Kdy vyměnit zeď poškozenou vodou: 5 jasných znaků

Vodou poškozená sádrokartonová deska je problém, který musíte vyřešit co nejdříve, takže tady je čas vyměnit vodou poškozenou zeď. Ne všechna poškození zdi související s vodou vyžadují výměnu. Existují malá poškození, která lze vyřešit s malým úsilím.

Na druhou stranu, významné poškození vodou může vyžadovat rozsáhlou opravu a ve většině případů vede k výměně. Jako majitel domu se budete vždy snažit co nejvíce ušetřit a vědět, jak zjistit, zda je potřeba výměna zdi, může být velkým přínosem.

Známky vody poškozené zdi vyžadující výměnu

Existuje několik známek a náznaků poškození vodou ve vašem domě, které můžete okamžitě identifikovat, a existují některé, které vyžadují mnohem hlubší zkoumání. Pokud by nezkušený a neinformovaný člověk provedl inspekci, mohly by existovat určité náznaky, že jim bude chybět.

Abyste jasně a snadno identifikovali, které stěny poškozené vodou vyžadují výměnu a které nikoli, zde jsou značky, které musíte hledat, abyste věděli, co musíte udělat.

1. Odbarvení

Začněme od nepopiratelného znamení, které musíme hledat. Odbarvení a skvrny jsou na stěnách poškozených vodou docela zřejmé.

Na druhou stranu výrazné zabarvení znamená, že stěny byly velmi dlouho proniknuty vodou. To může být známkou toho, že mezi ostatními můžete vidět, což je docela dobře vidět. Odbarvení a skvrny také narušují harmonii stěny a akcent místnosti, takže změna stěn, které byly ve značném měřítku odbarveny, opravdu vyžaduje výměnu.

2. Loupání a bublání

Peeling a bublání barev na stěny není hezké vidět. Když je stěna vystavena vodě po velmi dlouhou dobu, může způsobit odlupování pigmentů. Oddělení barvy může také znamenat, že muselo dojít k úniku, se kterým se musíte také vypořádat.

I kdybyste zeď přemalovali, pokud by tam zdroj poškození stále byl, pokračovalo by to v rušení nově natřené zdi, čímž by vaše úsilí bylo marné. Odstranění stěny poškozené vodou a péče o zdroj je stále nejlepší metodou.

3. Boule a hrboly

Dlouhodobé působení vody může způsobit zhoršení struktury stěny, což způsobí vyboulení a boule. Tyto boule a hrboly mohou znamenat pouze to, že struktura stěny již není zvuk. Hrudky a boule způsobené poškozením vodou jsou měkké a mohou se snadno rozpadat.

Oprava zdí, jako jsou tyto, může znamenat více škody než užitku, proto je lepší je vyměnit co nejdříve. Boule a hrboly mohou také pocházet ze špatné konstrukce, takže jejich nahrazení lepší strukturou je vaše nejlepší volba. Jejich oprava může také zničit vzhled stěny a prostředí místnosti.

4. Hlavní růst plísní

Plísně nejsou neobvyklé, když zalévají poškozené stěny. Mohou růst tam, kde je vlhkost, a může to poškodit zdraví vaší rodiny.

Plísně nejsou příjemné na pohled, takže se jich zbavit je něco, co musíte udělat. Stěny infikované plísní mohou znamenat nepřetržitý zdroj vody nebo vlhkost na místě, takže jejich nahrazení vodotěsnými stěnami a kontrola zdroje je dobrý nápad.

5. Pokřivené a znetvořené zdi

Kdo rád vidí pokřivené a znetvořené zdi ve svých domovech? Nikdo.

Tyto nevzhledné škody vyžadují výměnu co nejdříve. Tyto deformace a znetvoření také naznačují, že stěny jsou již strukturálně nezdravé a mohou také způsobit incidenty.

Voda prosakující do zdí nepřetržitě způsobí propadnutí stěny a nakonec její znetvoření. Voda oslabuje strukturu zdi, a proto zaručuje výměnu.

Je nutné vyměnit sádrokarton poškozený vodou?

Samozřejmě! Suché stěny nejsou určeny k dlouhodobému působení vody.

Dlouhodobé působení vody může způsobit poškození integrity sádrokartonu a nakonec bude zničeno. Výměny sádrokartonu poškozeného vodou a použití preventivních opatření je něco, čeho se musíte vždy snažit dosáhnout.

Jak zjistit, zda je poškození vodou nové nebo staré

Řízení věku poškození vodou je téměř totožné s tím, jak identifikujete věk stromu. Jak voda prostupuje povrch stěny, zanechává prstence.

Nová poškození vodou mají mokrá, tmavá místa. Poškození staré vody zanechává suché prstence podobné stromu. Čím je poškození starší, tím více a širších prstenů má.

Další věcí je růst plísní. Plísně nerostou bezprostředně poté, co je zeď vystavena poškození.

Může trvat několik dní, než se kultivuje. Pokud je růst plísní rozsáhlejší a je již daleko od zdroje, může to znamenat pouze to, že zeď byla dlouhodobě vystavena poškození vodou.

Závěr

Uvedené značky a rady vám pomohou při výměně stěny poškozené vodou. Stěny jsou velmi důležitou součástí domu a něco, co chcete mít ve špičce, takže pokud někdy uvidíte známky poškození vodou, jednejte rychle a udělejte, co je třeba udělat.