Kolik ampérů spotřebuje fén? Přečtěte si tato zajímavá fakta!

Bojíte se, kolik ampérů spotřebuje fén? Takže se nebojte; jsme tu, abychom vám pomohli! Průměrný fén spotřebuje zhruba 16 ampérů; to je hodně energie pro jakékoli zařízení, natož pro takové, které jen suší vlasy.

Dokonce ani trouba a čistič vzduchu nespotřebovávají tolik energie. Vysoušeče jsou vždy jiskrou pro vypnutí jističe, i když existuje určitá příčina.

Není to proto, že pokoje mají špatné elektrické připojení nebo proto, že máte rozbitý fén; spotřebovává mnohem více proudu. Víme, že musíte dostat svou odpověď, ale je toho ještě mnoho, co se můžeme naučit, takže zůstaňte s námi na konci. Diskutovali jsme o tom, kolik zesilovačů používají fény a proč fény bez námahy vypínají jistič. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Mohou fény vypnout jistič?

Váš fén vypnul jistič z různých důvodů. To je možné z různých důvodů. Pokud je váš fén rozbitý, je to vážný problém. Je zastaralý a může se chovat špatně, pokud jej používáte několik let. Vzhledem k tomu, že oprava takového gadgetu je obtížná, upřednostňuje se nákup nového. Pokud fén odebírá více ampérů, než váš okruh může bezpečně fungovat, může sepnout jistič. Typický zdroj energie napájí jistič 13-15 ampér.

Jistič se vypne, pokud fén vytáhne více než to. Pokud máte k téměř stejnému okruhu připojeny také nějaké další stroje, je šance na spuštění jističe větší. Pokud se to stane znovu a jste si jisti, že to není fén, zkuste vypnout některé další stroje připojené k této zásuvce nebo ztlumit ohřev fénu. Moderní nástroje jsou sofistikovanější, přesto spotřebují více energie než starší nástroje. Foukače z minulosti používané kolem 700W; novější verze však používají téměř dvakrát tolik. Abyste předešli případným komplikacím, používejte sušičku, která spotřebuje méně elektřiny.

Kolik ampérů používá váš fén?

Vědět, kolik zesilovačů fén používá, vám může pomoci určit, kdy a kde jej získat. Většina obytných domů je navržena pro spotřebu 15 ampér nebo 20 ampér, takže sušička nevypne jistič. Příkon je často viditelně zobrazen na zadní straně fénu jako součást názvu Hairdyer. Například fén může být označen „Meltyourface 1800“, což znamená, že používá 1800 wattů.

Budete také muset porozumět voltům, které obvykle nejsou umístěny přímo před vámi. Bude to tedy někde tam, pravděpodobněji poblíž drátu. To bude 120V, nebo budete mít přepínač na výběr mezi 120V a 240V. Amps = watty/ampéry jsou vzorce pro výpočet proudu v každém případě. Zesilovače budou 15, pokud je fén 1800 wattů a 120 voltů. Možná vás také budou zajímat důležité bezpečnostní pokyny.

Je 15ampérový vysoušeč vlasů bezpečný pro použití na 15ampérovém okruhu?

Nebudete moci provozovat 15ampérový fén na 15ampérovém jističi, pokud nebude vaše kabeláž zpřeházená. To se může zdát nelogické, ale vše závisí na stavebních zákonech a bezpečnostních omezeních. Kurz se s největší pravděpodobností vypne, pokud ráz překročí 80 % celkové intenzity proudu vodiče a obvodů. Je to pouze preventivní opatření. Dvě relativně nízkoampérové ​​vychytávky vypínající jistič vás mohly v minulosti vyděsit. Je to pravděpodobně proto, že překročili hranici 80 %. To nemusí být vždy případ, ale pokud vložíte 15ampérový fén a vypnete 15ampérový jistič, často se to stává.

Chcete-li otestovat, zda obdržíte významný rozdíl v odpovědích, budete si muset pořídit nový fén nebo použít novou zástrčku. Mnoho fénů neodebere přibližně 15 ampérů; takže by to neměl být problém. Nicméně cokoli s několika více spotřebiči na stejných okruzích, zejména něco, co spotřebovává více než jeden nebo dva proudy, může spustit vysokowattové a vysokoampérové ​​vysoušeče vlasů. V domácnosti toho moc není, co po zapnutí spustí jistič, kromě topidel. Většina ostatních strojů, jako je lednička nebo trouba, je vždy zapnutá nebo často využívaná.

Co je třeba zvážit

Foukače postoupily do stádia, že přidání dalších spotřebičů nebo zařízení k ampérům odebraným fénem stačí ke spuštění jističe. Dokonce ani všechny sušičky nezvládnou 15 ampérů, takže pokud máte problémy s fénem, ​​mohlo by být dobrý nápad snížit watt a tím i ampéry. Navíc, pokud je trouba v podobných okruzích a je zapnutá, fén s proudem 10 ampér vypne jistič.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jsme odpověděli na otázku, kolik ampérů používá fén? Vše jsme probrali velmi jednoduchým způsobem od začátku do konce. Pokud si důkladně přečtete tento článek, snadno to pochopíte. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak vybrat vysoušeč vlasů a jak používat difuzér na vysoušeč vlasů. Děkujeme vám, přátelé, že jste s námi na konci, a pokud se vám líbí, nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli!