Kolik stojí církevní svatba: celkové náklady

Páry musí vědět, kolik stojí církevní svatba, která se obvykle pohybuje kolem 200 dolarů. Celkové náklady na uzavření sňatku v kostele však ovlivní mnoho dalších úvah.

Tyto faktory probereme podrobněji níže. Můžete si také přečíst o tom, kolik zaplatit knězi za svatbu, protože náboženské svatební obřady jsou uznávány pouze tehdy, pokud je vede náboženský úředník.

Kolik stojí církevní svatba: skutečné očekávané náklady

  • Dar pro církev

Na rozdíl od svateb konaných v soukromých prostorách, jako jsou krytá centra akcí, církevní svatba nic nestojí. Stále však budete muset vyčlenit rozpočet, protože utratíte za církevní dar.

Řádní členové církve mohou za dar utratit 200 $ nebo méně, zatímco páry, které nejsou členy církve, ve které se oddávají, mohou za církevní obřad utratit dvojnásobek nebo více. Typ kostela a místa také ovlivní náklady na církevní svatbu, kde malé kostely ve městech mohou stát maximálně 300 USD ve srovnání s prominentnějšími místy ve městech se 700 USD na horním konci rozsahu.

Existují také větší katedrály, takže počítejte s tím, že zaplatíte více než 700 USD, kde může dosáhnout i 3 000 USD. Pokud nevíte, kolik darovat, zeptejte se kohokoli, koho znáte, kdo byl v tomto kostele oddán, nebo si promluvte s církevním tajemníkem.

  • Dodatečné náklady na církevní svatbu

Kromě nákladů, které dáte jako církevní dar na vaši svatbu, mějte na paměti, že existují další poplatky, které musíte pokrýt. Například budete možná muset zaplatit kostelu za hudebníky, kteří budou hrát během obřadu, obřadní potřeby, jako jsou ty, které se používají pro jednotu, přikrytí hostů, pokud je potřebují nosit, a některé kostely dokonce požadují vratnou zálohu, aby bylo zajištěno, že nic na místě se nepoškodí.

Kromě toho nezapomeňte, že na svatbu musíte vystrojit kostel. Přečtěte si, jak vyzdobit kostel na svatbu, abyste věděli, co dělat a co ne, a tipy, jak ušetřit na výdajích.

Kolik musím udělat pro přípravu na svatbu v kostele?

Celkově vzato se můžete cítit jistěji, pokud si připravíte alespoň 1 000 $ nebo více, pokud plánujete svatbu v kostele. To za předpokladu, že děláte obřad v malém kostele, protože větší katedrály budou samozřejmě dražší.

Musíte se také připravit na další výdaje na svatbu, zvláště pokud budete mít mnoho hostů. A samozřejmě, i když úředník nebude žádat žádný poplatek, měli byste mu platbu přidělit.

Kolik zaplatíte kostelu za svatbu?

Různé církve v USA se budou lišit v průměrné ceně svatby. Některá místa, například historické budovy, mohou navíc vyžadovat platbu v závislosti na délce obřadu.

Například některé kostely budou stát 2 000 dolarů za hodinu, což pokryje zařízení, úklid, klavír, nábytek, šatnu, parkoviště, kuchyň a dokonce koordinátora dne volna.

Nádherný kostel, ve kterém můžete mít svatbu, je Middle Collegiate Church v New Yorku. Můžete si pronajmout recepci s tříhodinovým časem akce za 1 050 $ nebo 2 000 $ na jednu hodinu, pokud chcete připravit svatební obřad.

Jak žádáte o slevy na svatbu?

Pokud chcete ušetřit na svých celkových nákladech na církevní svatbu, je možné, že budete mít slevu, pokud jste přidruženi k církvi, kterou si vybíráte. Může to být také člen rodiny, jako jste vy nebo rodiče vašeho partnera.

Církev může vybírat pouze poplatky za obřad, ale zahrnuje některé bezplatné prvky. Poplatek za dar může být také nižší než očekávané náklady, pokud jste členem této církve.

Pokud již působíte v určité církvi, zvažte sňatek na tomto místě. Ale pokud ne, prozkoumejte různé kostely ve vaší oblasti, protože mohou existovat ty, které nabízejí cenově dostupné balíčky, abyste mohli ušetřit na dalších výdajích, jako je hudba, nastavení a úklid.

Je svatba v kostele dražší?

Svatba v kostele je potenciálně cenově dostupnější než jiné svatby, zejména u klubů, sálů a pronajímatelných prostor. Pokud však máte omezený rozpočet, klíčový je výběr menšího kostela, protože dar na katedrály může dosáhnout až tisícovky.

Nicméně, když se nad tím zamyslíte, platit 1 000 $ za církevní dar je stále výrazně nižší než v místech, kde platíte hodinovou sazbou. I když k tomu přidáte další výdaje na církevní svatbu, jako je obřad, výzdoba nebo hudba, stále to nedosáhne průměrných 10 000 $ v místech svatebního obřadu.

A abyste zajistili, že vaši hosté zůstanou na tomto náboženském místě vhodní, veďte je, co si vzít na svatbu v kostele.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kolik stojí církevní svatba, která se obvykle skládá pouze z poplatku za dar a dalších prvků obřadu, jako jsou hudebníci, obřadní zásoba a obřadník.

Některé církve mohou také nabízet balíčky, takže hledejte ten, který má vše, co potřebujete ke snížení odpovědnosti na vaší straně. Můžete dokonce zvážit sňatek v církvi, ve které působíte, protože náklady budou pro členy nižší.

Celkově svatby v kostele nejsou tak nákladné jako jiné svatby. Stanovte si však realistická očekávání na základě místa a typu kostela.