Kolik stojí elektrický ohřívač bazénu? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, kolik stojí elektrický ohřívač bazénu? Stanovte si rozpočet na elektrický ohřívač bazénu, který stojí v průměru 750 až 1 500 USD. Ale náklady na každý měsíc za provoz elektrického ohřívače bazénu jsou 500 dolarů každý měsíc v bazénu, který měří 1 000 čtverečních stop plochy.

Stejně jako u instalace ohřívače se náklady na instalaci mohou v důsledku úprav pohybovat od 500 do 750 USD.

Mějte na paměti, že cena elektrického ohřívače bazénu je stejná jako cena plynového ohřívače, ale pouze může být dražší kvůli vyššímu elektrickému proudu. Zvýšení požadavků na elektrický proud by znamenalo provedení změn v modernizaci elektroinstalace a elektrického napájecího panelu, protože toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Porozumění obecnému termínu

Elektrický ohřívač bazénu je obecný termín pro bazény využívající k ohřevu bazénu součást elektrického ohřevu. I když existují různé typy, ale vždy platí podobné principy. Elektrický ohřívač bazénu využívá elektřinu k ohřevu prvku kovových spirál. Bazénová voda pumpuje přes vlny a krade teplo a dostává ho zpět do bazénu. Pokud se pozorně podíváte na toustovač, zatímco čekáte na nastavení snídaně, možná jste si všimli kovových spirálek, které se zahřívají. Přesně to se zde děje: veškerou práci dělá elektřina.

Elektrické ohřívače a jejich typy

Všechny chladiče a ohřívače fungují podle základních principů týkajících se přenosu tepla, protože nezáleží na jejich umístění. Co se stane, když naberete vodu do hrnce a postavíte ji na rozpálený sporák? Vodní nádoba se zahřeje, čemuž se říká princip výměny tepla, protože při tom topná složka rozpohybuje teplo v okolí. Poté ohřívá vše, k čemu se přiblíží.

Stejný princip platí i pro bazén. Neuděláte z něj jen polévku. V kolektoru potrubí obklopuje topné těleso, které čerpá vodu v bazénu. Topná složka přenáší teplo v bazénové vodě a vrací vodu do bazénu, což jí dodává příjemný a toastový pocit, takže je vhodná ke koupání. Jediný rozdíl oproti elektrickému bazénovému ohřívači je ten, že pocházejí z topného tělesa nebo zdroje tepla. Setkáte se se dvěma hlavními typy: elektrickým bazénovým tepelným čerpadlem a elektrickým bazénovým ohřívačem.

Toasty, The Good and The Bad

Elektrický ohřívač bazénu spotřebuje více elektřiny k dokončení úkolu. Při používání zaznamenáte výraznou změnu na účtu za elektřinu. Stejně tak bude záležet na klimatu, že možná nebudete mít jiné možnosti pro ohřev bazénu. Elektrický ohřívač je čistě výhodný pro práci v různých teplotách.

Elektrický ohřívač bazénu je vhodný pro majitele lázní, protože k ohřevu je potřeba méně vody. Pokud si ale děláte starosti s účtem za energie a rádi vodu rychle ohříváte, může to znít jako ideální volba. Věnujte pozornost příkonu, který elektrický ohřívač bazénu používá. Každou hodinu to může stát kolem 3 až 10 dolarů za jeho provoz. U elektrických bazénových ohřívačů jsou výhody neomezené. Ty mohou jít od ideálního použití ve vířivkách místo bazénů, vhodnosti pro práci v různých teplotách a nízkých nákladů ve srovnání s jinými možnostmi. Nevýhody elektrického bazénového ohřívače jsou, že spotřebovává hodně elektřiny, což způsobuje drahé účty za energie. Je také prokázáno, že je méně energeticky účinný a má mnoho dílů, které vyžadují časté opravy.

Porozumění elektrickému bazénovému tepelnému čerpadlu

Elektrické bazénové tepelné čerpadlo dělá něco jiného, ​​protože využívá elektřinu, ale ne právě k ohřevu bazénu. Tepelné čerpadlo odebírá teplo někam jinam, aby ho přesunulo zpět do vody v bazénu. Tepelné čerpadlo odebírá teplo při stlačování a dekompresi chladiva v různých fázích. Vyžaduje toho hodně, ale celkově tepelné čerpadlo spotřebovává elektřinu. K odběru tepla někde jinde spotřebuje méně než k jeho výrobě. Může být užitečné přečíst si, jak dlouho mám běžet bazénové čerpadlo.

Koupání během chvilky

Bazénové čerpadlo nebo elektrický ohřívač bazénu je výbornou investicí pro prodloužení koupací sezóny. Bazén můžete využívat v časných ranních hodinách i v pozdních nočních hodinách. Pořiďte si ohřívač bazénu, abyste si ho mohli užívat mnohem častěji. Najdete v tom útěchu. Bez ohledu na to, co si vyberete, elektrický ohřívač bazénu je vždy vynikající volbou, jak udržet bazén v takové toastové teplotě. Nesmíte zapomenout pouze na použití zastřešení bazénu, protože to může pomoci udržet teplo déle a ušetřit vám více peněz v dlouhodobém horizontu. Jen se připravte na své peníze v tom, kolik stojí elektrický ohřívač bazénu.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, kolik stojí elektrický ohřívač bazénu. To může skutečně stát v průměru 750 až 1 500 USD. To ještě nezahrnuje náklady na instalaci, takže by se na ně mohli připravit. Pomůže také, když porozumíte zařízení a jeho dobré, špatné a toastové stránce. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak dimenzovat ohřívač bazénu a kde koupit ohřívač bazénu.