Kolik by měla družička utratit za svatební dar

Pokud si nejste jisti, kolik by měla družička utratit za svatební dar, doporučujeme projít dvěma úvahami. Budeme také mluvit o očekáváních v této roli svatební party ohledně svatebních darů.

A pro nevěsty, které by zajímaly, kolik družiček je na svatbě, se prosím podívejte do našeho samostatného průvodce, kde zjistíte, kolik dívek je vhodné požádat o ruku. Vždy je užitečné znát očekávanou velikost svatební hostiny.

Kolik by měla družička rozumně utratit za svatební dar?

Průměrná částka za svatební dar, kterou svatebčané často utratí, je asi 100 dolarů. Ale jako družička, která je také součástí svatební hostiny, vám při rozhodování, kolik utratit, mohou pomoci dva faktory.

Zvažte svou blízkost k páru

Prvním ukazatelem částky, kterou utratíte za svatební dar, je vaše obecná blízkost k páru. Jsou to vaši nejlepší přátelé, nebo je vám alespoň jeden z nich velmi drahý?

Možná jste také sourozenci nevěsty nebo ženicha. Celkově zhodnoťte, jak blízko k páru jste, protože to usnadní rozhodování o tom, co skutečně chcete utratit za jejich svatební dar.

Ale co když nejste ani jednomu z nich tak blízko? Některé nevěsty mohou zahrnovat své družičky známé nebo vzdálené příbuzné, zvláště pokud se jedná o velkou svatbu.

Jak již bylo řečeno, částka, která je 100 $ a více od blízké družičky, může být nižší. Za svůj svatební dar můžete utratit 50 až 70 USD, zvláště pokud máte omezený rozpočet.

Porovnejte s částkou svatebního daru ostatních členů svatební party

Peníze za svatební dar mohou být stejné jako zbytek nebo alespoň průměrné náklady vynaložené na svatební dary. Promluvte si s ostatními družičkami, abyste získali představu o průměrné částce, kterou zaplatily.

To vám také pomůže zjistit, jak nízko nebo vysoko se můžete dostat. Někdy může svatební strana naplánovat a sdílet příspěvky, aby poskytla páru jediný, ale velkolepý dárek.

Namísto individuálního předávání svatebních darů může být pro finanční možnosti každého člena svatební hostiny lepší podělit se o určitou částku na nákup nebo si dovolit fantastický svatební dar. To by mělo eliminovat stres z rozhodování o nákladech na současnost.

Kolik by měla družička utratit za dárek ke sprše?

Nevěsta má často předsvatební oslavu zvanou svatební sprcha. U některých párů je také možné uspořádat svatební sprchu, která má oslavit jak nevěstu, tak ženicha.

Bez ohledu na to je zvykem přinést dárek do sprchy a dokonce je běžné zahrnout otevírání dárků do aktivit v ten večer. Jak již bylo řečeno, kolik byste jako družička měli utratit za dárek ve sprše?

Opět můžete částku porovnat s ostatními družičkami. Ale v konečném důsledku necítíte potřebu přebírat, čeho jste schopni, pokud to způsobí stres na vašich financích.

Základní částka 50 USD by měla být přiměřená jako dárek do sprchy od družičky. A pokud vás zajímají další výdaje, přečtěte si, kdo platí svatební sprchu.

Dostanou družičky pro nevěstu dárek?

Stalo se tradicí, že družičky obstarají nevěstu dárek. Může to být dárek během svatebního obřadu nebo svatební dar.

Při těchto dvou různých příležitostech můžete dát dárky pro družičku, ale je také přijatelné, že pokud družička již koupila nevěstě dárek do sprchy, může vynechat dávání svatebního daru. Paní cti by také mohla mluvit s družičkami a plánovat příspěvky na svatební sprchu.

Dárkem může být samotná svatební sprcha šitá na míru nevěstě. A pokud jste omezeni rozpočtem, zvažte požádat a spolupracovat s jinou družičkou, abyste nevěstě dostali dárek.

Kdo dává dárky družičkám?

Družičky obdarovává většinou sama nevěsta. Stejně tak ženich také obdarovává nebo dává svatební laskavosti svým mládenci.

Dárky pro družičky se také někdy dávají, když je navrhují, aby převzaly roli svatební party. Může to být například doplněk nebo šperk, který může nosit družička na svatbě.

Musíte dát dárek, když někoho požádáte, aby byl družičkou?

Nemusíte dávat dárek své budoucí družičce. Návrh však bude sentimentálnější, pokud tomu člověku dáte něco sentimentálního.

Koneckonců, vybíráte pár lidí na svatební hostinu. Družička je pravděpodobně nejlepší kamarádka nebo sestra, která si zaslouží svatební laskavost.

Platí si družičky za své vlastní šaty?

Od družiček se očekává, že budou utrácet za své vlastní šaty, vlasy a make-up. Existují však svatby, kdy rodiče nevěsty hradí náklady svatebčanů také jako svatební hostitelé.

Závěr

Bylo to užitečné? Abychom zrekapitulovali, kolik by měla družička utratit za svatební dar, může to být více než 100 USD nebo až 50 USD, v závislosti na vaší blízkosti k nevěstě nebo samotnému páru.

Můžete také porovnat s ostatními družičkami, abyste získali představu o průměrné výši daru na svatební párty. Dejte nám níže vědět, jak moc si myslíte, že je rozumné.