Kolik stojí hubení škůdců pro mravence a 3 domácí řešení

Pokud vás zajímá, kolik stojí hubení mravenců, jste na správné stránce. V mnoha případech majitelé domů tyto problémy ignorují, pokud se jim to nevymkne z rukou.

Předpokládejme, že se konečně rozhodnete tento problém vyřešit, pak můžete tento článek použít jako průvodce. Zamoření mravenci by nemělo být přehlíženo a vyžaduje okamžitou akci co nejdříve.

Jak rychle dochází k napadení mravenci?

Pokud je něco o mravencích vědět, pak je to to, že mohou žít prakticky kdekoli. Když nějakého uvidíte na své zahradě, balkónu nebo dvoře, je velká šance, že se jich poblíž nachází přes sto, protože tento hmyz žije v koloniích.

Přitahují je drobky, rozlité tekutiny, potraviny, které nejsou správně skladovány v nádobách, a zejména položky s vyšším obsahem cukru, jako jsou limonády a džusy. Kromě toho je to možná proto, že váš dům je přístupný pouze malými otvory a otevřenými okny, kterými mohou mravenci vstoupit do domu.

Milují také vysoké teploty. Pokud uvidí, že jim váš dům poskytuje nezbytnosti, které potřebují k přežití, jako je jídlo, přístřeší a voda, budou se chtít okamžitě nastěhovat.

Jak odhalit zamoření mravenci?

Pokud jste v posledních dnech viděli nějaké mravence a stále si nejste jisti, zda máte zamoření nebo ne, měli byste si dát pozor na tyto příznaky:

Rostoucí počet mravenců

Pokud začnete u sebe doma pozorovat stále větší počet mravenců, je to viditelná známka mnohem většího problému. Někteří mravenci lidi neobtěžují, ale stále jsou uznáváni jako invazivní druhy kvůli problémům, které mohou přinést do domova.

Druhy jako mravenci tesaři, argentinští mravenci, blázniví mravenci a mravenci na chodníku jsou jen některé ze stovek invazních druhů, které mohou právě teď žít ve vašem domě. Vědět, jak identifikovat druhy mravenců, je dobrá věc, ale určitě je neignorujte, jinak se jejich počet během chvilky rozroste.

Máte je také ve svém pohodlí? Chcete-li vědět více o tom, jak to vyřešit, zde je návod, jak se zbavit mravenců v posteli.

Náhlé objevení se rašeliny v prolézacích prostorech, zaseknutých dveřích a sklepních prostorách

Jiný hmyz, jako jsou termiti, požírá dřevo a zanechává trávu, ale včely a mravenci je vytlačují ven z této díry. Tento důkaz podobný prachu je vynikajícím ukazatelem možného zamoření, i když je vždy nevidíte.

Vidět okřídlené mravence

Když jsou mravenci připraveni se pářit a rozmnožovat se z jiných kolonií, vyvinou se jim křídla, aby se to stalo. Svá křídla také využívají ke sběru potravy.

To je vážné znamení, protože už rozšiřují své kolonie, aby přežili ve vašem domě.

Kolik stojí vyhubit mravence?

Takže teď jste potvrdili, že máte ve svém domě zamoření. Co bude dál?

Máte několik možností, včetně najmutí společnosti na hubení škůdců pro jednorázovou službu nebo probíhající proces.

V závislosti na tom, kde žijete, stojí jednorázová služba přibližně 250 až 600 USD. Průběžná návštěva je samozřejmě dražší, protože technik prošetří a diagnostikuje problém, než poskytne potřebnou léčbu.

Měli byste také vědět, že každá situace je jiná a ne všechno se dá zvládnout za jeden den. Hubení škůdců může chvíli trvat, než problém vyřeší, a to také znamená, že při každé návštěvě a ošetření se platí opakovaná platba.

Náklady na následující dny jsou však obvykle nižší než počáteční služba, která se pohybuje pouze kolem 150 až 300 USD. Můžete si vybrat čtvrtletní návštěvy, což je v průměru 100 až 300 USD, nebo měsíční návštěvy, což je přibližně 45 až 75 USD.

Přesto se průměrné náklady na hubení škůdců liší v závislosti na druhu škůdce, kterého máte doma, a na rozsahu zamoření. U mravenců je průměrná kontrola škůdců kolem 100 až 500 USD.

Další informace: DIY hubení mravenců

Pokud si myslíte, že zamoření ve vašem domě je stále pod kontrolou a chcete se ho zbavit sami, pak jsou tyto tipy, které byste měli znát. Pro domácí odpuzovače mravenců můžete použít některé z domácích potřeb, které již máte ve své kuchyni a spíži!

1. Lapač kyseliny borité a práškového cukru

K tomu smíchejte jeden díl kyseliny borité se třemi díly moučkového cukru. Cukr bude lákat, zatímco kyselina zabije mravence.

Můžete také přidat vodu, aby se usnadnilo požívání mravenců. Všimněte si, že kyselina boritá je toxická pro domácí mazlíčky a děti a udržuje je v dostatečné vzdálenosti od směsi.

2. Postříkejte mravence směsí vody a mýdla

Jednoduše smíchejte vodu, olej a mýdlo na láhev a nastříkejte je přímo na mravence. Mýdlo odstraňuje pach zanechaný mravenci a brání ostatním v následování.

3. Jedlá soda a past na moučkový cukr

Podobně jako u směsi kyseliny borité smíchejte jedlou sodu a cukr, čímž vytvoříte past bezpečnou pro děti a domácí mazlíčky. Pokud váš problém zahrnuje štěnice, měli byste si přečíst tento článek o tom, jak vyrobit past na štěnice.

Pamatujte, že tyto domácí prostředky nejsou vždy 100% tak úspěšné jako profesionální deratizátor. Nejlepší by bylo najmout si firmu na hubení škůdců, abyste se vyhnuli dalším problémům se škůdci.

Závěr

Zamoření mravenci by se nikdy nemělo přehlížet. Nyní, když víte, kolik stojí boj proti škůdcům pro mravence, budete mít lepší plán, jak udělat váš domov bezpečnější a pohodlnější pro vaši rodinu.