Kolik galonů za minutu spotřebuje tlaková myčka? 6 věcí, které musíte vědět!

Chcete vědět, kolik galonů za minutu spotřebuje tlaková myčka? Máte štěstí, protože tento článek vám to řekne! Určitě hledáte důvody, proč si tlakovou myčku koupit a jak moc by to mohlo ovlivnit váš účet za vodu.

Sepsali jsme mnoho důvodů, proč nákup a používání tlakové myčky může být rozhodnutím, které změní život. Vaše úklidová rutina tak může být mnohem kratší a vy budete mít více času na sebe nebo jiné povinnosti.

Stejně jako u každého jiného velkého nákupu je důležité provést průzkum předem. Doufáme, že vám tento článek pomůže při rozhodování. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Kolik galonů za minutu spotřebuje tlaková myčka?

Tlakové myčky, jak název napovídá, jsou přenosné stroje, které dokážou vyrábět tlakovou vodou k čištění širokých povrchů a malých štěrbin s těžko se dostávajícími nečistotami. Když metoda „mýdla a štětce“ by byla příliš namáhavý úkol. Tlakové myčky jsou skvělou alternativou k provedení práce a šetří váš čas. I když budou mít samozřejmě svá omezení, zde je několik míst, kde by se tlaková myčka mohla hodit.

#1. Příjezdové cesty

Příjezdové cesty se mohou snadno zašpinit, protože po náročném dni stráveném jízdou nebo cestováním daleko se všechna ta špína nakonec shromáždí na jednom místě, kam vaše auto jezdí každý den domů, na vaší příjezdové cestě. Představte si, že klečíte a drhnete špínu na příjezdové cestě, zní to, jako by to mohlo trvat hodiny, že? Nemluvě o hluboce usazené špíně, která vyžaduje určitou sílu, aby se odlepila. Tlakové myčky dokážou hloubkově vyčistit vaši příjezdovou cestu za méně než 30 minut. O to více potěší, když uvidíte, jak se barva vaší příjezdové cesty změní na jasnější tón, když ji opláchnete tlakovou vodou.

#2. Bazény

Dalším pracným a časově náročným úkolem by bylo čištění bazénů. Řasy mohou být tvrdohlavé při drhnutí, nemluvě o nebezpečí, které to představuje pro lidi, kteří uklízejí, protože by mohli uklouznout a ztratit rovnováhu. Tlakové čističe mohou svou tlakovou vodou přimět řasy, aby se odlepily od stěn bazénu a podlahy. Mají trysky, které dokážou vodu rozprostřít jako široký mop, když chcete zaútočit na širokou plochu, nebo rovnou a přesnou, když se chcete dostat do malých prasklin a štěrbin. Také by vás mohlo zajímat, jak čistit dlaždice bazénu tlakovou myčkou.

#3. Střecha

Střecha vydrží vše, co počasí dává, včetně nečistot, listí a hromadění řas v důsledku vlhkosti. Pomocí tlakové myčky se zbavte odolných nečistot a nečistot. Vzhledem k tomu, že můžete změnit typ trysky na přesnější proud vody, je vhodné vyčistit i malé detaily na vaší střeše s tím, co tam uvízlo.

#4. Nábytek

Přesněji řečeno nábytek, který se používá venku. Někdy se může stát, že na ně zapomenete nebo se dlouho nepoužívají a shromažďuje se na nich prach, který se zdá, že ulpí na nábytku. To vyžaduje určitý typ čištění tlakovou myčkou. Sledujte, jak se jasná barva vašeho nábytku vrátí, jakmile tlaková voda odfoukne všechnu tu špínu a skvrny z příliš dlouhého sezení venku.

#5. Auta, nákladní auta, kola a další

Při čištění je samozřejmě budete muset nastavit na nižší tlak, protože je nechcete náhodně promáčknout nebo poškodit lak vysokotlakou vodou. Pomocí tlakové myčky snadno rozzáříte své vybavení a budete opět vypadat jako nové.

#6. Dřevěné paluby a stěny

Bazény nejsou jedinou věcí, na kterou se množí řasy, stejně jako dřevěné části domu. Vaše dříve zlatohnědá podlaha na terase se nyní přiklání k odstínu zelené. Všimli jste si také, že když po něm jdete, už to nemá ten čistý dřevěný zvuk? Ano, ta moje kamarádka by mohla být ta řasa, která na ní časem vyrostla. To je normální, protože to může způsobit déšť a vlhkost. Tlakové myčky dokážou tento problém odstranit a zanechají vaše dřevěné paluby a stěny bez poskvrny. Po zaschnutí je navoskujte, aby v tomto stavu vydržely mnohem déle.

Spotřeba vody

Tlakové myčky vás mohou donutit přemýšlet o tom, že vám při jejich používání vystřelí účet za vodu. Je praktické je používat pro jejich spotřebu vody? Kolik galonů za minutu spotřebuje tlaková myčka? Protože ne všechny tlakové myčky mají stejné rozměry a vlastnosti, standardem je 2 až 4 galony za minutu. Což by mohlo celkem 120 nebo 240 galonů za hodinu. Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit vodu, pokud chcete používat tlakovou myčku, jako je nákup myčky s nízkým GPM nebo úspora času při čištění.

Je to obal!

Tento článek vám má ukázat, kolik galonů za minutu spotřebuje tlaková myčka, a pokud si myslíte, že je to příliš mnoho vody, nezoufejte, protože při používání tlakové myčky můžete stále ušetřit. S technologií, kterou nyní máme, se jistě najde model vhodný i pro vás. Nejlepší je také vědět, jak spustit tlakovou myčku a proč používat tlakovou myčku teande.