Kolik propanu spotřebuje kamna? Úžasná fakta, která je třeba vědět!

Propan je krásná alternativa k jiným zdrojům energie, protože je bezpečný a nákladově efektivní, ale kolik propanu spotřebují kamna? Propan, stejně jako běžná elektřina, může napájet téměř všechny vaše domácí spotřebiče.

Při zvažování přechodu ze zemního plynu na propan mějte na paměti tyto úvahy: cenu, využití, dostupnost a použitelnost. To je jen několik aspektů, které je třeba zvážit. Musíte také zvážit, kolik plynu byste potřebovali, aby vaše zařízení fungovalo normálně?

Typický sporák, který ročně spotřebuje 35 galonů propanu, stojí provoz 91 dolarů ročně. Propan stojí na volném trhu zhruba 2,60 USD za galon; skutečné náklady však mohou být vyšší nebo nižší. Pokud se vaše kamna používají pravidelně, využití propanu se může pohybovat od 5 do 10 galonů za měsíc.

Metoda výpočtu spotřeby propanu

BTU jsou energetické jednotky, které se používají k výpočtu toho, kolik se spotřebuje propanového plynu. Konkrétně britské tepelné jednotky měří množství energie potřebné k ohřátí nebo ochlazení jedné libry vody o jeden stupeň Fahrenheita (BTU). Například vypálením standardní 4palcové zápalky na celou délku vznikne jedna BTU.

V závislosti na druhu vaření, kamna a sporáky používají různé množství energie. Prohlédněte si své kuchařské postupy a také to, kolik lidí krmíte. Kolik času a úsilí věnujete přípravě jídel?

Zařízení má také vliv na výpočty. Starší kamna mohou být méně účinná než ta novější, protože zadržují méně tepla nebo rozdělují oheň napříč hořákem. Novější model může mít lepší retenci tepla a/nebo vyšší rychlosti vaření a ohřívání.

Propan má výkon BTU 91 500 za galon za hodinu. Plynový hořák, který spálí 65 000 BTU za hodinu, spotřebuje 5 až 10 galonů plynu za měsíc. Vše závisí na energetické účinnosti vašich spotřebičů.

Je propan drahé nebo levné palivo?

Kolik propanu tedy kamna používají? Částka, kterou zaplatíte, je samozřejmě dána vašimi zvyklostmi používání. Více vaření znamená větší spotřebu paliva. Plánujete ohřát zbytky díkůvzdání nebo opéct krůtu? Cena propanu za galon se liší, ale obvykle je přibližně 2,60 $. Kamna a sporáky spotřebují v průměru 35 galonů nebo více vody za rok a stojí v průměru 91 $.

Chcete -li získat co nejpřesnější odhad, zavolejte místním dodavatelům a porovnejte ceny od několika různých dodavatelů. Pokud to uděláte tímto způsobem, získáte největší náskok za své peníze. Cena může být ovlivněna dostupností zdrojů a také vaší geografickou polohou.

Srovnání plynu a elektřiny

Je důležité si uvědomit, že jednotky měření se liší při porovnávání elektrické energie s propanovým palivem. Na rozdíl od propanu, který se měří v galonech, se elektřina měří v kWh (kilowatthodinách). Hodnota ekvivalentu kilowatthodiny (kWh) propanu je 27. Propan ztrácí teplo v důsledku plynů a nespotřebovaného paliva, zatímco elektřina se mění přímo na teplo. Výsledkem je, že elektrická kamna jsou oblíbenější než kamna na propan, přestože propanová kamna jsou účinnější. Možná si budete chtít přečíst, jak převést plynový sporák na propan.

Jaké jsou preference odborníků?

Velkou většinou kuchaři dávají přednost plynovým sporákům před elektrickými kamny. Na elektrických hořácích se hrnce a pánve ohřívají déle než na plynových sporácích. Díky rychlému a nepřetržitému zahřívání propanu je ideální pro regulaci teploty. Výsledkem je, že ve srovnání s plynovými nebo elektrickými sporáky a troubami je teplota méně stabilní. Přečtěte si, jaký druh zásuvky potřebuje elektrický sporák.

Která možnost je dražší?

Na provoz prakticky každé elektroniky ve vaší domácnosti stojí propan méně než polovinu ceny elektřiny. Podle amerického ministerstva energetiky jsou propanové ohřívače vody o třetinu levnější než elektrické ohřívače vody. Druh propanu má také výhodu rychlého ohřevu vody. Propan vám tedy poskytuje celou řadu možností a také klid. Kromě toho má tu výhodu, že je spolehlivou zásobou nouzového paliva. Pokud dojde k výpadku proudu, budou vás generátory a spotřebiče poháněné propanem stále toastovat.

Někteří majitelé domů ve vysoce rizikových oblastech zapnou v případě přírodní katastrofy celoplošný generátor propanu. Důvodem je, že propan má mnohem lepší škálu aplikací než elektřina a je nákladově efektivnější. Obvykle se používá k napájení sporáku, trouby a tepla v mobilních domech a obytných vozech. Díky své univerzálnosti mohou žít v odlehlých oblastech bez elektřiny, a přesto jíst a zůstat v teple.

Je bezpečné používat propan?

Ve srovnání se zemním plynem je propan mnohem bezpečnější. Neexistuje žádný zbytek, který by poškodil Zemi nebo vodu kolem ní, protože čistě hoří. Pokud se okolní vzduch nezahřeje alespoň na 900 stupňů Fahrenheita, nezapálí se.

Protože propan při spalování produkuje oxid uhelnatý, měli byste jej používat pouze venku nebo na dobře větraném místě. Pořiďte si detektor oxidu uhelnatého a dejte ho do kuchyně, pokud jste to ještě neudělali. Umístěte detektory na zem nebo blízko podlahy, protože smrtící plyn spíše klesá, než stoupá jako kouř. Zjistěte, kolik propanu spotřebuje plynový sporák.

Je to Wrap!

Propanová kamna mohou být nejlepší volbou, pokud spočítáte, kolik propanu kamna spotřebují. Pokud hodně a pravidelně vaříte, může být propan dobrou investicí. Jeho nízké roční provozní náklady oslovují mnoho lidí. Přečtěte si, kolik propanu plynový sporák spotřebuje.