Kolik místností zablokovat pro svatbu: co dělat a nedělat

Ti, kdo se zajímají o to, kolik pokojů zablokovat pro svatbu, mohou zvážit deset, protože je to typický pokojový blok, který většina hotelů umožňuje. Pomůžeme vám také odhadnout počet pokojů k rezervaci, kdy rezervovat bloky hotelových pokojů a kolik hotelů musíte kontaktovat.

Toto je kompletní průvodce vším, co souvisí s ubytováním hostů. Než ale budeme pokračovat, mohlo by vás také zajímat, kdo platí za hotelové pokoje svatebčanům.

Kolik pokojů zablokovat pro svatbu: Vše, co byste měli vědět o blokech hotelových pokojů pro svatební hosty

Kolik bloků hotelových pokojů si můžete zarezervovat pro svatby?

Blok hotelových pokojů se obvykle skládá z 10 až 30 pokojů. Použijte tedy tento předpoklad při výpočtu, kolik bloků místností pro své svatební hosty získat.

Proč byste měli zvážit pořízení bloku hotelového pokoje pro vaši svatbu? Pamatujte, že svatby v destinacích budou mít hosty mimo město a vy ušetříte na sazbách rezervací pokoje, protože může být až o 40 % nižší než standardní sazby.

Pokud víte, kolik svatebních hostů bude potřebovat ubytování, můžete vyhledat hotely a blok pokojů, které umožňují rezervaci. Pokud například potřebujete zablokovat více než 20 pokojů, možná budete potřebovat výraznější hotel.

Jak zjistíte, kolik bloků hotelových pokojů potřebujete na svatbu?

Chcete-li získat hrubý odhad místností k blokování, zajistěte si seznam hostů a informace o tom, kdo bude potřebovat ubytování. Pravidlo, které můžete použít, je získat celkový počet hostů, kteří přijdou, a polovinu tohoto počtu použít jako celkový počet hotelových pokojů k blokování.

Například, pokud 100 hostů přijíždí z města a potřebují místo k pobytu, musíte rezervovat 50 pokojů. Musíte také zkontrolovat kapacitu každého hotelového pokoje, abyste věděli, kolik hostů může jeden sdílet.

Chcete-li zajistit počet hostů, kteří přijdou, přečtěte si, kdy by měla být svatba splatná.

Kolik pokojů zablokovat pro 150 hostů?

Pokud máte 150 svatebních hostů nebo méně, můžete si rezervovat bloky pokojů pouze v jednom hotelu. Vzhledem k tomu, že pravidlem pro odhad počtu pokojů je dostat polovinu hostů, kteří přijdou, může svatba se 150 hosty vyžadovat rezervaci 70 až 80 pokojů.

Měli byste pro svatbu blokovat více než jeden hotel?

Velikost vaší svatby určí, kolik hotelů musíte kontaktovat pro rezervaci pokojových bloků. Například jeden hotel bude stačit, pokud máte méně než 150 hostů přijíždějících mimo město.

Naopak větší svatby by si měly rezervovat bloky pokojů ve dvou až třech hotelech, aby získaly různé cenové body. Musíte také vědět, kolik pokojů zablokujete, protože svatby vyžadující více než 30 pokojů budou nákladově efektivnější, pokud si zarezervují více než jeden hotel.

Bez ohledu na to není nutné rezervovat více než tři hotely pro bloky svatebních pokojů, protože můžete dokonce získat lepší nabídky, když požadujete více pokojů na hotel, než si rezervovat několik pokojů ve více hotelech.

Jak zablokovat hotelové pokoje pro svatbu

 • Projděte si svůj seznam svatebních hostů a určete, kdo bude potřebovat pokoje
 • Vyhledejte hotely a zúžte je na jednu až tři možnosti
 • Kontaktujte každý hotel a sdělte mu data, kdy ubytování potřebujete
 • Zarezervujte si pokoje podle jistého počtu hostů, kteří přijdou; je lepší začít s malým blokem, protože v případě potřeby můžete později přidat další
 • Kolik nocí byste měli blokovat pokoje na svatbu?

  Svatby budou muset zablokovat pokoje na dvě noci, včetně cílových svateb. První noc je před svatbou a druhá noc je nocí svatebního dne.

  Některé páry mohou také dělat týdenní aktivitu pro svou svatbu. A v tomto případě možná budete muset zablokovat několik dní až týden do svatebního víkendu.

  Kdy rezervovat hotelový blok na svatbu

  Zvažte kontaktování hotelů již osm měsíců před svatbou za účelem rezervace hotelových bloků. To zajistí, že budete mít pokoje, které potřebujete v tom nejlepším hotelu podle jeho umístění relevantního k tomu, kde bude vaše svatba.

  Po zajištění svatebního místa je také rozumné zablokovat hotelové pokoje. A samozřejmě, pokud se ženíte během hlavní svatební sezóny, čím dříve si zarezervujete pokoje, tím lépe.

  Vybírají hotely peníze hned?

  Hotely nabízejí zdvořilostní pokojový blok nebo otevřený blok. Obvykle 30 dní před svatbou vám sdělí termín, kdy si vaši hosté mají rezervovat pokoje, nebo kdo platí.

  Po tomto datu již pokoje nebudou přicházet za zvláštní blokovou sazbu. Proto musíte zaplatit a potvrdit rezervaci, abyste zajistili pokojové bloky.

  A pokud chcete vědět, kdo platí svatbu v destinaci, přečtěte si naši diskuzi ohledně očekávání od tohoto typu svatby.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kolik místností zablokovat pro svatbu; kde můžete začít s blokováním deseti místností.

  Většina hotelů nabízí ve svých hotelových blocích 10 až 30 pokojů, takže je nejlepší odhadnout celkový počet hostů, kteří potřebují ubytování. Pak získejte polovinu tohoto počtu a zarezervujte si ekvivalentní počet pokojů.

  Doufáme, že to pomůže; zanechte nám komentář, pokud máte nějaké dotazy.