Kolik stojí čištění gauče a sedačky

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste nechali pohovku nebo sedačku lásky vyčistit profesionálem? Může to být potíže, pokud práci děláte sami, zvláště pokud nevíte, jak na to. Proto budeme diskutovat o ústřední otázce: kolik stojí čištění pohovky a sedačky.

Co je čištění čalounění?

Než odpovíme, kolik stojí čištění gauče a sedačky, definujme nejprve čištění čalounění. Jedná se o proces čištění a restaurování tkanin vašeho nábytku. Díky tomu bude mít váš nábytek zcela nový vzhled.

Kromě toho, že je čalounění stylové a funkční, může být i problém s čištěním. Profesionální služby čištění čalounění jsou proto výhodné, i když se pokusíte vyčistit nábytek sami. Na základě materiálového složení vám profesionálové mohou pomoci s určením typu tkaniny a nejlepšího způsobu čištění.

Kolik stojí čištění pohovky a sedací soupravy metodou čištění?

Výsledkem je, že náklady na profesionální čištění čalounění nábytku se mohou pohybovat od 47,50 do 52,50 USD. Pára nebo chemické čištění bude stát přibližně stejně, zatímco služby odstraňování skvrn budou stát o něco více. Ale opět záleží na typu materiálu a velikosti nábytku.

K čištění čalounění nábytku můžete použít tři druhy čištění, každý s jinou cenovkou. Důkladně vyhodnotíme další metody, které profesionálové používají při čištění. Ovlivní to také náklady na službu.

Vysávání čalounění

K hubení choroboplodných zárodků a odstranění nečistot, mastnoty a špíny z čalouněného nábytku se používá vysokotlaká pára. Nejprve se na povrch použijí čisticí prostředky a kouř. Poté se přebytečná voda odstraní tak, že se nechá vyschnout na čerstvém vzduchu.

Čištění čalouněného nábytku párou je jednou z nejpopulárnějších metod, protože nevyžaduje chemikálie. Místo toho jej používají k čištění textilního nábytku, jemného čalounění jako gauč, židle nebo pohovka a k dezinfekci matrací. Parní čisticí nábytek může stát kdekoli od 15 do 80 dolarů za položku.

Čištění čalounění s náklady na chemické sušení

Čištění čalouněného nábytku chemikáliemi je další možností, která stojí kdekoli od 15 do 95 dolarů. Tkaniny jako hedvábí, hedvábí, vlna, denim, bavlna a velur se často čistí chemikáliemi. Proces chemického čištění však může být náročné použít na starším nebo objemnějším nábytku.

Odstranění skvrn z gauče

Skvrny od dětí nebo domácích mazlíčků na nábytku vyžadují předúpravu. Tyto skvrny můžete odstranit pomocí této služby. Podle materiálu nábytku profesionálové použijí konkrétní typ čističe skvrn.

Velikost a intenzita skvrny určí, kolik tento proces stojí. Za odstranění skvrn můžete očekávat, že zaplatíte mezi 25 a 80 dolary za položku. To se liší podle intenzity skvrn, které váš nábytek má.

Kolik stojí čištění pohovky a sedačky podle typu použitého materiálu?

Náklady na čištění čalounění, které se v průměru pohybují kolem 165 USD, jsou ovlivněny materiály použitými na konstrukci vašeho kusu nábytku. Proto je nutné při čištění jemných tkanin, jako je hedvábí, umělé hedvábí nebo len, věnovat zvláštní péči. Kožené materiály navíc vyžadují rozpouštědla a čisticí techniky, což vede k vyšším nákladům než u bavlněných tkanin, které to nemají.

Vinylová pohovka na čištění čalounění

Čištění vinylového nábytku může být přístupnější pomocí správného čisticího prostředku. Profesionálové používají čistič, který je speciálně navržen pro použití na vinyl. Například sodu na pečení a tekutinu na mytí nádobí lze použít jako rychlou metodu DIY k čištění vinylu.

Použití oleje na vinyl však způsobí, že bude drsný a drsný. Profesionální čištění vinylového čalounění stojí v průměru 80 až 150 dolarů. Záleží na požadovaném typu čištění, velikosti nábytku a typu.

Náklady na čištění koženého nábytku

Pokud máte zájem o profesionální čištění koženého nábytku, počítejte s platbou mezi 100 a 300 dolary. Kožený nábytek má vysokou pořizovací cenu; je třeba jej vhodně vyčistit, aby si v průběhu let udržel svou hodnotu. Chcete -li úkol dokončit, měli byste kontaktovat odborný servis.

Nečistoty a skvrny jsou odstraňovány speciálně vyvinutými čisticími prostředky na kůži, díky nimž váš kožený nábytek vypadá jako nový! Kromě toho, že je čištění kůže drahé, vyžaduje speciální techniky. Díky tomu je jedním z nejdražších materiálů pro údržbu a péči v domácnosti.

Čištění potahových látek

Textilní nábytek je nutné pravidelně čistit, počínaje důkladným vysáváním. Kromě toho vysávání pomáhá udržovat textilie v čistotě tím, že zabraňuje usazování prachu, nečistot a špíny. Nakonec by mělo být vše od polštářů po štěrbiny vyčištěno a dezinfikováno.

Nezapomeňte pravidelně prát potahy. Pokud má váš kus nábytku dřevěné detaily, měli byste na tyto oblasti použít speciální čistič na dřevo. V závislosti na požadovaném typu čištění, velikosti a stylu se průměrné náklady pohybují mezi 30 až 85 USD.

Závěr

Kolik tedy stojí čištění pohovky a sedačky? Na to samozřejmě nemůžete hned odpovědět, že? Před čištěním nábytku je třeba zvážit mnoho faktorů, proto si tyto věci před čištěním osvojte.