Kolik hostů se může zúčastnit svatby v soudní budově

Ti, kdo jsou zvědaví, kolik hostů se může zúčastnit svatby u soudu, mohou zvážit vytvoření seznamu hostů o 10 lidech. Pamatujte, že svatba u soudu nemá být tak dlouhá a extravagantní jako jiné typy svateb, takže musíte rozumět etiketě a požadavkům na civilní obřad.

A pokud budete někdy pozváni na nějakou, přečtěte si prosím, co si obléknout na svatbu v soudní budově. Pak, stejně jako nevěsta a ženich, dodržujte při účasti na svatbě u soudu správnou etiketu, podobně jako při účasti na jakémkoli jiném typu svatby.

Přesně kolik hostů se může zúčastnit svatby u soudu

Pokud plánujete svatbu u soudu, uvědomte si, že obvykle budete mít povoleno mít pouze deset hostů nebo méně. Kromě toho mějte na paměti, že každá soudní budova se liší v podmínkách, takže se u nich informujte o počtu hostů, které je třeba přivést.

Některé soudní budovy mohou povolit 15 osob, zatímco jiné mohou povolit pouze méně než 10 hostů. Musíte také počítat s dalšími osobami na obřadu kromě vašich hostů, jako je úředník nebo fotograf na svatbě.

Pokud máte potíže se zkrácením seznamu hostů, můžete některým příbuzným a přátelům zmínit, že svatba u soudu nebude trvat déle než 30 minut. Zvažte proto raději samostatnou oslavu po svatebním obřadu v soudní budově s více hosty.

Jak se oženit u soudu

 • Rozhodněte se, v jaké soudní budově chcete uzavřít sňatek, a ověřte si požadavky u městského nebo okresního úřadu úředníka daného státu; některé páry se rozhodnou uzavřít sňatek ve svém rodném městě, aby se vyhnuly dalším žádostem
 • znáte a splňujte požadavky na povolení k uzavření manželství státu, ve kterém se budete brát; v závislosti na místě se můžete oženit ve stejný den, kdy jste získali povolení k uzavření sňatku.
 • Připravte si potřebné dokumenty a zaplaťte poplatky za uzavření manželství; uvědomte si vypršení platnosti licence a potenciální čekací dobu na ni při rozhodování o tom, kdy se oženit u soudu
 • Přineste do soudní budovy sňatek, platby a průkazy totožnosti; ověřte si také požadavky soudní budovy na svědka/svědky vašeho obřadu
 • Naplánujte si svatbu u soudu a naplánujte si ten den; buďte u svých svatebních outfitů skromní a promluvte si s hosty, které chcete přivést
 • Vzhledem k tomu, že svatba u soudu je velmi malá, možná nebudete muset hostům posílat pozvánky e-mailem; zvažte, že jim pošlete e-mail, abyste ušetřili čas, nebo aby blízcí přátelé a rodina šířili zprávu mezi pozvané
 • Zarezervujte si svatebního fotografa pro vaši dvorní svatbu
 • Zúčastněte se svazku a poté podepište oddací list, abyste byli oficiálně a legálně oddáni
 • Zvažte větší oslavu s více hosty nebo uspořádejte duchovní svatbu, chcete-li více přizpůsobený obřad s hosty, které chcete
 • Můžete mít rodinné příslušníky jako svědky na svatbě v soudní budově?

  Abyste byli způsobilí k uzavření manželství a zajistili si, že dostanete oddací list prokazující jeho zákonnost, musíte dodržovat pravidla pro svatby pro každý soud. Například můžete potřebovat svědka nebo dva k uzavření manželství, a dokonce i tito svědci musí splnit požadavky.

  Svatební svědek musí být ve většině států starší 18 let. Některá místa mohou také vyžadovat, aby svědci byli příbuzní s vámi, takže je možné mít rodinné příslušníky jako svatební svědky u soudu.

  Přečtěte si prosím, kdo může být svědkem svatby, abyste se dozvěděli více podrobností o tomto kritickém svatebním faktoru.

  Kolik svědků je potřeba pro civilní svatbu?

  Některé státy nevyžadují žádného svědka, aby byla civilní svatba legální. Přesto se prosím informujte u místního městského úřadu, zda potřebujete svědky, abyste se vyhnuli případným neúspěchům.

  Někteří veřejní činitelé mohou také požádat o svědka, nebo musí svědek/svědci podepsat povolení k uzavření manželství. A pokud už máte vybrané svědky pro svůj civilní sňatek, nechejte si přinést občanský průkaz.

  Kolik hostů je na civilní svatbě?

  Svatby u soudu nebo civilní svatby jsou méně extravagantní a obvykle končí do 30 minut. Jak již bylo řečeno, můžete očekávat, že hostů na tyto typy svateb bude také málo.

  Civilní svatba má obvykle pouze deset hostů nebo méně. Některé páry mohou také opomenout mít hosty a přivést pouze svědka nebo dva podle potřeby.

  Poté můžete uspořádat samostatnou oslavu nebo hotový svatební obřad, protože jste již řešili zákonnost vašeho spojení s vaší drahou polovičkou.

  Chcete i po radniční svatbě krátkou svatbu nebo intimní oslavu? Pak si přečtěte, jak naplánovat mikrosvatbu s méně než 20 hosty!

  Říkáte sliby na svatbě u soudu?

  Vzhledem k tomu, že svatba u soudu není tak dlouhá jako tradiční svatební obřad, některé prvky, jako je výměna slibu, jsou vynechány. Čtení a dokonce i výměna prstenů jsou zbytečné, takže páry, které chtějí tyto prvky, mohou místo toho zvážit jiný svatební obřad.

  Závěr

  Byl tento průvodce užitečný? Abychom rekapitulovali, kolik hostů se může zúčastnit svatby u soudu, počítejte s tím, že to bude méně než 10 lidí.

  Jak již bylo řečeno, musíte si naplánovat seznam hostů a naplánovat další oslavu, pokud nemůžete přivést nějaké příbuzné a přátele. Koneckonců po civilní svatbě budete s partnerem právně spojeni, takže bude snazší naplánovat další obřad.