Kolik si účtovat za opravu vodou poškozeného auta?

Stojí za to vědět, kolik si účtovat za opravu vodou poškozeného vozu v případě nehod souvisejících s vodou, jako je záplava vašeho vozidla. Můžete se podívat na čísla v rozmezí od pouhých 20 $ až do 8 000 $ v závislosti na závažnosti poškození vodou.

Přečtěte si více o specifikacích.

Jaké je rozdělení nákladů na opravu poškození vodou?

Budete muset zjistit rozsah poškození, abyste správně odhadli celkové náklady na opravu. Pokud je to ovlivněno pouze interiérem auta a ne žádným ze strojů, můžete se podívat na snadných 20 dolarů, o kterých jsme se zmínili dříve.

Možná se poškození vodou dotklo pouze vašeho čalounění. V tomto případě vám minimum 20 USD může pomoci zbavit se skvrn.

Budete si muset koupit zásoby, jako je suché pěnové čalounění nebo šampon na koberce, kartáč, suchý, čistý ručník a vysavač určený pro automobily.

Při použití šamponu jej musíte nanést na celé sedadlo, nejen na potřísněnou část. Když se soustředíte pouze na tuto část, bude to poté znatelnější.

Zapracujte šampon jemným kartáčováním a nechte zaschnout.

S kůží nemusíte mít problém, protože skvrny od vody mohou zaschnout bez zanechání skvrn. Pokud si však všimnete hluboce usazené skvrny od vody, můžete se rozhodnout pro trochu octa na vyčištění postižené oblasti.

Možná vás překvapí, jak může být ocet účinný při odstraňování skvrn z tvrdé vody.

Pokud chcete další tipy, jak se vypořádat s vodou poškozená kožená sedadla nebo čalounění ve vašem autě, zde je praktický průvodce, jak opravit hnědou vodou poškozenou kůži.

V některých případech možná budete muset provést kompletní generální opravu čalounění vašeho vozu. Je důležité si uvědomit, že možná budete muset utratit několik set dolarů, abyste to udělali.

Pokud je však strojní zařízení neporušené a vy se musíte starat pouze o vnitřek, platby ve výši alespoň 20 až několika stovek vám mohou pomoci vypořádat se s vodou znečištěnými interiéry.

Na druhou stranu jste zde možná proto, že vnitřní strojní zařízení podlehlo například vodním škodám a možným záplavám.

Budete se muset vykašlat na pořádnou částku, protože cenové rozpětí pro vodou poškozený motor nebo motor „uzamčený hydrou“ mimo jiné mechanismy je asi 3 000 až 8 000 USD. To znamená, zda je vaše auto stále možné zachránit.

Pokud se auto dostane do záplavy asi šest stop od úrovně země nebo utrpí škody způsobené slanou vodou, je to v pořádku. Počítejte s tím, že máte štěstí, pokud se vaše auto do těchto situací nedostalo a vysoká cena může být tou nejmenší starostí.

Pokud si však chcete sami vyzkoušet opravy, máme pro vás užitečný článek o tom, jak opravit vodou poškozený motor

Pokryje pojištění škody způsobené vodou nebo povodněmi?

Ať už vám pojištění může pomoci s nemalými náklady nebo ne, pravděpodobně si uvědomujete, že záleží na okolnostech souvisejících se škodou způsobenou vodou na vašem autě.

Pokud jsou vaše škody způsobené vodou důsledkem počasí, jako je déšť nebo krupobití, může komplexní pokrytí pokrýt škody a následné opravy. Totéž platí pro povodňové škody.

U komplexního pokrytí je to volitelné, ale velmi přínosné. Bylo by dobré, kdybyste se rozhodli pro tento typ pojištění, které vám pomůže dostat se z nepořádku souvisejícího s vodou.

Ať už se pustíte do svépomocné opravy nebo se obrátíte na mechanika, komplexní pokrytí je vaším přítelem pokrývajícím výše zmíněných 3 000 až 8 000 USD.

Je však důležité si uvědomit, že komplexní pokrytí pokrývající škody způsobené vodou v důsledku silného deště se může lišit.

Pokud náhlá bouřka způsobí významné škody při jednom výskytu, můžete si být jisti, že vám komplexní pokrytí může pomoci. Na druhou stranu, pokud je škoda způsobená vodou důsledkem postupného úniku v důsledku špatné údržby, která časem způsobí škody, nemusíte sklízet výhody pojištění.

To platí i pro škody způsobené vodou v důsledku otevřených oken. Opuštění okna se počítá jako nedbalost, takže každý, kdo má pojištění, by měl vědět, že nedbalost nikomu nepomůže.

Národní asociace pojišťovacích komisařů (NAIC) dokonce říká, že je odpovědností vlastníka vozu udržovat jeho vozidlo v dobrém stavu.

Stačí říci, že byste měli pamatovat na preventivní opatření a udržovat své auto v dobrém stavu, abyste minimalizovali škody. Pojistné plnění můžete získat pouze v případě, že okolnosti týkající se vozidel poškozených vodou jsou mimo vaši kontrolu.

Závěr

No, to asi shrnuje téma nákladů na opravy poškození vodou a pojištění.

Pokud budete mít štěstí, možná budete muset utratit alespoň 20 až pár stovek. I když častěji budete mít co do činění s hydrouzamykatelnými díly a vysokou cenou.

To znamená, že je vždy nejlepší mít na paměti, kolik si účtovat za opravu vodou poškozeného vozu a zda máte správné pojištění nebo krytí. Velké postavy mohou být skličující, ale z dlouhodobého hlediska stojí za to, aby byl váš vůz ve špičkové formě a vydržel déle na silnici.