Kolik hemoglobinu klesne po darování krve? Zajímavá fakta, která si musíte přečíst!

Chcete vědět, kolik hemoglobinu klesne po darování krve? Pokud ano, přečtěte si důkladně tento článek. No nestresuj se tím! Jsme tu, abychom vám pomohli najít odpověď na to, co chcete.

Nyní počínaje hemoglobinem je nejdůležitější složkou krve, přenáší kyslík do všech částí našeho těla. Hemoglobin obsahuje železo, minerály nebo bílkoviny, které byly přítomny v naší stravě.

Hemoglobin je přítomen v červených krvinkách; je to proteinová molekula bohatá na železo. Když vdechujeme kyslík, kyslík vstupuje do plic a je připojen k hemoglobinu; hemoglobin pak přenáší kyslík z plic do všech tkání a buněk v našem těle. Je toho ale mnohem víc, co se dá vědět. Zde budeme diskutovat o množství hemoglobinu, které bylo sníženo po darování krve. A doufám, že po přečtení tohoto článku získáte všechny informace o své otázce.

Jaké jsou normální hladiny hemoglobinu?

Před transplantací krve mějte na paměti normální hladiny hemoglobinu. Níže jsme napsali hladiny hemoglobinu. Pamatujte si jednu věc, to bylo; normální hladiny hemoglobinu se u mužů a žen liší.

  • Normální hladiny hemoglobinu u žen jsou mezi 120 g/l až 160 g/l.
  • Normální hladiny hemoglobinu u mužů jsou mezi 140 g/l až 180 g/l.

Po mnoha výzkumech zjistili, že hemoglobin dárců potřebný pro darování plazmy je minimálně 125 g/l a u mužů je to asi 130 g/l. Pokud tedy dárce splňuje tato kritéria, je způsobilý pro darování krve.

O kolik poklesla hladina hemoglobinu po darování krve?

Takže, kolik hemoglobinu klesne po darování krve? Zde jsme diskutovali o odpovědi. Když jste darovali krev, hladina hemoglobinu a kyslíku ve vašem těle se během jednoho měsíce po jediném darování krve sníží o (p < 0,001), což znamená, že hladiny hemoglobinu klesly o 4, 10 a 7 %. Jediný odběr krve (p 0,001) snížil hladinu hemoglobinu, koncentraci hemoglobinu, železo a počet červených krvinek (RBC), všechny základní hematologické faktory pro přenos kyslíku, a opakované odběry (p 0,001) je snížily ještě více. Po darování krve se hematokrit snížil o 11 %, koncentrace hemoglobinu o 10 %, železa o 50 % a červených krvinek o 12 % (p 0,001). Maximální výstupní výkon homeopatické skupiny neustále rostl (p 0,001), což ukazuje na dobrý fyzický výkon při provádění testů maximální aktivity.

Nízký hemoglobin: Co to znamená

Nízký hemoglobin znamená, že člověk čelí nedostatku železa. Železo je nezbytnou součástí červených krvinek a pomáhá při tvorbě červených krvinek. Molekuly hemoglobinu jsou stavebními kameny železa; nízký hemoglobin způsobuje únavu a slabost v těle. Nízká hladina železa je způsobena některými důvody, které zahrnují:

  • Menší příjem železa ve stravě;
  • Nepřetržité darování krve, například; pokud ženy darují krev 2x ročně nebo muži 3x ročně;
  • U žen krvácení při ztrátě menstruace; a
  • Vzhledem k postupnému krvácení do žaludku nebo tlustého střeva nebo trávicího traktu.

To jsou důvody, kvůli kterým dárce po darování krve čelí nedostatku hemoglobinu. Nejlepší bude, když si přečtete, jak zvýšit hemoglobin pro dárcovství krve.

Co je anémie?

Anémie je onemocnění, při kterém je hladina hemoglobinu nižší než 120 g/l, zejména u neprovdaných žen. U mužů hladina hemoglobinu nižší než 130 g/l. Zde jsou následující příznaky, které jsou spojeny s anémií:

  • Únava
  • Nízká pohybová aktivita
  • Slabost

Pokud takové příznaky pociťujete, znamená to, že hladina hemoglobinu ve vašem těle je nižší než 110 g/l. Pomohlo by, kdybyste před darováním krve absolvovali prohlídku. Jak se může darování krve stát potenciální příčinou anémie? Když často darujete krev, může to způsobit onemocnění zvané anémie. Protože darování krve má za následek nízké hladiny hemoglobinu. Během darování plné krve se hemoglobin sníží asi o deset g/l.

Po darování plné krve mohou produkovat nové červené krvinky pouze zdraví dárci. Železo je základní složkou červených krvinek. Před darováním se tedy ujistěte, že vaše tělo netrpí nedostatkem železa. Nízká hladina železa znamená, že vaše tělo nemůže doplňovat nové červené krvinky a odpovídajícím způsobem snižuje hladinu hemoglobinu. Může být užitečné přečíst si o tom, co jíst před darováním krve a co jíst po darování krve.

Prevence anémie

Pokud chce dárce po darování krve předejít anémii (nízká hladina hemoglobinu), musí mít dárce dostatečné množství železa. Častými dárci krve jsou ženy, které darují krev 2x ročně, nebo muži, kteří darují krev 3x ročně; tito dárci potřebují jíst ovoce nebo zeleninu bohatou na železo nebo zvýšit příjem doplňků železa. Možná se budete chtít dozvědět více o funkcích hemoglobinu a železa.

Tváří v tvář nízké hladině hemoglobinu: co dělat

Pokud se potýká s nedostatkem hemoglobinu a železa, doporučuje se, aby dárce vyhledal lékaře nebo specialistu. Váš lékař vám předepíše léky a řekne vám o důvodu vaší nízké hladiny hemoglobinu. Dárce krve musí užívat multivitaminové železné kapsle a zvýšit příjem stravy s vysokým obsahem železa, aby se zbavil nízké hladiny hemoglobinu. Přečtěte si, jak zvýšit hladinu železa pro dárcovství krve.

It’s A Wrap!

Děkuji vám, přátelé, že jste si přečetli tento článek na konci. A doufáme, že dostanete odpověď o tom, kolik hemoglobinu klesne po darování krve – doufáme v to nejlepší.