ve strukturách vašeho domu. Proto je důležité nechat váš domov zkontrolovat na plísně, zvláště když jste v následujících situacích:

Viditelná forma

Viditelná plíseň může být buď bílá, modrá nebo černá rostoucí na části vašeho domu. Pokud si všimnete takové plísně, pak může být čas na inspekci.

Bílá plíseň má tendenci růst v chladném prostředí, jako jsou zdi. Je snadné zaměnit bílou plíseň za minerální usazeniny, takže buďte náročnější.

Je snadné je odlišit. Pokud se při postřiku vodou rozpustí, pak je to ložisko nerostů. Pokud se bílá forma nerozpustí, pak je to bílá plíseň.

Modrá plíseň se obecně vyskytuje ve vlhkých oblastech, jako je vaše koupelna. Pokud rostou na površích, jako jsou vany, můžete je také vyčistit domácím čisticím prostředkem.

A konečně, černá plíseň je běžná plíseň, která roste na dřevě, sádře a izolaci. Přestože je typický, má toxický protějšek – Stachybotrys chartarum.

Odstranění toxické černé plísně je poměrně nákladné. Také jeho dlouhodobé vystavení může způsobit zdravotní problémy.

Neobydlené domy

Důvodem, proč neobydlené domy mají tendenci ukládat plísně, je nárůst vlhkosti. Všimněte si toho při nákupu nového domu. Pokud je dům příliš dlouho neobsazený a nebyl dobře větrán, možná budete muset provést kontrolu formy.

Nový domov

Poškození vodou může být tak nepolapitelné, že si toho prodejce někdy není vědom. Protože poškození vodou nevyhnutelně vede k plísním, bylo by dobré provést kontrolu formy.

Chcete -li se lépe informovat o závažnosti této záležitosti, přečtěte si tento článek o tom, co dělat, když jste si koupili dům poškozený vodou.

Po nápravě

Kontrola formy po sanaci by měla být součástí vaší běžné domácí údržby. Kontrola plísně by měla být součástí vaší údržby, protože sanace je poměrně nákladná, jak budete vědět později. Sanace bude zbytečná, pokud po ní nebudete mít dům bez plísní.

Poškození vodou

Poškození vodou je konečným zdrojem plísní, protože jim dává prostředí, kde se jim daří. Pokud si tedy všimnete známek poškození vodou, bylo by dobré nechat si provést i kontrolu formy.

Náklady na kontrolu formy

U malých až středně velkých domů se průměrné náklady na kontrolu plísní pohybují mezi 300 a 400 dolary. Pokud je váš domov větší než 4000 čtverečních stop, mohou náklady dosáhnout 900 $.

Hlavními faktory, které ovlivňují náklady na vyšetřování plísní, jsou velikost domu a proces inspekce. Specifický inspekční proces, který může ovlivnit náklady, je invazivní vyšetřování – takové, kde inspektor potřebuje odstranit části struktur vašeho domu.

Více o procesu inspekce si můžete přečíst níže.

1. Při kontrole formy

Kontrola forem vyžaduje pouze jednoduché nástroje. Někdy stačí baterka. V situacích, kdy je třeba prozkoumat systémy HVAC, však možná budete k jejich otevření potřebovat nějaké další nástroje.

V těžko přístupných oblastech se inspektoři mohou rozhodnout použít kamery. Kromě toho mohou k testování nadměrné vlhkosti v určité oblasti použít také vlhkoměr.

Žádná ze zmíněných položek není nijak zvlášť pokročilá. Při kontrole plísní jsou však stále zapotřebí odborné znalosti.

První věc, kterou by inspektor během vyšetřování plísní udělal, je promluvit si s majitelem o oblastech poškozených plísní nebo vodou. Po koordinaci s majitelem o podezřelých oblastech s plísní inspektor zmíněné oblasti zkontroluje.

Někdy není plíseň vidět. Proto se inspektor může zeptat, zda mohou řezat kus sádrokartonu. Řezání sádrokartonu nebo obložení by jim poskytlo lepší přístup a důkladně prozkoumalo růst plísní ve vašem domě.

Pokud existuje plíseň, dalším krokem by bylo najít zdroj poškození vodou nebo vlhkostí. Konečný krok kontroly formy je stejný jako první; inspektor by promluvil s majitelem domu. Tentokrát však budou diskutovat a rozvíjet plány sanace nebo odstraňování plísní.

2. Po kontrole formy

Nejprve je odstraněn zdroj poškození plísní a vodou. Poté se postižený povrch omyje a dezinfikuje.

Pokud ke kontaminaci plísní došlo pouze na malé ploše, můžete to udělat sami. Chcete -li porozumět postupům čištění forem, přečtěte si tento článek o tom, jak vyčistit plíseň z cívek klimatizace.

Pokud je však kontaminace větší než deset čtverečních stop, možná budete potřebovat odbornou pomoc. Jak bylo uvedeno výše, náklady na sanaci jsou drahé. Mohou se pohybovat od 3 000 $ a mohou dosáhnout až 20 000 $.

Závěr

Plíseň poškozuje váš domov a vaše zdraví. Proto je přirozené vědět, kolik stojí kontrola formy, abyste zjistili, zda jsou u vás doma. Doufáme, že vám tento článek o kontrole plísní pomůže s domácími problémy s plísní!