Kolik hrubé příze potřebuji na přikrývku: 6 základních tipů

Kolik hrubé příze potřebuji na přikrývku? Odpověď spočívá ve velikosti vašeho projektu.

Masivní cívka nitě k pletení na paži odhalí, jaký typ pletařky jste, ať už je těsný nebo volný.

Hrubá přikrývka je skvělým doplňkem do vaší sbírky přikrývek, abyste ji mohli vystavit nebo udržet v pohodlí. To, čím vyniká, je samozřejmě robustní příze.

Deka je jako taková drahá na nákup, ale kdo řekl, že to musíte udělat, když si ji můžete vyrobit sami?

Co je třeba zvážit?

Jakmile velikost nepřipadá v úvahu, můžete se nyní starat o nákup samotné příze. Ve většině případů obchody prodávají robustní příze na váhu v jedné délce.

Typickým materiálem je vlna, nebo ji najdete ve směsné směsi.

Jak robustní chcete, aby se vaše deka stala? Při výběru velikosti jděte na štítky „super objemné“ nebo „jumbo“, abyste měli jistotu, že prameny jsou silné.

Vězte, co můžete očekávat, protože vlněná příze je na dotek polštářová, zatímco směsové směsi jsou pevné a kompaktní.

Obchodníci měří klubka příze podle objemu, v librách nebo kilogramech. Vzhledem k tomu, že robustní přikrývka je velká, nákup více kuliček příze v menších velikostech se stává zbytečným, když dojdou v polovině.

Jedna řada nití odstraňuje nutnost spojovat konce a ušetří vám námahu s maskováním uzlů, které jsou u silnějších přízí zřejmé a problematické.

Tipy pro pletení na paži

  • Vsaďte na pravou vlnu před syntetickou. Umělá příze může po delší době svou abrazivní povahou podráždit a zčervenat pokožku. Nebo můžete provést test tak, že si vlnu omotáte kolem sebe a uvidíte, zda je nějakým způsobem drsná.
  • Chcete-li dosáhnout přikrývky jednotného vzhledu, zvolte opět přírodní vlnu. Nit vychází nadýchanější a vytváří jednotné stehy. Konzistence vlny umožňuje, aby se chmýří roztahovalo a zabíralo místo a skrylo nedokonalosti.
  • Nejste si úplně jisti, jak začít? No, nikdo vám nebrání nejprve experimentovat. Zkuste si představit akt pletení přikrývky – únavný proces – až do jeho dokončení.
  • Vždy dávejte pozor na zbývající přízi. Mějte na mysli pevný plán, jak chcete deku dokončit. Dávejte pozor na každý krok, jak nit ubývá, abyste nebyli šokováni, když se přistihnete s prázdnýma rukama.
  • Zaměřte se na úkol! Mysl má tendenci bloudit, když dělá bezduchou rutinu. Je pochopitelné, že pletení je forma volného času, ale s obří nití, o které se jedná, by mohla televize soutěžit o vaši pozornost skončit katastrofálním zamotáním.
  • Nakonec, i když vás to odrazuje, pokud se bez přestávek neobejdete, udělejte to. Hledejte něco, co dokáže udržet všechny smyčky na místě, když to odpojíte od paže. Po zajištění můžete smyčky bezpečně přenést na jiné místo.

Cítíte se dostatečně sebevědomí, abyste mohli začít? Než přistoupíte k níže uvedeným krokům, proveďte ještě jednou rychlý přehled základů.

Poslední varování: Připravte si paže a podepřete je, aby vydržely váhu vlny.

Návod, jak uplést tlustou deku

Krok č. 1. Poskytněte dostatek prostoru pro rozmotání příze

Krok č. 2. Použijte paže k pletení deky

Krok č. 3. Chcete-li řetěz začít, vytvořte skluzný uzel

Krok #4. Přidejte řetězy pro požadovanou šířku a délku

Krok č. 5. Přeskočte steh na konci řetízku a protáhněte přízi smyčkami (velká oka pro volný úplet; malá oka pro těsný úplet)

Krok č. 6. Proces opakujte pro každý řetězec a směrem opačným směrem

Krok č. 7. (Volitelné) Pro variace přidejte řady barevné příze

Krok č. 8. Zajistěte okraje přikrývky

Kolik objemné příze potřebuji na přikrývku?

Obecné projekty mají standardní míry, ale pro každý případ mějte s sebou přízi navíc.

Abychom si to lépe představili, hrubá deka do postýlky sežere 4 kila vlny. Zdvojnásobte to a můžete vytvořit přikrývku na dvoulůžko.

Naštěstí se můžete obrátit na společnost a požádat o radu ohledně vlastních velikostí a oni se rádi podělí o své odborné znalosti.

Odhadem pro větší projekty, přikrývka královny potřebuje 14 liber. Pokud jste ambiciózní, neuvěřitelných 18 liber vytvoří přikrývku královské velikosti.

Mohu vyprat svou tlustou deku?

V závislosti na typu příze, kterou používáte, je odpověď buď ano, nebo ne.

Nejprve se podívejte na štítek, abyste zjistili, zda praní v pračce nepoškodí přikrývku. V opačném případě, protože nitě jsou měkké a obrovské (a navíc se po erozi rychle odlupují), musíte to dělat střídmě.

Jak dlouho bude projekt trvat?

Projekty jsou ze své podstaty jednoduché a jejich realizace zabere hodiny. Nicméně, protože paže nahrazuje jehlu, nemůžete projekt jen tak opustit kvůli náhlému výletu do koupelny.

Vyhněte se výletům na toaletu, aby projekt nezačal znovu.

Závěr

Kolik hrubé příze potřebuji na přikrývku? Vše závisí na požadovaném konečném produktu. Při svém dalším projektu považujte tento článek za svého průvodce pletením dokonalé robustní deky!