Kolik elektřiny spotřebuje malý elektrický ohřívač? 3 nejlepší fakta!

Zajímá vás, kolik elektřiny spotřebuje malý elektrický ohřívač? Reklama na malé elektrické ohřívače nás nutí znát náklady. Elektrika má příliš mnoho dobrých vlastností, včetně nulových nároků na palivo.

Lehký ohřívač vám poskytuje snadnou přenosnost. Většina ohřívačů je navíc vybavena senzory, které poskytují bezpečnost v případě převrácení a přehřátí. Malé nebo osobní ohřívače jsou energeticky nejúčinnější a mohou pomoci jednotlivci překonat chlad.

Jsou přenosné a kompaktní s balíčkem bezpečnostních senzorů. 500wattový ohřívač je schopen vyhřát prostor o velikosti 50 čtverečních stop kolem vašeho okolí. Osobní topidla se velmi snadno obsluhují a nespotřebovávají mnoho elektřiny. Pokračujte ve čtení, protože pomocí vzorce zjistíme skutečnou spotřebu elektřiny.

Fakta o tom, kolik elektřiny spotřebuje malý elektrický ohřívač?

Malé elektrické ohřívače jsou ideální pro vytápění malých prostor, jako jsou ložnice a koupelny. Můžete si jej také umístit na pracovní stůl a pomůže vám udržet si práci v pohodlné poloze. Zde vám řekneme, kolik elektřiny spotřebuje malý elektrický ohřívač. Odpověď odstraní veškerý zmatek. Je to slib!

#1. Elektrická jednotka (KWh)

Dodavatelé elektřiny měří elektřinu v kilowattech za hodinu, abychom to pochopili jako první. Jednoduchá definice říká, že kilowatt za hodinu se rovná elektřině spotřebované zařízením o jmenovitém výkonu 1000 wattů za jednu hodinu.

#2. Vzorec pro výpočet spotřeby elektřiny

Jednoduchý vzorec pro odvození spotřeby elektřiny elektrického zařízení zní takto: vynásobte wattový výkon zařízení počtem hodin používání. Pojďme se hádat; používáte ohřívač s výkonem 500 W po dobu 10 hodin denně (500 x 10 = 5000). Potom musíte odvozené číslo vydělit 1000 (5000/1000 = 5). To znamená, že váš malý elektrický ohřívač spotřebuje 5 KWh elektřiny za den.

Množství denní spotřeby můžete vynásobit 7 a 30 a odvodit hodinové a měsíční odhady. Kromě toho o spotřebě elektřiny rozhoduje také nastavení tepla ohřívače. Například 600wattový ohřívač spotřebuje 600 wattů, pokud jej používáte na vysoké nastavení. Naproti tomu spotřeba elektřiny se sníží na 70 a 40 procent, pokud je ohřívač používán na střední a nízké nastavení.

#3. Jaké jsou náklady na provoz malého ohřívače?

Většina malých ohřívačů má výkon 500 a 250 wattů. 500wattový ohřívač vám poskytne teplo za cenu 0,7 $ za hodinu a 0,70 $ za týden, pokud ohřívač používáte 10 hodin. Pro srovnání, ohřívač s 750-wattovým ovládáním snižuje 0,11 $ po každé hodině používání. A pokud jste laskavý člověk, který nechává ohřívač běžet 24 hodin denně, pak vám 600wattový ohřívač přidá až 60 $ k vašemu účtu za elektřinu měsíčně.

Tato čísla nejsou zcela přesná; musíte platit pevné poplatky z každého účtu za elektřinu. Kromě toho si společnost bude účtovat další peníze, pokud nainstalovali novou infrastrukturu. Čísla se tedy nepochybně změní a odhady, jak již bylo zmíněno, jsou pouze pro hrubou představu. Možná vás také bude zajímat oprava elektrického ohřívače.

Způsoby, jak udržet teplo v místnosti? (Pro snížení spotřeby elektřiny)

Zadržování tepla není žádný velký problém, zvláště pokud máme mnoho možností, jak utěsnit náš domov. Zde je seznam materiálů, které můžete použít pro efektivní provoz topení: Odizolování proti povětrnostním vlivům: Trocha odizolování po stranách dveří a oken vzduchotěsní prostor levně a efektivně.

#1. Zátka proti průvanu dveří

Průvan pod dvířky umožňuje přívod studeného vzduchu a odvod tepla. Jednoduchý uzávěr proti průvanu vás může zachránit před chladem a nárůstem účtů za elektřinu.

#2. Zatemňovací závěsy

Tyto závěsy mají izolační potah z gumy a skvěle vás udrží v pohodlí v zimě i v létě. Materiál závěsů je navíc silně tkaný a brání průchodu tepla a chladu skrz něj.

#3. Koberec

Ano! Koberec dokáže udržet více tepla než holá podlaha, protože šikmá podlaha je v zimním období velmi chladná a ohřívač pracuje tvrději, aby vytopil celý prostor. Pak samozřejmě vidíte růst účtů za elektřinu.

Bezpečnostní opatření při používání elektrického ohřívače

  • Ponechejte k ohřívači vzdálenost alespoň 3 stopy od hořlavých předmětů, jako jsou papíry a závěsy.
  • Používejte ohřívač, který je certifikován autorizovanou zkušební společností. Například UL (Underwriters Laboratories).
  • Nenechávejte ohřívač běžet v prázdné místnosti.
  • Musíte zajistit, aby bylo topné těleso chráněno uvnitř krytu.
  • Nikdy nedovolte domácím mazlíčkům a dětem přiblížit se k tělu ohřívače.

Je to obal!

Jsme si jisti, že tento průvodce o tom, kolik elektřiny spotřebuje malý elektrický ohřívač, vyjasnil váš zmatek. Co takhle přečíst si blogový příspěvek o tom, jak používat ohřívač prostoru energeticky účinným způsobem. Možná si také budete chtít přečíst o tom, který ohřívač je lepší a jaký je nejúčinnější elektrický ohřívač.