Kolik předkrmů na svatbu na osobu a kdy podávat

Pokud si nejste jisti, kolik předkrmů na svatbu na osobu, záleží na tom, kdy budete předkrm podávat. V této příručce uvidíte odhady na osobu pro každou dobu v průběhu svatby, abyste zajistili, že všichni budou sytí.

Dále vám spočítáme počet předkrmů podle velikosti vaší svatby. Poté doporučujeme přečíst si, jak zajistit vlastní svatbu, kde najdete další informace, protože se v nich probírá vše, co se týká jídelních plánů pro vaši svatbu.

Kolik předkrmů byste měli mít na svatbě na osobu?

Každý člověk může mít na svatbě 9 až 14 kousků předkrmů, protože je obvykle budete podávat během koktejlové hodiny a před vlastní večeří na recepci. Pamatujte však, že toto číslo se změní, pokud budete s předkrmy zacházet jako s předkrmy, pokud na svatbě nebude večeře nebo pokud večeři nahradíte předkrmy.

Budete potřebovat více předkrmů, aby událost zůstala plynulá, zvláště když se hosté mísí. Na druhou stranu možná nebudete muset objednávat příliš mnoho předkrmů, pokud budete na recepci podávat jiná jídla.

Jsou předkrmy a předkrmy na svatbách stejné?

Rozdíl mezi předkrmy a předkrmy závisí na tom, kdy je budete podávat. Hosté jsou například obvykle vedeni na koktejlovou hodinu po svatebním obřadu.

Během této doby budou kolem vás chodit servery s předměty, které mohou hosté jíst. Tato sousta jsou považována za předkrmy, protože se jedí před usazením nebo před samotným jídlem jako doplněk svatebního menu.

Na druhou stranu předkrmy jsou menší a méně syté, protože jsou spíše chuťovky. Můžete je podávat na svatbě odděleně od jídla nebo i před ní.

Nepotřebují doplňovat hlavní svatební jídlo a předkrmy lze dokončit během jednoho až dvou kousnutí.

Jak vypočítáte počet předkrmů na osobu na svatbě?

 • Určete, zda budete na svatbě podávat i večeři; počet kusů předkrmu na osobu by měl být dvojnásobkem očekávaného množství, pokud nebudete podávat večeři na recepci
 • Naplánujte si počet předkrmů, které budete podávat; malé svatby do 50 hostů mohou mít až 6 druhů předkrmů, zatímco větší svatby mohou podávat pouze 3 druhy předkrmů
 • Jeden svatební host obvykle zkonzumuje 6 předkrmů, pokud bude večeře, a 12, pokud se jedná o recepci koktejlového typu; proto můžete vynásobit 6 nebo 12 na hosta a poté vydělit odpověď počtem typů předkrmů, které budete mít
 • Kolik kusů předkrmů na osobu a hodinu?

  Svatební host může sníst 3 až 5 předkrmů za hodinu.

  Kolik předkrmů potřebuji pro 100 hostů na svatbě?

  Obvykle budete potřebovat 6 předkrmů na svatebního hosta, protože svatební hostiny mají obvykle večeři. Jak již bylo řečeno, znásobíte 6 předkrmů na 100 hostů, což znamená, že budete potřebovat 600 předkrmů.

  Na druhou stranu, svatební hostiny koktejlového typu bez skutečného jídla znamenají, že každý host zkonzumuje až 12 předkrmů. Pokud tedy nebudete mít večeři, budete na svatbě pro 100 hostů potřebovat 1200 předkrmů.

  Tyto údaje jsou pouze odhadované, protože počet druhů předkrmů ovlivní celkový počet předkrmů, které si musíte objednat. Pokud máte na svatbě tři druhy předkrmů, musíte 600 nebo 1200 vydělit třemi.

  Kolik předkrmů potřebuji pro 50 lidí na svatbě?

  Pokud máte na svatbě 50 hostů, vynásobíte to 6 nebo 12, v závislosti na nastavení. Pokud mají například večeři, vynásobíte pouze 6 předkrmů na jednoho svatebního hosta, přičemž by to mělo být dvojnásobné množství, pokud to bude jejich jídlo během koktejlu.

  Pak si pamatujte, kolik druhů předkrmů budete podávat. Protože se jedná o malou svatbu, je typické podávat až 6 až 8 druhů předkrmů, což znamená, že celkový počet vydělíte 6 nebo 8.

  Kolik předkrmů potřebuji na hodinu koktejlu?

  Koktejlová hodina se odehrává mezi obřadem a recepcí, která bude také před večeří. Během koktejlové hodiny, což je 45 až 60 minut před svatební večeří, budete podávat 4 předkrmy na hosta.

  I když je to takzvaná „koktejlová hodina“, může trvat i déle, takže v případě potřeby můžete podávat více předkrmů. To může znamenat výpočet 6 předkrmů na hosta, pokud koktejlová hodina trvá hodinu a půl až dvě hodiny.

  Zvažte čtení o tom, co je koktejlová hodina na svatbě, abyste znali očekávání týkající se této doby.

  Kolik předkrmů na osobu k večeři na svatbě?

  Jednu až dvě hodiny před večeří můžete mít 6 až 10 předkrmů na jednoho svatebního hosta. Ale pokud to bude dvouhodinová recepce a budete mít jen těžké předkrmy, mělo by to být 10 až 12 kusů na hosta.

  Pro 4hodinovou recepci a předkrmy poslouží jako náhrada večeře, je nejlepší počítat s 15 kusy na svatebního hosta. Vaši hosté tak budou mít neustále co žvýkat, když se baví a prolínají se.

  Závěr

  A to je vše! Pro rekapitulaci, kolik předkrmů na svatbu na osobu, může to být 6 až 12 kusů na hosta.

  Pamatujte však, kdy budete předkrmy podávat, a počet druhů předkrmů, které budete mít. Pokud na svatbě není večeře, předpokládejte, že budete potřebovat více předkrmů.