Kdy zapálit svíčku

Pálení svíček se může zdát jako nejjednodušší úkol, že? Chci říct, vše, co musíte udělat, je rozsvítit, a je to. No, jsem tady, abych vám řekl, že tomu tak není; Naučím vás, kdy zapálit svíčku a všechny ty zábavné věci.

Kdy zapálit svíčku

S Chai ráno

Zvažte následující scénář: vstanete z postele, dlouze zívnete, natáhnete ruce a jste připraveni začít den. Než to však uděláte, udělejte si čas na zapálení vonné svíčky. Vůně provoní vaše okolí a nyní usrkávejte svůj oblíbený Chai/Coffee.

Tato vůně vám pomůže soustředit se, dá vašemu mozku a smyslům signál, aby začal váš shon s klidným stavem. Stejně tak vůně svíčky pročistí vzduch a zároveň jej naplní pozitivní energií. Vynaložte skromné ​​úsilí a zapalte každé ráno sklenici vonné svíčky a okamžitě si všimnete rozdílu ve svých postojích.

Když čtete svůj oblíbený životopis nebo beletrii

Čtení je forma léčby sama o sobě. Rychle se ponoříme do příběhů postav a začneme milovat jejich cestu. Čtení knihy nám navíc poskytuje expozici, které se žádná jiná činnost nevyrovná.

Tak proč nemít kolem sebe uklidňující vůni, když se zaměříme na toto pravidelné cvičení? Vonné svíčky mají jednu zásadní vlastnost: dokážou rozjasnit každou situaci. Je to proto, že vůně komunikují s našimi smysly, abychom se soustředili a ocenili, abychom mohli plněji prožívat každý okamžik.

Knihy a svíčky jsou ideálními společníky, protože zmírňují duševní únavu a vzájemně se doplňují ve všech směrech. Takže až si příště půjdete pro knihu, kterou si toužíte přečíst, nezapomeňte si vzít svou oblíbenou vonnou svíčku.

Při provádění tohoto projektu/úkolu na poslední chvíli

Všichni jsme občas cítili nutkání soustředit se, abychom splnili termín. Zabraňte tomu, abychom se při práci na kritické powerpointové prezentaci nedostali stranou a neztratili pozornost. Zde proveďte jednoduchou úpravu a začněte zapalovat svíčku pokaždé, když dorazíte do své kancelářské kabiny.

Možná to dejte novému kolegovi, který má potíže s přizpůsobením se novému prostředí. Když budete mít svíčku během úředních hodin, můžete si odpočinout, vše reorganizovat a začít znovu. Udělejte si pár sekund od své práce a zkuste se soustředit na plamen svíčky.

Hosté večírku

Není to dlouhý den? Večeře je moje absolutně nejoblíbenější denní doba. Po dlouhém, vyčerpávajícím dni a veškeré naší práci si všichni zasloužíme nějaké delikátní jídlo, které nám pomůže na všechno zapomenout a odpočinout si.

Než zhltnete celé jídlo, věnujte chvíli zapálení své oblíbené vonné svíčky. Dovolte, aby naplnil vaši jídelnu touto uvolněnou atmosférou. Pro tuto příležitost zvolte lehčí aroma, které vám pomůže naklonit se na pozadí romantické hudby.

Možná francouzská vanilka? Pokud vám svíčka může pomoci nastartovat se na ranní shon. Může vám také umožnit zastavit všechny své myšlenky, uvolnit se a na chvíli na všechno zapomenout.

Když máte silnou touhu po spánku dítěte

Dobře, všichni jsme s tím někdy v životě bojovali, že? Odříznout se od všech úzkostí a starostí a prostě vypnout mozek a jít spát. Všichni toužíme po tom dětském spánku v noci.

Vonná svíčka, což je přírodní sedativum, možná jediné řešení. Vůně a světlo svíčky signalizují naši mysl sebelásku a pohodu a napomáhá navození klidu. Vezměte si tedy svou oblíbenou vůni, která vyjadřuje vaši osobnost, a zapalte si ji před spaním.

Výhody zapálení svíčky

Pomoc při vzpomínkovém vzpomínání na pozitivní vzpomínky

Možná existuje důvod, proč chcete zapálit konkrétní svíčku a pomazlit se na pohovce, ne? Zvláště, když se cítíte na dně a chcete si vzpomenout na šťastný okamžik. Některé vůně mohou snadno stimulovat vzpomínky a emoce a poskytují pocit štěstí, pokud jsou v souladu s konkrétním bodem ve vašem životě.

Podle Psychology Today několik behaviorálních studií ukazuje, že pachy pravděpodobněji vyvolají intenzivní emocionální vzpomínky. Stejně tak vám může rychle zvednout náladu, pokud se cítíte smutní. Takže pokud máte špatný den, zapálení svíčky, která vám připomene šťastnější období, vám může pomoci cítit se lépe.

Může vám to pomoci zlepšit náladu.

Vůně, které vám mohou pomoci zapamatovat si příjemné zážitky ve vašem životě, mají více než pravděpodobně stejné vlastnosti, které vám mohou pomoci zlepšit náladu. Například podle ELLE Decor japonský výzkum na 12 depresivních jedincích zjistil, že vůně citronu pomohla snížit jejich dávku antidepresiv. Navíc zvýšil jejich imunologickou funkci a vyrovnal hladinu hormonů.

Takže když se cítíte na dně a chcete si rychle zvednout náladu, zvažte použití svíčky s vůní citrusů nebo rozmarýnu. Zároveň meditujete ve tmě, abyste se soustředili na stimulující vůni a zároveň se snažili vyčistit své myšlenky.

Závěr o tom, kdy zapálit svíčku

Zde jsou různé časy, kdy zapálit svíčku. Někteří lidé navíc zapalují svíčky na konkrétní událost ve svém životě. Kéž vám tyto osvětlí, proč existují konkrétní svíčky pro různé příležitosti.