Kolik elektřiny spotřebuje vysoušeč vlasů? Přečtěte si tohoto úžasného průvodce!

Chcete vědět, kolik elektřiny spotřebuje vysoušeč vlasů, protože se obáváte zvýšených účtů za elektřinu? Nebojte se; vše vám podrobně řekneme. Možná, že jakékoli jiné elektrické zařízení spotřebovává více elektřiny a vaše podezření na vysoušeč vlasů je špatné.

Vysoušeč vlasů může být velkým pomocníkem zejména pro dívky, ale každý se obvykle znepokojí, když pomyslí na vysoké účty za elektřinu.

Pokud ale přesně víte, kolik elektřiny spotřebuje, můžete se v budoucnu zbavit vysokých účtů. Pokračujte ve čtení, abyste věděli, kolik vaše sušička spotřebovává elektřinu.

Náklady na elektřinu

Váš účet za elektřinu se měří v kWh. Musíte tedy vynásobit wattový výkon vašeho fénu počtem hodin používání. Například násobek 1000 wattů za 5 hodin a čistý výsledek bude 5000 kWh elektřiny. A standardní sazba 1 kWh v USA je 10 centů. Typický vysoušeč vlasů spotřebuje 0,013 kWh elektřiny na vysoké nastavení, 0,0163 na střední nastavení a 0,0144 na nastavení nízké teploty.

Jak určit wattový výkon vašeho vysoušeče vlasů

Před výpočtem, kolik elektřiny spotřebuje vysoušeč vlasů, je důležité zjistit váš wattový výkon. Vyhledejte vysoušeč vlasů na Amazonu nebo na něm najděte nálepku se specifikací produktu. Pokud tyto dvě věci nefungují, vyhledejte výkon ve wattech na krabici fénu, pokud jej stále máte ve svém domě. Nejběžnější vysoušeče vlasů používají k provozu 1500 wattů a vyfukují horký vzduch z úst. Na druhou stranu, wattový výkon fénů používaných v salonech vyžaduje 2500-3000 wattů elektřiny kvůli jejich vysoké účinnosti. Zde je vše, co potřebujete vědět o wattech vysoušeče vlasů!

Náklady na elektřinu za použití fénu po dobu 1 hodiny

Po vysušení vlasů po dobu 60 minut musíte zaplatit pouze 0,15 $ – 0,75 $. Řekneme-li to jednoduššími slovy, účtuje se 1 cent za minutu sušení. Používejte fén s keramickým topným tělesem, protože se rychle zahřívá a suší vlasy rychleji než normální. A budete moci snížit náklady na sušení za minutu. Náklady na elektřinu u jiných elektrických spotřebičů jsou mnohem vyšší než u fénů. Po použití pračky a sušičky na praní, chlazení a vytápění prostoru musíte zaplatit pořádnou částku peněz. Také myjte nádobí v myčce a pečte jídlo v troubě.

Jak snížit účet za elektřinu

Inteligentním používáním spotřebičů můžete snížit svůj účet za elektřinu.

#1. Nastavení tepla

Během sušení vlasů nastavte teplotu fénu na vysokou. Někteří lidé doporučují, abyste zvolili nastavení nízké teploty, ale to není dobrá volba, pokud jste milovník přírody a chcete ušetřit elektřinu, protože sušení vlasů při nízké teplotě zabere více času než při vysoké teplotě. Vysoušeč vlasů spotřebuje více elektřiny, pokud místo 10 minut fénování strávíte 20 minut.

#2. Vyčistěte filtr na vlákna

Nejkritičtější částí používání vysoušeče vlasů je vyčištění lapače vláken na otvoru vysoušeče, který shromažďuje prach, chmýří a chlupy. Proud vzduchu se sníží a vysoušeč spotřebovává na sušení vlasů více elektřiny než obvykle. Je tedy rozumné věnovat 5 minut čištění filtru na vlákna a zvýšit výkon sušičky.

#3. Menší využití

Časté používání fénů spotřebovává účty za elektřinu. Navíc jsou vaše vlasy více krepaté kvůli velkému tepelnému kontaktu. Méně časté fénování je jediným řešením tohoto problému.

#4. Osušte ručníkem

Výše uvedené tři věci jsou to, co musíte udělat se suchými, ale podívejte se na své vlasy. Po koupeli si vezměte ručník z mikrovlákna a jemně vymačkejte z pramenů vlasů přebytečnou vodu. Poté vlasy vysušte fénem. Tímto způsobem ušetříte svůj čas a elektřinu. Je užitečné vědět, jak sušit vlasy bez fénu.

Vyplatí se vysokovýkonné fény za jejich cenu?

Vysokowattový fén není tak účinný jako vaše představy. Produkty Dyson jsou zběhlé v pokročilých technologiích a nikdo nemůže pochybovat o kvalitě, kterou svým zákazníkům dodávají. Ale víte, že nejprémiovější nadzvukový vysoušeč vlasů Dyson je y1600 wattů? Znamená to, že účinnost vysoušeče vlasů není přímo spojena s jeho výkonem ve wattech. Nenechte se uvěznit výrobci fénů, kteří tvrdí, že jejich vysokowattové vysoušení vlasy během chvilky, protože časový rozdíl je zanedbatelný. Zjistěte, kolik wattů spotřebuje vysoušeč vlasů.

Porovnání s TV a AC

Předpokládejme, že jste fén používali 1 hodinu a televizi 40 hodin. Spotřeba elektrické energie je u obou spotřebičů stejná. Ale nebojte se, protože sušení vlasů zabere jen 10 minut. Pro srovnání, televize je zapnutá několik hodin. Průměrná spotřeba elektrické energie fénu za měsíc je 7,5 kWh, což je relativně málo. Na druhou stranu jednotunový střídavý proud spotřebuje stejnou elektřinu za pouhých 8 hodin. Docela rozdíl!

Je to obal!

Jsme si jisti, že se již nebudete bát a nebudete se ptát, kolik elektřiny spotřebuje fén. Spotřeba elektrické energie sušičky je mnohem nižší než u jiných elektrických zařízení ve vaší domácnosti.