Kolik instalovat ohřívač bazénu? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Zajímá vás, za kolik instalovat ohřívač bazénu? Vyjde vás v průměru na 2 700 dolarů, ale cena se pohybuje od 1 600 do 3 800 dolarů. Zařízení si však můžete zakoupit sami, přičemž zaplatíte jeho mzdové náklady. Mzdové náklady se ve většině projektů mohou rovnat 1 000 USD.

Ohřívač bazénu vás může stát kolem 9 000 $ v závislosti na typu. Ale pak je nejlepší koupit takový, který je energeticky úsporný, abyste ušetřili hodně na účtech za elektřinu.

Myslete na tyto náklady, protože instalace bazénového ohřívače je nezbytná. Pokud žijete ve státě, který zažívá chladné počasí po celý rok, o to více musíte nainstalovat ohřívač bazénu. Dobrá věc, na výběr je obrovský výběr bazénových ohřívačů, které se liší cenou a ovlivňují náklady na instalaci bazénového ohřívače. Pojďme o tom diskutovat více níže. Čti dál!

Volání servisního technika k instalaci bazénového topení

Instalace ohřívače bazénu vyžaduje identifikaci a kontaktování spolehlivého servisního technika. Poté určete ceny, které zaplatíte, a umožněte jim vyřešit vaše dotazy, obavy a pochybnosti. Podívejte se na nejlepší typ ohřívače, jak je navrženo, podle vašeho rozpočtu. V teplejších oblastech nebudete muset bazén častěji vyhřívat. Takže si můžete koupit jakýkoli typ ohřívače, který chcete.

Faktory ovlivňující, jak moc instalovat ohřívač bazénu

Takže, kolik nainstalovat ohřívač bazénu? Náklady na instalaci ohřívače bazénu může ovlivnit mnoho faktorů. Ty mohou zahrnovat typ, design a velikost bazénu. Pokud stávající kabel podporuje ohřívač bazénu za chodu, zaplatíte jen méně. Ale pak musí servisní technik bazénu začít od nuly. Budou muset nainstalovat novější podzemní kabely, aby se zvýšily náklady na instalaci ohřívače bazénu.

Kolik nainstalovat ohřívač bazénu?

Vždy bude záviset na dodavateli, že mohou být účtovány dodatečné poplatky, zejména pokud jsou zapotřebí další dodávky, jako je elektroinstalace a instalatérské práce. Náklady na provoz zařízení závisí na typu provozu. Elektrický ohřívač bazénu je vždy nejdražší, zatímco jeho provoz na plný úvazek stojí kolem 450 až 600 USD. Plynový ohřívač může běžet od 200 do 450 USD každý měsíc. Náklady na provoz ohřívače bazénu závisí na sazbě plynu nebo elektřiny, velikosti bazénu, požadované teplotě vody a teplotě v oblasti.

Nejbezpečnější odhad by se pohyboval kolem 400 až 600 USD každý měsíc, pokud byste nepoužili solární kryt. S každým stupněm zvýšení teploty bazénu rostou i náklady na energie přesahující deset až třicet procent. Provoz ohřívače bazénu může stát 100 až 300 USD každý měsíc. Bude také záviset na mnoha faktorech, jako je průměrná denní teplota a velikost bazénu.

Od ohřívače bazénu se neočekává, že vydrží věčně jako u jakékoli elektroniky, kterou si koupíte domů. To bude nějak záviset na zakoupeném typu ohřívače, který můžete později; vyměňte jej po 5 až 15 letech. Bude také záležet na tom, jak jej budete často používat. Plynový ohřívač vody v bazénu může vydržet pět let, zatímco solární ohřívač vody může vydržet 20 let, zvláště když je o něj pečováno.

Jistič 40 až 50 A je u tepelného čerpadla požadavkem. Pokud to dodavatel nemůže provést, můžete požádat kvalifikovaného elektrikáře, aby práci provedl, protože to může z vaší strany znamenat další poplatek, který závisí na tom, jak vám bude dodavatel účtovat.

Tipy Instalace ohřívače bazénu

Všechny ohřívače mohou dobře fungovat v nadzemních i zapuštěných bazénech. Ale pak jsou solární panely užitečné pro nadzemní bazény, zatímco plynové ohřívače jsou užitečné pro bazény zapuštěné do země. Tepelná čerpadla a elektrické ohřívače jsou vhodné pro vnitřní bazény. Ale pokud si všimnete velké části popisu, výrobci ohřívačů bazénu by nejlépe vysvětlili účinnost ohřívače bazénu, protože to je procento cenné energie při výrobě vody. Na základě pravidel Ministerstva energetiky USA jsou všechny ohřívače měřeny v BTU. Pokud je hodnocení 78 procent nebo ještě vyšší, je to pravda.

100 až 200 BTU je vhodných pro 1000 až 10 000 galonů, zatímco 200 až 300 BTU je vhodných pro 10 000 až 20 000 galonů. S 300 až 400 BTU je vhodný pro 20 000 až 40 000 galonů. Ale 400 BTU funguje nejlépe s bazény o velikosti 40 000 až 80 000 galonů. Pokud bazén nebudete používat, je nejlepší použít kryt bazénu, který zachytí teplo a udrží teplo. Nejlepší varianta krytí stojí 150 USD a více, což pomůže snížit účty za elektřinu o 15 procent. Možná vás také budou zajímat známky toho, že potřebujete opravit ohřívač bazénu.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, kolik instalovat ohřívač bazénu. Buďte připraveni zaplatit v průměru 2 700 USD, ale uvědomte si, že náklady na pracovní sílu mohou v projektech dosáhnout až 1 000 USD. Bude se také vždy lišit v typu ohřívače, který si vyberete; cena může dosáhnout až 9 000 $. Podělte se tedy o informace o tom, kolik bude instalace stát. Můžete si také přečíst o tom, jaký je nejlepší ohřívač bazénu na trhu a kolik stojí elektrický ohřívač bazénu.