Kolik propanu spotřebuje ohřívač vody? 5 překvapivých faktorů, které to ovlivňují!

Přemýšlíte o tom, kolik propanu spotřebuje ohřívač vody? Množství propanu spotřebovaného ohřívačem vody je určeno několika faktory, včetně stáří vašeho horkovodního systému a množství teplé vody spotřebované v domácnosti.

Ohřívač vody s objemem 40 galonů vody je standardní velikost nádrže, protože zvládne požadavky běžné rodiny, ve které se mohou ubytovat dva až tři lidé; typická rodina 2-3 osob; za den spotřebuje propan asi 1,5 galonu a asi 250 až 300 galonů za rok.

Propan generuje 40 000 BTU za hodinu nebo 1,5 galonu za den v ohřívači vody bez nádrže. Měření vaší spotřeby propanu vám může pomoci v důkladném pochopení a analýze vaší roční spotřeby energie. Pojďme se na to podívat do hloubky!

Vypočítejte spotřebu propanu

Chcete-li vypočítat, kolik propanu spotřebuje ohřívač vody, nemusíte dělat žádné složité výpočty. Nenechte se příliš pohltit figurami. Zde je malá nápověda: Vždy sledujte počet galonů spotřebovaných každý měsíc. Propan se obvykle měří v litrech a galonech v několika světových regionech, ale já rád používám to druhé, protože je to jednodušší. Množství propanu produkovaného beztankovými ohřívači vody se liší. Mnoho radiátorů bez nádrže může poskytnout 2-5 galonů horké vody každou minutu. Některé jsou schopny produkovat až 9 galonů za minutu.

Podle amerického úřadu pro energetické informace (EIA) obsahuje galon propanu 91 452 BTU za hodinu. Tyto informace můžete získat vydělením hodnocení BTU vašeho ohřívače vody číslem 91 452. Použití tohoto výpočtu vám umožní zjistit množství propanu, které váš ohřívač vody pojme. Mohlo by vás zajímat, proč se vaše měsíční spotřeba propanu zvýšila, i když doma nic neděláte. Je to proto, že využití propanu ovlivňuje několik faktorů. Takže víte, kolik propanu spotřebuje ohřívač vody.

Faktory, které ovlivňují spotřebu propanu

Zde je několik faktorů, které mohou ovlivnit propan, který váš ohřívač vody používá. Pojďme si je přečíst!

#1. Podzemní voda

Přestože je zřejmé, že propan snižuje účty vaší rodiny za energii, musíte přesto posoudit jeho celkovou energetickou účinnost. Úplně první věc, kterou musíte udělat, je rozhlédnout se kolem sebe. Před instalací čerstvě zakoupeného systému ohřívače vody bez nádrží ve vaší rezidenční nemovitosti vždy zvažte své umístění jako jednu ze základních proměnných při ochraně propanu. Pokud bydlíte v chladné severní oblasti, bude ohřev vody trvat příliš dlouho. Díky tomu budete k ohřevu vody v interiéru používat extra propan.

Předpokládejme, že průměrná teplota podzemní vody ve vaší lokalitě je 52 stupňů Fahrenheita. V takovém případě budete potřebovat ohřívač vody s kapacitou 5 GPM, který ji dokáže zvýšit na 53 stupňů Fahrenheita pro dobře ohřátou vodu pro domácnost. Mějte na paměti, že čím studenější voda přitéká, tím více akumuluje teplotu. Pokud bydlíte v chladnějším klimatu, budete potřebovat ohřívač vody pro chladné počasí. Obecně platí, že vnější tepelné chování ovlivňuje spalování propanu.

#2. Tvrdá voda

Změkčovač vody bude vyžadován, pokud je externí zdroj tvrdý. Pokud má vaše okolí měkčí vodu, můžete ušetřit ještě více plynu.

#3. Velikost rodiny

Čím větší rodina, tím více propanu se spotřebuje. Počítejte s nižší cenou pro méně domácností. Domácnost dvou lidí spotřebuje každý měsíc kolem 15 galonů vody, zatímco rodina s pěti nebo šesti lidmi by spotřebovala přibližně 40 až 50 galonů. Různí členové domácnosti vykonávají různé činnosti. Tato položka samotná představuje významnou část celkového použití propanu. V důsledku toho je třeba tento prvek zvážit, protože každá rodina má svůj způsob využití teplé vody. Nejlepší je zkontrolovat bezpečnostní tipy ohřívače propanu.

#4. Kapacita ohřívače vody

Technologie úspory vody se u různých typů ohřívačů vody bez nádrže liší. V první řadě musíte zvážit hodnocení BTU. Každou hodinu zobrazí množství spotřebovaného propanu. Za druhé, je zde značný průtok. Model s větší kapacitou galonů by fungoval efektivněji při přeměně teplé vody. Je to proto, že vysokokapacitní systém dokáže za stejnou dobu ohřát více vynikající vody s téměř stejným množstvím energie než nízkokapacitní. Jednoduše to znamená, že čím vyšší je rychlost GPM, tím méně propanu se spotřebuje. Rinnai RU130iP je ohřívač bez nádrže s vynikající energetickou účinností. Podle svých vlastností má systém 7 GPM a rychle by splnil vaše potřeby na ochranu propanu.

#5. Měsíční náklady na propan

Galon propanu stojí minimálně 2,00 $, ale vaše měsíční náklady se budou lišit. Záleží na tom, jak velkou rodinu máte a jak moc spotřebováváte teplou vodu. Zjistěte, kolik stojí provoz ohřívače 1500 W.

It’s A Wrap!

Je docela jednoduché zjistit, kolik propanu spotřebuje ohřívač vody. Pokud máte potřebné informace, můžete jednoduše omezit používání propanu. Vždy mějte na paměti proměnné, které ovlivňují vaši spotřebu. Pomůže vám to udělat přesný výpočet. Pokud si nejste jisti, jaký typ beznádržkového ohřívače vody si pořídit, doporučujeme vám beznádržkový ohřívač vody Rinnai RU130iP. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jaký je nejlepší vnitřní ohřívač propanu a jak opravit ohřívač propanu.