Kdy vyměnit skalní desku poškozenou vodou: 2 užitečné rady

V době silných dešťových přeháněk nás únik vody vede k otázce, kdy vyměnit vodou poškozený plechový kámen. Než se však pustíme do možnosti okamžité výměny, je třeba provést řadu hodnocení, abychom věděli, zda je sheetrock skutečně neopravitelný. Až bude tento test hotový, buď vám ušetří rybaření za extra peníze nebo strávení strašně mokrého dne.

Je Sheetrock zničen, pokud zvlhne?

Sheetrock, jako druh sádrokartonu, nesnese přílišné působení vody. V průběhu času poškození vody ovlivní jeho strukturální integritu a nakonec bude náchylné k dalším rizikům, jako je ochabnutí, vyboulení, obrovské zabarvení a růst plísní. Hmotnost poškození však stále závisí na délce expozice a nemusí automaticky znamenat zničení archu.

Je Sheetrock poškozující vodu mimo opravu?

Oprava nebo výměna je vždy otázkou, pokud jde o mokré listové skály. Než dojde k závěru, je třeba nejprve určit rozsah poškození pomocí série testů. Kdo ví, může to být víc než jen neopravený průduch nebo uvolněná dlaždice. Jedna věc je však jistá – tato příručka bude dostatečně nápomocná ke zmírnění vašich trápení.

Posuďte velikost úniku vody

Přišli jste domů s netěsností na stropě? Nebo s kapající sádrokartonovou deskou poblíž vašich oken?

Množství úniku vody je přímo spojeno s tím, jak hluchá výměna vyžaduje zásadní změnu. Pokud si myslíte, že již nemůžete omezit poškození zadržováním úniků vody, pak se to rovná nákupu nových sheetrocků.

Zjistěte, jak staré je poškození vodou

Všimněte si jakýchkoli známek rzi na kovových přípravcích a nahromadění plísní a plísní, protože to mohou být výmluvné známky stáří poškození vodou. Vědět, jak dlouho poškození vodou existuje, vám pomůže vyhnout se nejhoršímu scénáři a určitě určí, zda voda prosakující v archu potřebuje trochu opravit, nebo je již neopravitelná.

Jsou na neopravitelné archy kryty pojištění domácnosti?

Pokud vám vaše hodnocení prozradí, že je váš sheetrock mimo naději, pak je nejvyšší čas si pořídit nový. Můžete se pokusit ověřit si pojištění vašeho domova a zjistit, zda zahrnuje pojistky, jako je výměna poškozeného listového kamene nebo jiných dotčených položek. Je však důležité si uvědomit, že existují dva druhy pojistného krytí.

1. Pokrytí bytu

Tento druh pojistného krytí pomáhá platit za škody způsobené krytým nebezpečím. Některé z nich jsou náhodné roztržení páry nebo vyboulení automatické protipožární ochrany. Pokud jde o pokrytí obydlí, jsou zahrnuty také škody způsobené deštěm, netěsnostmi instalací a přepadem vodovodních armatur.

Toto pokrytí zahrnuje také problémy s plísní, ale pouze v důsledku poškození vodou způsobeného zmíněnými nebezpečími. Pojistné smlouvy majitelů domů to často vylučují, zejména pokud to vyplývá z nedostatečné údržby nebo z nedbalosti.

2. Pokrytí osobního majetku

Pokud krytá rizika vyústí v nějaké promáčené věci, tento druh krytí pomůže zmírnit váš problém, protože zaplatí škody způsobené vodou. To však pravděpodobně bude platit pro spoluúčast, která je důležitou součástí několika druhů pojistného krytí.

To se dále dělí na dva typy krytí osobního majetku: reprodukční náklady a skutečnou peněžní hodnotu. Dřívější politika nahrazuje škodu na majetku tím, že vám zaplatí částku potřebnou k nákupu nové položky. Ten naopak poskytuje náhradu započítáním odpisů.

Nyní je to trochu složité: existuje určitý limit pokrytí, pokud jde o náhradu. Je lepší poradit se s poskytovatelem pojistky majitele domu nebo právníkem, abyste věděli, co za poškozené položky získáte.

Kdy potřebujete právníka pro poškození majetku?

V případech, kdy vaše pojišťovna jedná ve zlém úmyslu a nedrží se svých pojistných smluv, pak to vyžaduje zásah advokáta pro poškození majetku. Tento typ advokáta se specializuje na vedení svých klientů k tomu, aby věděli, co pojistka pokrývá a zda nabídky pojistného plnění vyhovují vašim potřebám.

Stejný případ platí i pro neopatrnost majitele pozemku a sousedů. Mohou vám pomoci s přípravou vaší pohledávky, protože jsou vybaveni potřebnými znalostmi v oblasti nemovitostí a majetku. Když se žaloba stane nejlepší možností, mohou vás samozřejmě zastupovat u soudu.

Závěr

Cítíme se nejbezpečněji, když jen pohodlně sedíme ve svých domovech. V našem každodenním životě však dochází k nevyhnutelným nehodám, z nichž jedna je způsobena poškozením vodou.

Jednoduchý mokrý listový kámen nemusí okamžitě způsobit problém, ale v rámci životních podmínek se člověk musí rozhlédnout a pokusit se odhalit náznaky vlhkosti. To proto, abyste věděli, kdy vyměnit vodou poškozený plech, a vyhnuli se situaci, kde se rýsuje čelo.