Kolik stojí beztankový ohřívač vody? Definitivní průvodce!

Kolik stojí beztankový ohřívač vody? Investice do kvalitního může stát kolem 1000 dolarů. Beztankový ohřívač vody s elektronickým zapalováním může stát kolem 1200 dolarů. Tento model nemá pilotní světlo, ale přináší značné úspory energie po dlouhou dobu.

I když na otázku neexistuje žádná konkrétní odpověď, v jejich cenách se vyskytují značné rozdíly.

To platí, zejména pokud srovnáváte elektřinu s plynem. Navíc musíte vzít v úvahu údržbu, energii a instalaci. Tyto faktory se budou také lišit v závislosti na bydlení v průměrně velkém bytě a velkém domě. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Tradiční versus Tankless

Poznejte významný rozdíl mezi tradičním a beznádržovým ohřívačem vody. První předehřívá, ukládá vodu uvnitř nádrže. Má kapacitu třicet až padesát galonů. Ohřátá voda zůstává uvnitř nádrže, dokud není potřeba a není již využita. Nádrž se naplní a bude pokračovat v předehřívání. Beztankový ohřívač vody využívá k ohřevu vody plyn nebo elektřinu. Jakmile zapnete myčku nebo konečně vstoupíte do sprchy, ohřeje vodu v primárním zdroji. Je snadno dostupný k použití.

Plynový nebo elektrický ohřívač vody

Kolik stojí beztankový ohřívač vody? Hodně záleží na vašem výběru plynového nebo elektrického modelu. Pokud si vyberete jeden a druhý, musíte zvážit několik faktorů.

  • Náklady na instalaci. Nainstalujte ohřívač vody a dovybavte náklady na přípojku za 1 000 dolarů nebo 2 000 dolarů. Bude záležet na místních cenách včetně potřebných prací. Plynový model vyžaduje bezpečný ventilační systém, zatímco elektrický plynový model nikoliv. To pak činí plynový model po instalaci dražší.
  • Poplatky předem. Kupte si elektrický ohřívač vody bez nádrže za 500 až 700 dolarů. Jednotka plynu vás vrátí na zhruba 1 000 až 1 200 dolarů.
  • Dopad na životní prostředí. Elektrický a beztankový ohřívač vody neprodukuje skleníkové plyny; je ještě snazší, když se zlikviduje na konci životního cyklu.
  • Náklady na služby. Plyn se může při provozu zdát levný. Ale také záleží na nákladech na energie v dané oblasti. Plynová jednotka vyžaduje roční údržbu a elektrický model ne.

Kliknutím na tento odkaz zjistíte, zda je ohřívač vody plynový nebo elektrický.

Výhody beztankového ohřívače vody

Jednotka ohřívače vody bez nádrže využívá o třicet až padesát procent více energie než konvenční ohřívač vody. Každoročně ušetří průměrné rodině sto dolarů na nákladech na vytápění. Standardní typ ohřívače vody vyplýtvá třicet procent energie, zatímco beztankový agregát ztrácí pouze pět procent. Počkáte několik sekund, než se voda ohřeje u zdroje.

Ale dobrá věc je, že vám s ním nikdy nebude chybět teplá voda. Jednotka bez nádrže je menší než běžný ohřívač vody a přitom zabírá méně místa. Nainstalujte jej v suterénu, technické místnosti, suterénu, garáži a venku. A pak životnost běžného ohřívače vody trvá 8 až 10 let. Životnost beznádržového ohřívače vody dosahuje až dvaceti let.

Nevýhody beztankového ohřívače vody

Navzdory mnoha výhodám, které beznádržový ohřívač vody nabízí, má stále své nevýhody. Za prvé, jeho nákup a instalace je dražší než konvenční ohřívač vody. To bude záležet na jednotce a částce na dovybavení domu. Stojí to dvakrát tolik. S potřebnými odbornými znalostmi trvá instalace až deset hodin. Navíc ohřev a dodávka teplé vody trvá dlouhé hodiny. Sendviče se studenou vodou se také běžně vyskytují po zapnutí horké vody, ale bez jejího ohřátí. Tvrdá voda způsobí nefunkčnost jednotky bez nádrže. Záruka výrobce se nevztahuje na škody způsobené tvrdou vodou.

U beztankového ohřívače vody je nutná údržba

Potřebná údržba je stejná jako u elektrického a beztankového plynového ohřívače. Jediný rozdíl je, že každý rok není potřeba žádná péče. Vyžaduje to jen příležitostně. A instalatér kontroluje elektrické spoje místo vedení spalování paliva a plynu. Za kontrolu ale zaplatíte 45 a 130 dolarů. A cena závisí na poplatcích instalatéra a na tom, zda údržba vyžaduje 1 nebo 2 hodiny.

Je nutná roční údržba, podobně jako u plynového ohřívače bez nádrže. Za prvé, žijete v místě s vodou, která je obtížná. Nebo nastavíte topení na vyšší teplotu. Vyhněte se tomu co nejvíce, abyste snížili náklady na čištění vodního kamene. Náklady na údržbu se v průměru pohybují kolem čtyřiceti pěti až sto třiceti pěti dolarů, vezmeme-li v úvahu občasnou kontrolu. Vědět, jak vyčistit ohřívač teplé vody.

Beznádržový ohřívač vody šetří peníze

Výběr elektrického nebo plynového ohřívače bez nádrže je vždy po úspoře peněz. Vydrží dvakrát déle než model tanku. Je to dlouho předtím, než budu muset konečně zaplatit za náhradu. Náklady na jeho instalaci jsou nižší. Nemusíte na to připravovat svůj domov. Provozní náklady jsou u plynových a elektrických beznádržových ohřívačů vody nižší než u jejich zásobníkových protějšků. Náklady na údržbu jsou také dále sníženy s beznádržovými ohřívači vody. Zjistěte, kolik peněz ušetří beztankové ohřívače vody.

It’s A Wrap!

Nyní jste se dozvěděli, kolik stojí beztankový ohřívač vody. Pokud máte rozpočet, připravte se na jeho koupi jako na dobrou volbu, zvláště pokud přestavujete nebo stavíte nový dům. Nicméně beztankový ohřívač vody není nikdy DIY projekt vyžadující odborné instalační dovednosti. Nechte instalaci na profesionálech, aby beznádržkový ohřívač vody fungoval správně.