Kolik spropitného koordinátor svatebního místa

Pokud nevíte, kolik dát spropitnému koordinátorovi svatebního místa, zvažte spropitné ve výši alespoň 20 $. Probereme také etiketu spropitného u jiných svatebních prodejců a nejen u koordinátora svatebního místa.

Pamatujte, že každý z těchto svatebních prodejců hrál významnou roli při hladkém průběhu vaší svatby, takže je rozumné dát jim spropitné. A pokud jste zvědaví, jak se stát svatebním koordinátorem, sepsali jsme samostatný návod, co můžete v této profesi očekávat.

Kolik dáváte spropitné koordinátorovi svatebního místa?

Koordinátor svatebního místa je personál vašeho místa, který s vámi bude spolupracovat na uspořádání místa podle vašich představ. V závislosti na typu místa, které jste si zarezervovali, a balíčku, který jste vybrali, může místo také pověřit koordinátora místa, aby spolupracoval s prodejci, jako jsou dekoratéři a cateringové společnosti.

Kvůli těmto četným povinnostem je vhodné dát spropitné pouze koordinátorovi svatebního místa, zvláště pokud poskytují uspokojivé služby. Obvykle jim můžete dát alespoň 20 dolarů, ale můžete být velkorysí a jít nad to; některé páry dokonce poskytují spropitné ve výši 100 $ svému koordinátorovi svatebního místa.

Můžete si také zkontrolovat konečnou fakturu z místa konání svatby, protože někteří mohou obsahovat spropitné pro své zaměstnance. To platí i v případě, že nevíte, kolik zaplatit barmanovi za svatbu, kde už může být spropitné zahrnuto ve faktuře.

Svatební spropitné pro svatební koordinátory

Svatební tipovací etiketa pro svatební koordinátory závisí na různých proměnných. Například jste si také najali svatebního koordinátora, který není pod místem konání, nebo jste se rozhodli mít více zapojeného svatebního plánovače.

  • Kolik spropitného svatebnímu koordinátorovi?

Ne všechna místa konání svateb mají svého koordinátora. Můžete si také najmout samostatného svatebního koordinátora, který bude provádět všechny plány a povinnosti během svatebního dne.

Tomuto prodejci můžete spropitné přibližně 15 % z jejich bezplatného. Některé páry také místo toho dávají svatebnímu koordinátorovi dárek.

  • Kolik spropitného za svatební plánovač?

Svatební plánovač bude mít vyšší spropitné než svatební koordinátor, protože tento prodejce je více zapojen do svatby. Pomohou vám realizovat vizi, kterou máte pro vaši svatbu, včetně rezervace prodejců a ne pouze komunikace s nimi jako role koordinátora.

Jak již bylo řečeno, je správné dát svatebnímu plánovači jako tip od 100 do 500 $, zvláště pokud vám se svatbou pomáhali od začátku. Velikost svatby a doba, po kterou jste s plánovačem svateb pracovali, může samozřejmě také určit výši spropitného.

Pokud máte málo rozpočtu, víte, že se můžete naučit naplánovat svatbu bez svatebního plánovače?

Dáváte tip koordinátorovi pro svatební den?

Není snadné pracovat na svatebních místech, a proto si většina párů najímá svatebního koordinátora. Tohoto svatebního prodejce budete také tipovat jako obyčejnou slušnost, protože na prodejce dohlížel, řídil časový rozvrh svatby a možná pomáhal s jakýmikoli problémy, které se na vaší svatbě vyskytly.

Zvažte, zda jim dáte 10 % z jejich honoráře, abyste ukázali, že si vážíte jejich povinností. I když to není povinné, je vždy vkusné dát spropitné každému, kdo pomáhal s oslavou svatebního dne.

Kolik byste měli spropitné svatebním prodejcům?

Svatebním prodejcům musíte dát tip, aby projevili své uznání, zvláště pokud udělali více, než se od jejich rolí očekává.

Svatební úředník

Náboženští svatební úředníci obvykle nemají stanovený poplatek, ale je obvyklé věnovat alespoň 100 $ na místo uctívání. Pokud jde o ostatní úředníky, můžete jim spropitné na 50 dolarů nebo vyšší.

Personál doručující svatby

Lidé, kteří dodali a nastavili svatební prvky, jako jsou dekorace, květiny, dort a zábavní systém, mohou také získat spropitné. Zvažte poskytnutí 5 nebo dvojnásobku částky na osobu.

Svatební MC, DJ a hudebník

Svatební MC, DJ a hudebníci vaši svatbu oživili, takže je vhodné dát jim pouze 15 až 50 USD nebo více na osobu jako spropitné.

Svatební fotograf a kameraman

Neočekává se, že by spropitné svatební fotograf a kameraman. Těmto prodejcům však můžete dát 50 USD jako ocenění nebo zanechat pozitivní recenzi na jejich webu nebo stránce na sociálních sítích.

A pokud jde o personál, díky kterému jste vypadali co nejlépe, přečtěte si, kolik dávat spropitné svatebním vizážistům.

Dáváte spropitné personálu svatebního místa?

Zkontrolujte smlouvu uvedenou místem konání v konečné faktuře, protože některé z nich budou zahrnovat poplatek za spropitné. Ale pokud chcete, můžete dát 15 % z celkového poplatku jako spropitné pro všechny zaměstnance místa, o které se podělí.

Pokud máte velkou svatbu, můžete dát spropitné i personálu místa u vchodu. Můžete dát 1 dolar za hosta nebo auto personálu místa za šatnu a obsluhu parkoviště.

Závěr

Byl tento tipovací cheat pro svatební prodejce užitečný? Zjistili jsme, kolik dát spropitnému koordinátorovi svatebního místa, které začíná na 20 až 100 dolarech nebo 15 % z jejich honoráře jako spropitné.

Neočekává se, že dostanete spropitné od všech svatebních prodejců, ale personál to vždy ocení. Můžete si také zkontrolovat smlouvu, protože někteří již zahrnují spropitné ve své konečné faktuře.

Doufáme, že to pomůže; dejte nám vědět částku, kterou obvykle dáváte svatebním prodejcům.