Kolik propanu spotřebuje ohřívač bazénu? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Propanové ohřívače bazénu fungují lépe než jiná řešení ohřevu vody při ohřevu bazénu během chladných dnů na koupání, ale kolik propanu spotřebuje ohřívač bazénu? Tuto otázku si kladlo mnoho zákazníků, proto jsme se rozhodli napsat o spotřebě propanu u bazénového ohřívače. Je nezbytné, abyste znali limit použití vaší jednotky, bez ohledu na typ ohřívače, který máte. Před čímkoli jiným je nejlepší, abyste věděli a pochopili, co jsou náchylná ohřívače, než cokoli jiného.

Propanový ohřívač bazénu je zařízení, které využívá propanový plyn k ohřevu vody v bazénu. Vyžaduje to nádrž naplněnou propanem.

Tento propanový plyn se uvolňuje ve formě páry. Tato pára se změní na spalování, které bude pohánět váš ohřívač bazénu. Má také samostatné nebo vestavěné čerpadlo, kde voda vytéká přes filtr. Voda pak bude cirkulovat přes ohřívač bazénu. Přátelé, důkladně jsme prozkoumali spotřebu propanu; pokud se chcete dozvědět o věcech, které musíme zjistit, raději přejděte dolů a pokračujte ve čtení až do konce tohoto příspěvku!

Použití propanu u bazénových ohřívačů

Pokud používáte bazénový ohřívač na propan poprvé, měli byste znát limit jeho použití. Bazénový ohřívač patří mezi spotřebiče, které využívají vysokou kapacitu. Může spotřebovat přibližně čtyři galony propanu za hodinu. Každý galon může každou hodinu provozovat ohřívač bazénu o výkonu 100 000 BTU. To znamená, že 4 galony propanu mohou provozovat ohřívač bazénu 400 000 BTU za hodinu.

BTU je zkratka pro British Thermal Unit. Toto je kapacita potřebná ke zvýšení teploty vody na stupně Fahrenheita. Ve většině bazénů je asi 21 000 galonů vody. Každý galon vody činí 8,34 liber. To znamená, že ke zvýšení teploty vody v bazénu o jeden stupeň je potřeba asi 175 000 Btu. Použitím ohřívače bazénu s výkonem 400 000 BTU po dobu jedné hodiny se teplota vody zvýší maximálně o 1,82 stupně. Jinými slovy, čtyři galony propanu budou použity ohřívačem bazénu ke zvýšení teploty o 1,82 stupně.

Kolik propanu spotřebuje ohřívač bazénu?

Takže, kolik propanu spotřebuje ohřívač bazénu? Za každý galon vašeho propanového plynu vám vzniknou náklady asi 2,50 dolaru. Takže používání ohřívače k ​​ohřevu bazénu po dobu jednoho měsíce spotřebuje propan v ceně 100 dolarů. Ale kalkulace nákladů je mnohem víc než to. Cena bude také záviset na velikosti nádrže.

Pokud vyberete dvě nádrže na 100 galonů propanu nebo jednu nádrž na 250 galonů propanu, ohřívač by měl být vzdálen od nádrže 10 stop. Náklady na základní instalaci této nádrže se budou pohybovat mezi 350 a 500 dolary. Kromě toho musíte každý rok platit nájemné. Celkové náklady na propanovou nádrž a její instalaci vás budou stát minimálně 2000 dolarů.

Můžete také zvážit získání těchto pozemních tanků. To vás však bude stát o něco více. Nicméně, jakmile začne vyhřívat bazén, bude to stát za to. V průměru stojí pozemní tanky asi 3 500 až 5 500 dolarů. Než však budete pokračovat v instalaci, nejprve se seznamte s omezeními nádrže. Ujistěte se, že je vzdálen od vaší hranice pozemku asi 10 stop. Postupujte podle stejných pokynů pro všechny předměty, které by se mohly vznítit. Protože většina bazénů je na dvorku, může být obtížné dodržet tuto podmínku.

Kromě toho musí být nádrže umístěny mimo kořeny stromů a zároveň zajistit, aby vaše společnost vyrábějící propan rychle dosáhla na svou přívodní hadici. Obvykle měří přívodní hadice asi 130 až 150 stop. Zpočátku si budete myslet, že utrácíte více peněz. Ale to vám umožní koupit více galonů propanu.

Nejčastější dotazy

V této sekci vám odpovíme na některé časté dotazy zákazníků týkající se propanových bazénových ohřívačů. Tuto část nepřeskakujte! Vždy je nejlepší dozvědět se více.

#1. Kolik propanu spálí ohřívače bazénu?

Bazénový ohřívač s propanem spálí 1 galon na 100 000 BTU každou hodinu. Bazénové ohřívače s kapacitou 21 000 galonů mohou produkovat 400 000 BTU. Znamená to, že ohřívač spálí každou hodinu čtyři galony.

#2. Jak dlouho vydrží váš ohřívač propanu?

Obecně platí, že bazénové ohřívače na propan mohou vydržet devět let. To se však může lišit v závislosti na způsobu údržby ohřívače. Správná péče o jednotku může samozřejmě pomoci prodloužit její životnost.

#3. Co stojí vyšší topidlo na propan nebo zemní plyn?

Propanon stojí o něco více ve srovnání se zemním plynem. Ale propan je vynikající varianta pro ohřev bazénu. Propanový ohřívač bazénu je účinný, takže pár dalších výdajů bude stát za to. Možná si také budete chtít přečíst o tom, proč můj elektrický ohřívač bazénu nefunguje.

Je to obal!

V tomto příspěvku jste pochopili, kolik propanu spotřebuje ohřívač bazénu. Věci, které se zde naučíte, budou přínosné, pokud jste dosud nepoužívali propanové ohřívače. Odborníci mohou potvrdit všechny informace, které poskytujeme výše. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, kolik stojí ohřívač bazénu a proč můj elektrický ohřívač bazénu nefunguje. Děkujeme, že jste s námi!