Kolik by měla stát použitá sedačka

Je nesmírně obtížné určit hodnotu použitého nábytku. Kladete si otázky jako kolik by měla stát použitá sedačka? Proto jsme tu my, abychom vám pomohli.

To, co můžete dostat za svůj použitý nábytek, bude téměř pravděpodobně méně, než jste za něj zaplatili, ale nechcete mít pocit, že jste to darovali, a určitě za to chcete dostat co nejvíce peněz.

Naštěstí existují určitá pravidla, která je třeba dodržovat při naceňování vašeho použitého nábytku. Vzhledem k tomu, že se nabídka kusů nábytku a jejich stav velmi liší, jsou to pouze návrhy.

Jak by měla stát použitá sedačka?

Zde je několik věcí, na které byste měli myslet, když se rozhodujete, jak nacenit váš starožitný nábytek:

 • Zkontrolujte kvalitu

 • Kvalita nábytku se liší kus od kusu. Při zkoumání stavu vašeho nábytku musíte být praktičtí. Zkuste se na předmět dívat spíše z pohledu kupujícího, než z pohledu sentimentálního, který po dlouhém soužití nepochybně budete mít.

 • Zamyslete se nad velikostí

 • Kupující mohou připlatit za velikost. Velké objekty, jako jsou televizní zábavní centra, může být obtížné prodat. Pokud je váš nábytek v běžnějších velikostech, budete mít širší potenciální trh.

  I když může být nábytek na míru nákladný, prodejní cena pro vás nebude představovat náklady, pokud to není něco, co váš kupující také hledá.

 • Jak je známý?

 • Nábytkové výstřelky přicházejí a odcházejí a éra, kterou váš nábytek představuje, bude významná při určování toho, jak je prodejný.

  Kupující často volí neutrální současný design, pokud nehledají starožitnosti s tradiční estetikou.

 • Přemýšlejte o svých konkurentech

 • Svůj nábytek neprodáte okamžitě a jedna z prvních věcí, kterou byste měli udělat, je podívat se, kolik podobných položek je na seznamu.

  Můžete procházet aukce online a také inzeráty v místních novinách. Můžete se také podívat do místních sekáčů a obchodů s nábytkem.

  Pokud má předmět skromnou hodnotu, musí být ve výborném stavu, aby přilákal kupce. Samozřejmě, pokud máte starožitný nebo vintage nábytek, vždy se pro něj najde trh, ale i tak chcete nábytek vystavit v co nejlepší formě.

 • Musíte odepisovat

 • Nemůžete očekávat, že za svůj nábytek budete účtovat téměř nové ceny jen proto, že nebyl příliš využíván. Některý nábytek, jako jsou kožené obývací pokoje, je drahý, když je nový, ale po 10 letech může mít hodnotu pouze čtvrtiny až třetiny původních nákladů, v závislosti na tom, jak dobře jste se o něj starali.

  Kolik by tedy měla stát použitá sedačka? Cena použité sedačky se pohybuje od 25 do 150 USD. Ceny by se za takových okolností lišily.

  Vyjednávání o ceně za použité loveseat

  Příjemné na nákupu použitého je to, že můžete smlouvat. Prodejci, kteří nejsou schopni nábytek převézt, jsou v obtížné situaci, protože jen málokdo si může vyzvednout pohovku. Doporučuji se neustále snažit držet cenu co nejnižší.

  Nedávejte jim 10 % z toho, o co žádají, protože to je prostě neslušné. V tomto scénáři se však zeptejte prodejce, zda může skutečně udělat 30 $, pokud si to můžete vyzvednout dnes.

  Pokud řekne ano, stačí si domluvit místo a čas vyzvednutí. Pokud odpoví ne, zeptejte se ho, jakou nejnižší přijme. Jakmile se domluvíte na ceně, je čas si ji jít vyzvednout.

  Jak nacenit použitý loveseat

  Chcete-li vydělat maximum peněz, umyjte, čistěte a leštěte nábytek. Neposkvrněný kus nábytku se snáze prodává a jeho cena je konkurenceschopná. Odstraňte všechny skvrny, očistěte okraje a zvažte nabarvení nebo lakování starého nábytku levně.

  Nová vrstva barvy nebo mořidla stojí asi 20 dolarů, ale starý stůl může vypadat jako nový, pokud je správně aplikován. Pokud můžete provést nějaké drobné opravy, udělejte to okamžitě. Pokud očekáváte, že kupující provede opravy, prodejní cena se úměrně sníží.

  Dále si na internetu vyhledejte cenu srovnatelného nábytku. Přejděte online a podívejte se na některé z nejnovějších módů. Prozkoumejte nové díly a zjistěte, jak se hodí k vašim.

  Například velká kostkovaná pohovka se bude prodávat podstatně méně než jednobarevná pohovka, alespoň do té doby, než se kostkovaná opět stane módou. Podívejte se na Craigslist a eBay, abyste viděli, co ostatní lidé žádají o podobné produkty.

  Hledejte zboží, které je co nejvíce srovnatelné s tím vaším. Hledejte nábytek se srovnatelnými atributy, pokud znáte výrobce, model nebo použité materiály. Toto je nejlepší místo, kde začít, pokud nevíte, za kolik se předmět původně prodal.

  Většina kusů nábytku se prodává za 70-80% jejich původní ceny. Nejjednodušší metodou, jak zjistit cenu, je odečíst 20 % z prodejní ceny. Jedná se o průmyslový standard a dobrou referenci pro kvalitní použitý nábytek.

  Mějte však na paměti, že toto je pouze výchozí bod. Cenu můžete upravit na základě mnoha různých parametrů.

  Závěr o tom, kolik by měla stát použitá sedačka

  Při prodeji nábytku může být obtížné určit nejlepší cenu. Nemůžete prodávat za tržní hodnotu a nechcete odcházet s vědomím, že jste mohli vydělat více peněz.

  Doufáme, že vám tento článek pomohl s tím, kolik by měla ojetá sedačka stát, a s několika faktory, které určují, proč je tak oceněna.