Kolik družiníků na svatbě a jak si vybrat

Odpověď na to, kolik svatebčanů je na svatbě, závisí, ale průměr je šest. Budeme si povídat o tom, kolik je příliš mnoho a jestli můžete mít velmi málo mládence.

Zahrneme také tipy na výběr vašich mládenci, abyste byli na svůj svatební den připraveni. Ale na straně nevěsty si můžete přečíst, kolik družiček je na svatbě také.

Doufáme, že vám naše blogy pomohou doladit velikost vaší svatební hostiny.

Kolik mládence byste měli mít na svatbě?

Neexistují žádná pravidla, kolik mládence musíte mít na svatbě, ale průměrná velikost většiny svateb je šest družiníků. Šest groomsmanů je ideálních, protože jich není ani moc, ani málo.

Tento počet lidí na straně ženicha bude také vypadat dobře na fotkách. Pokud se ale nemůžete rozhodnout pro počet, můžete také použít počet družiček na straně nevěsty a mít tolik mládenci, kolik jich je.

Tímto způsobem můžete spárovat mládence s družičkou, když jdou průvodem. Nicméně můžete mít mládenci, kolik chcete, protože mládenci se liší velikostí skupin přátel a příbuzných.

Kolik družinářů je typických?

Většina ženichů má šest čeledínů, ale je také typické, že s ženichem stojí tři až pět mužů. Může zahrnovat jeho bratry, bratry nevěsty a nejbližší mužské přátele ženicha. Mějte na paměti, že ačkoli se to neočekává, ženich bude často odpovědný za výdaje svých mládenci.

To obvykle zahrnuje jejich obleky, ubytování, cestování a laskavosti, takže pokud jste omezeni svým rozpočtem, vybírejte své mládence moudře. Samozřejmě také chcete zajistit, aby měli dobré vztahy, abyste zabránili nepříjemné atmosféře.

Pokud nemůžete mít všechny své oblíbené příbuzné a přátele jako své mládence, protože počet je úplný, můžete na obřad nebo recepci vždy zahrnout tyto mužské hosty. Požádejte například některé přátele, aby byli uvaděči, MC, DJ nebo dokonce úředníky.

Kolik družinářů je příliš mnoho?

Pokud se vám tři až pět družinů zdá málo, můžete počet zvýšit o osm až deset družinů. Ale samozřejmě, že mít více než deset čeledínů bude příliš mnoho, zvláště když s vámi budou stát vepředu.

Kromě toho chcete mít stejný počet ženichů jako družiček. Pokud se nejedná o velkou svatbu, mělo by být přijatelné mít i malou svatební hostinu.

Dalším důvodem, proč byste neměli mít příliš mnoho mládence, je to, že někteří lidé pravděpodobně budou mít pocit, že jsou přehlíženi. Zdá se, že jste již zahrnuli mnoho lidí, ale proč stále nejsou zahrnuti?

Abyste se vyhnuli zraňujícím citům, je nejlepší zůstat jako mládenci pouze se svými nejbližšími přáteli a příbuznými. A samozřejmě také nejste povinni zahrnout všechny své mužské příbuzné, pokud nechcete.

Je pět čeledínů příliš mnoho?

Pět až šest mládenci je vynikající číslo pro většinu svateb, velkých i malých. Mělo by stačit, když s vámi budou v uličce nejlepší přátelé, bratři nebo nejbližší příbuzní.

Nevěsty mají také často pět družiček, takže ideální bude mít pět ženichů. A pokud se jedná o velkou svatbu s více než 100 hosty, pak můžete mít dvojnásobný počet mládenci.

Je jeden groomsmen groomsman?

Velmi komorní svatby mají i malou svatební hostinu. Namísto pěti až šesti mládenci bude mít ženich obvykle pouze jednoho až dva mládence.

Někdy bude mít jen svého nejlepšího muže a mládence, stejně jako nevěsta zahrnuje pouze jednu družičku a družičku. Takže pokud uvažujete o tom, že budete mít pouze jednoho groomsmana, můžete se do toho pustit.

Je v pořádku nemít mládence?

Je v pořádku nemít mládence z mnoha důvodů. Možná utíkáte, máte malou svatbu nebo jste omezeni svým rozpočtem.

Vždy můžete oslavit se svými mužskými přáteli po obřadu nebo před ním, pokud nechcete mládence. Zde je návod, jak uspořádat svatbu bez družiček a mládenci pro více nápadů.

Co je třeba zvážit při výběru mládence?

  • Počet družiček
  • Svatební rozpočet
  • Typ svatby
  • Blízkost s příbuzným nebo přítelem
  • Blízkost s doporučeními nevěsty jako mládence
  • Preference týkající se mládence

Může si nevěsta vybrat mládence?

Vy a váš partner můžete diskutovat o členech vaší svatební party. Je však zvykem, že si ženich vybírá své mládence a nevěstu za své družičky.

Neváhejte si navzájem dávat návrhy, ale buďte ohleduplní k volbám a důvodům svého partnera. Například to, že váš partner má bratra nebo nejlepšího přítele, neznamená, že bude automaticky mládenec.

Jaký je účel groomsmen?

  • Asistence ženichovi před svatbou a během ní
  • Pomoc s družičkami při pořádání předsvatebních večírků
  • Přihlaste se s některými výdaji, které nese celá svatební hostina
  • Pomoc s hosty podobnými zřízencům

Závěr

A to je vše! Dozvěděli jsme se, kolik je na svatbě mládenci, což je obvykle šest, ale některé svatby mívají také tři až pět.

Na velké svatby můžete mít osm až deset družiníků nebo se shodnout s počtem družiček. Samozřejmě, že jít přes deset není ideální pro rozpočet a takt, ale je přijatelné nemít žádného mládence, pokud chcete.