Kolik je otevřený bar na svatbě: náklady a rozpočet

Chcete-li zjistit, kolik je otevřený bar na svatbě, musíte nejprve zvážit počet hostů a typy nápojů, které budete podávat. Probereme také kalkulaci na osobu, pokud se rozhodnete mít na svatbě otevřený bar.

Pro srovnání si možná budete chtít přečíst, co je to cash bar na svatbě. Páry s omezeným rozpočtem to mohou zvážit než otevřený bar, protože to stojí méně.

Kolik stojí otevřený bar na svatbě?

Průměrné náklady na otevřený bar na svatbách se pohybují kolem 3 000 $, ale mohou být vyšší nebo nižší, v závislosti na dvou faktorech. Nejprve také chcete určit, zda budete mít plně otevřený bar nebo omezený otevřený bar.

Otevřený vs. omezený otevřený panel

Omezený otevřený bar na svatbu vás obvykle bude stát méně než 3 000 USD, zatímco plně otevřený bar může vyžadovat rozpočet až 4 000 USD nebo vyšší. Pamatujte, že v otevřených barech si poskytovatel alkoholu účtuje paušál za svatebního hosta, a proto vám otevřené bary na velkých svatbách vezmou významnou část z celkového svatebního rozpočtu.

Paušální poplatek vs. fakturovaný podle spotřeby

Pokud jste omezeni svými výdaji za otevřený bar na svatbě, můžete se také zeptat svatebního cateringu nebo recepce, zda nenabízejí jiné zařízení pro otevřený bar. Pak místo paušálního poplatku za svatebního hosta budete platit pouze za to, co vaši hosté vypijí.

Jediným rizikem tohoto nastavení je, že nemůžete předvídat, jaký nápoj si vaši hosté mohou objednat. Pokud si většina lidí objednala drahé alkoholické nápoje v otevřeném baru, mohli byste skončit utrácení přes rozpočet.

Kolik stojí otevřený bar na svatbě na osobu?

Součástí znalosti toho, kolik zaplatíte za svůj svatební otevřený bar, je poplatek za osobu. O cenovou nabídku požádáte catering nebo místo recepce, koho si vyberete, aby nápoje poskytl.

Typicky může otevřený bar stát 15 až 45 USD na osobu, v závislosti na nastavení. Omezené otevřené bary, které podávají pouze pivo a víno, budou levnější než plně otevřený bar; samozřejmě, že otevřené bary s prémiovými nápoji mohou stát až 45 dolarů za svatebního hosta.

Jak rozpočet na otevřený bar na svatbě

Krok 1. Zvažte počet hostů

Více než 20 % rozpočtu na svatební jídlo spotřebují nápoje nebo otevřený bar. Jak již bylo řečeno, možná budete muset odpovídajícím způsobem upravit, pokud máte dlouhý seznam hostů.

Co dále uvádí cateringová nabídka pro každého svatebního hosta? Pokud účtují 20 USD za osobu, vynásobíte 20 celkovým počtem svatebních hostů (tj. dospělých, u kterých očekáváte, že budou pít)

Krok 2. Určete typ nápojů, které budete podávat

Dalším faktorem, který ovlivní cenu svatebního baru, je typ nápoje, který budete podávat. Složitější nápoje budou pravděpodobně dražší než jednodušší alkoholy kvůli přísadám a přípravě.

Prémiové nápoje budou také znamenat vyšší cenu za otevřený bar. Takže pokud chcete ušetřit na otevřeném baru na svatbě, můžete zvážit omezený otevřený bar spíše než plně otevřený bar, abyste se vyhnuli dodatečným výdajům, pokud si někteří hosté objednali něco drahého.

Jaká je dobrá cena za otevřený bar?

Dobrá cena za otevřený bar na svatbě je 20 dolarů na hlavu. To by mělo být rozumné vzhledem k tomu, že hosté mohou mít tolik nápojů, kolik chtějí.

Uvědomte si však, že je také přijatelné, aby catering nebo místo bylo účtováno výše za hosta, zejména s plně otevřeným barem. Některé nápoje vyžadují ingredience a složité přípravy, které jsou vhodné pouze pro poplatek přesahující 30 USD na hosta.

Pokud jste omezeni svým rozpočtem, zvažte další svatební bar s názvem hostitelský bar. Hostitelský bar je nákladově efektivní, zvláště na malých svatbách, protože budete platit pouze za drink.

Kolik stojí otevřený bar na svatbě pro 50 hostů?

Otevřený bar pro 50 hostů může stát více či méně 1 000 $, za předpokladu, že catering nebo místo konání účtuje paušální sazbu 20 $ za hosta. Abyste předešli nedorozuměním ohledně vašeho rozpočtu na nápoje, vyjasněte si se svatebním prodejcem poplatky za otevřený bar.

Někteří mohou účtovat za hodinu nebo paušální poplatek za hlavu. Kromě toho můžete zvážit dopřát si plně otevřený bar, pokud na vaší svatbě pro 50 osob nemáte mnoho pijáků.

Když už jsme u toho, možná více hostů dává přednost syceným nápojům před alkoholickými nápoji. Pokud chcete být zodpovědní za nealkoholické nápoje na svatbě, přečtěte si, kolik sody koupit na svatbu.

Závěr

A to je vše! Abychom rekapitulovali, kolik stojí otevřený bar na svatbě, záleží na počtu hostů a typech nápojů, které budete podávat.

Velká svatba s plně otevřeným barem bude dražší než malá svatba s omezeným otevřeným barem. Nicméně počítejte s tím, že alkoholické nápoje zaberou více než 20 % rozpočtu na svatební jídlo.

Můžete také předpokládat průměrné náklady na svatební bary ve výši 3 000 $ nebo paušální sazbu 20 $ na hosta. Doufáme, že to pomůže; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.