Kdy vyměnit ohřívač vody? 7 překvapivých znamení!

Přemýšlíte, kdy vyměnit ohřívač vody? Existuje sedm znamení, o která se s vámi podělíme; tyto věci budete vědět, když se hlouběji ponoříte do tohoto článku.

Pokud byl ohřívač vody pravidelně udržován s okamžitými opravami, kdykoli je potřeba, vydrží několik let. Ohřívač vody ve vašem domě je pravděpodobně stále stejný od doby, kdy jste se tam přestěhovali.

Ale bez ohledu na to, jak dobrá věc je, bude mít svůj konec. Ohřívač vody musíte dříve nebo později vyměnit, když již nemůže vykonávat práci, která se od něj očekává. Možná uvažujete o opravě jednotky, ale je třeba dávat pozor na některé známky, abyste zjistili, zda je nebo není čas na výměnu.

7 známek, že je třeba vyměnit ohřívač vody

Žádný znak nemůže naznačit, kdy přesně potřebujete získat náhradu. Před výběrem se stále doporučuje konzultovat s instalatérem. Někdy by oprava stačila, ale někdy se to již nevyplatí a instalatér vám může říci, co je případ vaší jednotky. Kdy tedy vyměnit ohřívač vody?

#1. Menší objem vody

Jedním jasným znamením, že potřebujete výměnu, je, když teplá voda vytékající z ohřívače má malý objem. Předpokládejme, že není problém, že se dříve všichni sprchovali, ale nyní se ostatní musí potýkat s vlažným topením. Toto je varování, že vaše jednotka je na ústupu. Nejlepší by bylo, kdybyste si pořídili nový ohřívač vody.

#2. Koroze

Pokud není ohřívač vody příliš starý, neměla by docházet ke korozi. Pokud se objeví koroze, opravy s tím nic neudělají a jednotku již musíte vyměnit.

#3. Zvýšené účty za vytápění

Většinu vaší spotřeby energie na vytápění tvoří teplá voda. Klesající ohřívač vody začne fungovat neefektivně. V takovém případě je ideální nechat jej zkontrolovat odborníkem, aby věděl, zda výměna nebude ekonomičtější variantou.

#4. Příliš mnoho oprav

Všimněte si, kolikrát ročně necháte ohřívač vody opravit. Obecně by opravy neměly přesáhnout dvakrát ročně. Raději než utrácet peníze za opravy, které vydrží déle, proč nenainstalovat další. Naplánujte si instalaci s instalatérem!

#5. Příliš starý ohřívač vody

Váš ohřívač vody nevydrží věčně. Postupem času budete muset nainstalovat výměnu ohřívače vody. Problémem však je, že mnoho majitelů domů neví, kdy jejich jednotka dosáhne data spotřeby. To může mít za následek více situací, kdy váš ohřívač začne klesat kvůli svému stáří.

Z velké části se životnost ohřívačů vody pohybuje od 8 do 10 let. Ačkoli obecné doporučení pro výměnu ohřívače vody je, že budete muset vyměnit jednotku před touto dobou, když dosáhne deseti let. Ale u jiných jednotek lze tuto časovou osu překonat a výměnu lze posunout o další rok nebo dva . Stále je však nejlepší vyměnit jednotku 10 let po datu výroby bez ohledu na to, zda vykazuje příznaky.

Každopádně vědět, jak vyměnit vložku ohřívače vody.

#6. Hluk

Dalším příznakem, že potřebujete výměnu, je hluk ohřívače vody. Čím je váš ohřívač vody starší, tím hlasitější je dunivý zvuk při ohřevu vody v nádrži. Tento problém by byl snadno patrný u domácností spotřebovávajících velké množství teplé vody.

Jednou z příčin hluku je hromadění usazenin. Jak váš starý ohřívač vody znovu a znovu ohřívá vodu, usazeniny se začnou tvořit na dně nádrže. Nakonec tyto usazeniny začnou tvrdnout a hustit na dně nádrže. Tím se ohřívač vody rychle opotřebuje a způsobí další problémy. Měli byste vědět, zda byste měli vyměnit ohřívač vody, než selže.

Některé problémy z toho vyplývající zahrnují neefektivnost a zrychlené poškození. Pokud se ve vašem ohřívači vody nahromadí usazeniny, bude spotřebovávat více energie, protože se zvyšuje namáhání. Navíc delší čas strávený v nádrži na ohřev vody zkřehne kov, čímž se zvýší šance, že se vytvoří praskliny. Hluk vyplývající z nahromadění sedimentu je známkou toho, že vaše nádrž bude nakonec prosakovat.

#7. Ohřívač vody již netopí

Teplá a teplá voda je nutností pro každou domácnost. Bez toho se nemůžete osprchovat, umýt si ruce, spustit pračku nebo uklízet nádobí. Většina obyvatel však považuje důležitost teplé vody za samozřejmost. Tepelné ztráty vašeho zásobování vodou lze připsat různým problémům, včetně příliš malé velikosti nádrže pro dům, rozbitého topného tělesa nebo nesprávného nastavení termostatu. Poslední dva problémy lze odstranit rychle a nevyžadují nutně výměnu. Přesto pro první potřebujete další ohřívač. Ujistěte se, že tentokrát získáte nádrž správné velikosti pro vaši domácnost.

It’s A Wrap!

Voda patří mezi nejvyužívanější zdroje v každé domácnosti. Pro většinu každodenních použití je zapotřebí teplo. Když ohřívač vody začne selhávat, musíte problém okamžitě napravit, abyste zajistili, že se členové domácnosti budou cítit pohodlně. To zahrnuje vědět, kdy vyměnit ohřívač vody. Každopádně vědět, jak opravit plynový ohřívač vody taky!