Kolik solárních panelů provozuje lednice? 3 úžasné střídače!

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik solárních panelů provozuje lednici? Už se nemusíte divit, našli jste správný článek, který na to odpoví! Nebojte se, kolega ekolog. Provedli jsme pro vás průzkum.

Je úlevou vědět, že stále více lidí přešlo na ekologický způsob udržitelné energie, jako je používání solárních panelů. Ale zároveň s ohledem na to, kolik elektrických spotřebičů bude přítomno. Pojďme to rozebrat a pak se do toho rovnou pustit!

Co jsou solární panely?

Jednoduše řečeno, solární panely nejsou jen efektní a úhledně sestavené skleněné tabule, přestože to tak může vypadat. Jedná se o zařízení, která jsou instalována hlavně na střeše nebo umístěna jako slunečnice podél pole. Toto pole solárních panelů je také známé jako solární farma.

Solární panely se skládají z fotovoltaických článků, které jsou zodpovědné za přeměnu sluneční energie na elektrickou energii. V průměru by jeden solární panel dokázal vyrobit 1,24 kWh za den, což ve srovnání s průměrnou spotřebou domácností za den 28,9 kWh není moc co nabídnout. Proto se solární panely obvykle nakupují hromadně.

Můžete napájet lednici pomocí solárních panelů?

Ano i ne, lednici můžete provozovat na solárních panelech, ale nejen na solárních panelech samotných. Co dalšího tedy budete potřebovat k nákupu? Budete také muset do systému dodat baterie a střídač vhodný pro napájení vaší chladničky. Bez střídače nebudou vaše zařízení schopna využívat solární energii, kterou vaše panely nasbíraly. Invertory jsou to, co převádí stejnosměrný proud z vašich panelů na střídavý proud, na kterém běží naše spotřebiče.

Jak najít správný měnič?

Je důležité najít správný střídač a mít znalosti o tom, jak ovlivňuje výkon vašich solárních spotřebičů. Pojďme rovnou na to!

Měnič č. 1. Grid-interaktivní invertor

Tento střídač napájí elektrická vedení domu prostřednictvím elektrické sítě jako řada propojených vodičů, podobně jako pavučina. Pokud se ale některý z panelů ovlivní, jako by byl zastíněn nebo nemůže zachytit tolik slunečního světla, mohou být všechny panely ovlivněny ve stejném řetězci. Jakmile síť nemůže fungovat, celá věc se zhroutí.

Měnič č. 2. Mikropřevodník

Toto je jen další varianta invertoru interaktivní sítě. Ty však budou namontovány za solární panel, což z něj činí modul interaktivní sítě. Tyto střídače jsou ideální pro ty, jejichž solární panely budou kvůli prostředí částečně zastíněny.

Bude to také dobrý začátek pro ty, kteří chtějí svůj systém pomalu rozšiřovat. Na rozdíl od střídače interaktivního s mřížkou jeden zasažený panel nezklame celý systém.

Měnič č. 3. Hybridní střídač

Nyní je tento střídač bestie. Je to složitější, když systém zahrnuje skladování energie, ale tento střídač může tuto energii spravovat současně. Tento invertor může dokonce zahodit potřebu pořízení solárního přepínače, protože dokáže přebytečnou solární energii třídit do jiných spotřebičů, jako je ohřívač vody, solární ventilátor, televize atd.

Hybridní střídač může dodávat energii do elektrické sítě buď shromážděnou solární energií, nebo baterií, což je užitečné v případech, kdy může přijít občas zatažený den a nebude to mít na napájení tolik vliv. Tyto měniče nejsou nutností pro systémy, které běží na baterie, ale určitě je to pohodlný a efektivní upgrade.

Sledování výkonu měniče

Střídač může fungovat mnoho let, takže si nemusíte dělat starosti s jeho častou výměnou. Výkon svého střídače můžete snadno sledovat. Většina střídačů bude mít nainstalována různá světla.

Často dávejte pozor, když blikají, protože každé světlo může indikovat jiné varování nebo závadu. Proto se s nimi raději seznamte s manuálem, se kterým měnič přišel.

Některé měniče mají funkci šumu, když může blikat světlo, které vám mohlo dlouhou dobu uniknout, tato funkce má záměrně upoutat vaši pozornost. Střídače lze také připojit k internetu. Kromě toho jsou k dispozici aplikace pro chytré telefony, které monitorování značně usnadní.

Kolik solárních panelů napájí lednici?

Kolik solárních panelů tedy provozuje lednici? Kolik sluneční energie by k tomu bylo potřeba? V průměru spotřebuje lednička za rok přibližně 399 kWh. K napájení a provozu lednice proto budete potřebovat 1,1 solárních panelů.

Existují různé typy a velikosti chladniček, a proto ke svému provozu vyžadují různé množství energie. Ačkoli typicky by lednice s mrazákem potřebovala asi 2 000 watt hodin denně.

Existují určité panely, jako jsou 100wattové solární panely, které mohou provozovat ledničku pouze krátkou dobu, ale také potřebují baterii. Upgradem by bylo také využití 300wattového solárního panelu k napájení malé lednice, a to i pomocí lithiové baterie.

Závěr

I když to nevyžaduje, kolik solárních panelů provozuje lednici. Je skutečně moudřejší investovat do napájecího zdroje, který běží nezávisle a spolehlivě. Děkujeme, že jste si přečetli tento článek!