Kolik si Apple účtuje za opravu vodou poškozeného Macu?

Protože jste zde, pravděpodobně budete chtít vědět, kolik si Apple účtuje za opravu vodou poškozeného mac. Pokud je to tak, pak jste na správném místě.

Vodou poškozený Mac není tak snadné opravit na základě úrovně poškození. Menší úniky již mohou pro toto zařízení představovat riziko; voda a elektřina jsou při smíchání nebezpečné.

Kupní cena počítačů Mac není něco, na co byste se mohli ohrnout, takže je pochopitelné, že když se s tím setkáte, pociťujete strach a frustraci. Pokračujte ve čtení, abyste věděli, co byste měli dělat, když omylem rozlijete nebo ponoříte mac do tekutiny.

Identifikační známky poškozeného Macu

Začněte se seznamovat s různými druhy škod, které mohou být na vašem Macu způsobeny tím, že si přečtete následující:

  • Sluchátka jako zdroj poškození – Existuje mnoho případů, kdy někteří lidé zapomenou, že jejich sluchátka jsou stále na klávesnici počítačů Mac, a jakmile je násilně zavřou, praskne displej.
  • Poškození pantů – Někdy se člověk může příliš vzrušovat a náhodně vložit příliš mnoho síly do otevření Macu; nemusí se to hned projevit. V důsledku akumulace však může počítač Mac vykazovat poškození.
  • Náhodné uklouznutí nebo pád – Neopatrné položení nebo držení Macu může způsobit, že uklouzne a spadne na zem. V nejhorším případě to bude na kousky.
  • Poškození vodou – Často dochází k nehodám a práce s Macem v blízkosti umyvadel nebo van nebo umístění šálku kávy nebo sklenice vody do blízkosti zařízení může způsobit náhodný kontakt s vodou.

V tomto článku budeme hovořit o vodou poškozených počítačích Mac. Některé známky poškození vašeho Macu vodou i přes jeho vysušení jsou následující:

  • Koroze vnitřních elektrických spojů způsobená klouzáním vody uvnitř vašeho Macu
  • Změna barvy ostatních částí

Uvědomte si, že tyto příznaky nejsou okamžitě viditelné. Může trvat několik dní, než se objeví, a možná budete muset svůj Mac rozebrat, protože bude lépe vidět na vnitřních součástech.

Máte zájem dozvědět se více? Můžete si prohlédnout tyto dva související články o tom, jak čistit vodou poškozenou elektroniku a proč je elektronika poškozena vodou.

Kolik si Apple účtuje za opravu Macu

To může záviset na stupni poškození vodou, které váš Mac získal. Někteří tvrdí, že za opravu budete potřebovat servisní poplatek 299 USD, zatímco jiní říkají, že se celková částka pohybuje od 500 do 1500 USD.

Apple Stores by také neopravovaly počítače Mac poškozené vodou; lze to opravit, pokud nejde o katastrofické poškození.

Jak to opravit?

Je možné opravit vodou poškozený Mac? To může být těžké; místo toho se můžete pokusit určit a zabránit dalším škodám způsobeným vodou podle následujících kroků:

Krok č. 1. Zkontrolujte, zda je zapojen, a ujistěte se, že není připojen k žádnému zdroji napájení.

Krok č. 2. Máte omezený čas na uložení důležitých dokumentů, než je vypnete.

Krok č. 3. Pokud je to možné, vyjměte baterii. Ujistěte se, že jste odpojili další zařízení připojená k Macu, jako je tiskárna, skener, sluchátka nebo myš.

Krok č. 4. Pomocí savého hadříku otřete vnější povrch co nejvíce do sucha.

Krok č. 5. Vypusťte jej převrácením Macu do polohy podobné stanu. Má zabránit dalšímu šíření vody; přístrojem rozhodně netřeste.

Krok č. 6. Když uvidíte, jak voda nebo kapaliny klouže dolů, když je v poloze jako stan, otřete jej, abyste jej usnadnili. Můžete jej umístit blízko okna pro lepší proudění vzduchu, ujistěte se, že neprší nebo není na přímém slunci.

Krok č. 7. Nechte působit alespoň 48 hodin; můžete to nechat déle. Poté jej můžete zapnout a začít kontrolovat jednotlivé funkce Macu, abyste zjistili, zda určité části nebyly ovlivněny vodou.

Krok #8. Pokud zjistíte, že váš Mac funguje, můžete jej začít pořádně čistit. Pokud zjistíte, že některé funkce nefungují dobře, můžete se obrátit na odborníka o pomoc.

Podle svého uvážení můžete také navštívit tento článek o diagnostice poškození vodou na MacBooku, kde najdete další informace.

V každém případě by člověk měl být schopen chránit svůj Mac před vážnými nehodami. U tohoto technologického zařízení, na které se při práci nebo studiu spoléháme, vás mohou nehody, které jej mohou poškodit, stát nejen peníze, ale i čas a úsilí.

Při manipulaci s Macem buďte opatrnější. Mějte zvláštní povědomí o tom, jak jej používat, kam jej bezpečně umístit, co nesmíte umístit do jeho blízkosti a jak se o něj starat.

Můžete zkusit investovat do voděodolného krytu na notebook s větracími otvory, silikonového krytu klávesnice a voděodolné ochrany displeje. To jsou některé užitečné kousky pro zdvojnásobení ochrany na vašem Macu.

Další způsoby, jak zachránit svůj Mac, naleznete v tomto článku o záchraně vodou poškozeného MacBooku Pro.

Závěr

Doufejme, že tento článek o tom, kolik si Apple účtuje za opravu vodou poškozeného mac, vám v některých ohledech pomohl. Neváhejte a zjistěte více tím, že prozkoumáte tento web, kde najdete další užitečný obsah.