Kolik místa mezi sporákem a skříní? 7 jednoduchých kroků!

Kolik místa mezi sporákem a skříní? Mezi vařičem a horní skříňkou musíte ponechat alespoň 24 palců až 30 palců, abyste mohli při vaření volně pracovat.

Ať už předěláváte nebo organizujete kuchyň, vsadím se, že jste do toho nadšení, že? S touto myšlenkou si pravděpodobně říkáte, zda kam umístit kuchyňskou součást.

Pokud uvažujete o doplňkových skříňkách do vaší kuchyně, je nutné vědět, kam je umístit. To platí zejména v případě, že se je pokoušíte umístit společně s kuchyňským sporákem. Chtěl bych, abyste věděli, že jste se rozhodli správně přečíst si tento článek, pokud vás zajímá, jak uspořádat kuchyňské skříňky. Tento článek bude obsahovat tipy a nápady v rozestupu skříněk, modelování kuchyní a v čemkoli, co má co do činění s vylepšováním vaší kuchyně, takže zůstaňte naladěni a můžeme začít.

Organizace kuchyně: Kolik místa mezi vaším sporákem a skříní

Chcete -li práci provést rychle a hladce, budete muset zorganizovat kroky k přestavbě kuchyně. Ale tentokrát nebudu dělat žádné mozky, protože vám vyřídím objednávku.

Krok č. 1. Vyčistěte místnost

Pokud předěláváte kuchyň, musíte vše uklidit. Nejprve budete muset vytvořit prostor pro umístění nových skříní. Dále vyjměte zastaralý a opotřebovaný kuchyňský nábytek. Možná budete muset do své kuchyně zahrnout skříňky, zařizovací předměty nebo tapety. Opět vás tato věc může bavit, ale je nejlepší najmout si na tuto práci někoho profesionálního.

Zkušený tým dodavatelů ví o stržení všeho a vyhýbá se instalatérům a trubkám skrytým za zdmi. Pokud to ale chcete udělat sami, nezapomeňte vypnout vodu.

Krok č. 2. Rámování a instalatérské

Vzhledem k tomu, že předěláváme celou kuchyň, pojďme se také podívat na váš rámec a instalatérské detaily. Ve většině případů budete muset zvážit, kde jsou potrubí schované za zdmi. Tento krok je však nejvhodnější pro profesionály, protože bude časově náročný.

Krok č. 3. Dokončení stěn

Pokud jste zkontrolovali celou místnost a nemáte platné stavební předpisy, můžete začít s dokončováním zdí. Tento proces zahrnuje dokončování hrubých oblastí a jejich malování na nové. Na stěny přidejte základní nátěr, aby byly dobře izolované. Nehody se v kuchyni dějí neustále, ale s náležitou ochranou a prevencí budou omezeny pouze na drobné a přímé nehody.

Krok č. 4. Instalace ventilace

Pokud přidáváte nová okna nebo dveře, zajistěte, aby to pomohlo udržovat kuchyň dobře větranou. Dobře větraná kuchyně může snížit náklady na vytápění a chlazení místnosti. Pomáhá také zabránit šíření ohně. Možná si budete chtít přečíst, jak odvzdušňujete kamna na pelety.

Krok č. 5. Skříně a instalatérské

Než přidáte skříně, změřte je, zda přesně odpovídají dané oblasti. Zkontrolujte, zda jsou nainstalovány lišty, aby přesně pasovaly. Pokud žádné nemají, některé připojte. Mezery mohou v budoucnu způsobit významnější problémy. Kolik místa tedy je mezi sporákem a skříní? Přestože podle stavebních předpisů není pro vzdálenost mezi skříněmi a kamny stanovena žádná vzdálenost, je nejlepší nechat mezi kamny a horní skříní alespoň 24 až 30 palců prostoru.

Uvedené měření je použitelné také pro kuchyňský dřez, spotřebiče a skříňky obrácené ke stěnám. Proč je tedy důležité mít mezi nimi tolik mezer? Poskytnutí správného a dostatečného prostoru mezi sporákem a čímkoli v kuchyni by mohlo zabránit požáru a dalším nebezpečím. Díky tomu se stane bezpečnější kuchyní, která vám umožní svobodně pracovat.

Krok č. 6. Nové zařízení

Nyní můžete do své kuchyně přidat další spotřebiče. Zde se vaše kuchyně začíná formovat – přidáním chladničky, chladiče vína nebo systému filtrace vody.

Krok č. 7. Nainstalujte podlahu

Poslední metodou je dokončení instalace nové podlahy. Před přidáním skříně můžete dát přednost dřevu nebo dlaždicím, ale oba kroky můžete zaměnit.

Tipy při dodržování mezer v kuchyni

Vaše kamna nejsou umístěna v rohu místnosti. Místo toho se vždy nachází mezi dvěma skříněmi. Proto je důležité vědět, kolik prostoru by mělo být mezi kamny a skříní.

Tip č. 1. Dejte kamna doprostřed

Kamna vždy umístěte doprostřed nebo mezi dvě skříňové sestavy. Nikdy je nepokládejte na roh, protože to bude bránit a minimalizovat prostor, který by vám mohl pomoci při vaření.

Tip č. 2. Ponechejte dostatek místa pro desky

Pokud jsou vaše pulty příliš malé pro obě strany kamen, nemusí vůbec vypadat lákavě. Opět platí, že nejen kvůli vizuálu, ale také kvůli efektivitě práce vám umožní pracovat volně.

Tip č. 3. Pravidlo ¼ palcové mezery

Kolik místa tedy je mezi sporákem a skříní? Podle profesionálů bude vaše kuchyně vypadat reprezentativněji a elegantněji, pokud mezi nimi budou skříně a kamna ¼ palce. Navíc by to mohlo pozvednout celkový vzhled a dojem z kuchyně. Vyzkoušel jsem je a fungovaly.

Závěr

Nyní, když víte, kolik prostoru mezi sporákem a skříní, doufám, že můžete bez problémů začít s plánem renovace vaší kuchyně. Nezapomeňte mít mezi kamny a čímkoli dostatečný prostor.