Kdy vyměnit kuličky do sušičky vlny? 3 nejlepší tipy!

Víte, kdy vyměnit kuličky do sušičky vlny? Tento článek vám pomůže dozvědět se o výměně kuliček do sušičky vlny. Protože nemáte v úmyslu počítat 1000 sezení, možná se divíte, proč byste měli vědět, kdy a jak vyměnit kuličky sušičky vlny.

Jakmile se kuličky sušičky vlny začnou rýsovat nebo se části vlny odlupují, je nutné je aktualizovat. Vše, co chcete, je rychlý pohled.

Za zmínku také stojí, že vás nepoškodí, i když už jsou za svými nejlepšími výsledky. Nejhorší, co by se vám a oblečení stalo, je, že se na oblečení začnou objevovat vlákna vlněné nitě. Když si všimnete těchto příznaků, musíte vyměnit kuličky sušičky vlny pro lepší sušení. Kuličky do sušičky vlny lze také osvěžit, tak si přečtěte tento článek.

Jaká je průměrná životnost kuliček do sušičky vlny?

Kuličky do sušičky vlny lze použít až 1000krát, což znamená, že lze vyprat jedno prádlo každý týden po dobu asi dvaceti let a 20 dávek týdně po dobu zhruba jednoho roku. To je mnohem více a mnohem více, než by dokázala zvládnout jakákoli láhev nebo balení typických aviváží.

Představte si, kolik místa mohou tyto předměty v domácnosti zabrat. Jsem si jistý, že ti to radost neudělá. Kuličky do sušičky vlny spotřebitelům dlouhodobě šetří peníze, protože vydrží tak dlouho. Kuličky pro sušení vlny patřily k nejekonomičtějším metodám změkčování nebo sušení oděvů.

Kromě toho, na rozdíl od standardních změkčovadel, takové sušicí kuličky nemusí vytvářet zbytky, které by se mohly hromadit a omezovat životnost oděvů. Pomáhá vám ušetřit peníze tím, že sníží počet nových oděvů, které si musíte koupit, a snížíte množství vyprodukovaného odpadu. Když tedy skončí životnost vašich kuliček do sušičky vlny, je čas vyměnit koule do sušičky vlny.

Tipy, jak vyměnit kuličky do sušičky vlny

Kuličky do sušičky vlny byste měli pravidelně dobíjet, protože vlna by se mohla příliš namáhat a ztrácet příliš mnoho vlhkosti, takže by zůstala tuhá a mnohem méně savá než dříve. Kupodivu, kdykoli osvěžíme kuličky do sušičky vlny, přidáme do nich další vodu, díky čemuž se lépe absorbují.

Je skutečně načase poskytnout kuličkám do sušičky vlny určitou péči a přijetí poté, co je nějakou dobu používáte. Kuličky do sušičky vlny by bylo nutné po četném použití osvěžit, protože budou méně účinné při zachycování vlhkosti v sušičce.

#1. Kuličky do sušičky vlny by se měly vyprat

Nechejte kuličky sušičky vlny propustit nízkým nastavením pomocí ohřáté vody v sušičce. To nejen vydrhne kuličky sušičky tím, že odstraní část prachu nebo nahromaděných vláken, které se nahromadily v průběhu času, ale také je to oživí. Oživením přesušených vlněných vláken budou dobře přijímat vlhkost při sušení. Můžete je opláchnout samotné nebo v celé dávce; buď je v pořádku. Jednoduše se ujistěte, že konfigurace sušičky jsou opět vhodné pro celou skupinu.

#2. Kuličky ze sušičky vlny by se měly sušit

Poté vložte kuličky do sušičky vlny přes sušičku na vysokou teplotu. Můžete je projet samostatně nebo s vyšší zátěží. Protože jsou však vlhké, nepomohou při sušení nákladu. Na rozdíl od nich mohou způsobit, že celá náplň bude schnout pomaleji, protože jsou tak mokré. Když je použijete v dávce, kterou chcete rychleji sušit, zkontrolujte, zda jsou spálené.

#3. Znovu použijte své kuličky do sušičky vlny

Kuličky do sušičky vlny byly doplněny a nyní připraveny k použití! Přidejte je do další dávky oblečení a nechte je uschnout.

Péče o kuličky do sušičky vlny

Je důležité se o kuličky do sušičky vlny starat, pokud chcete, aby fungovaly co nejlépe. Když jsou kuličky sušičky vlny v sušičce dlouhou dobu, může je teplo vysušit, takže již nemohou nasávat vlhkost. Čištění kuliček sušičky v ohřáté vodě na mírný cyklus a následné sušení při vysoké teplotě je jednoduchý způsob, jak je obnovit.

Poškozené kuličky sušičky znovu nabije energií a regeneruje vlnu. Chcete-li prodloužit délku takových kuliček do sušičky vlny, jednoduše je osvěžte. Namísto čekání, až se kuličky sušičky opotřebují, je pravidelně perte nebo doplňujte. Je to skvělý nápad obnovit je po 150 načtení nebo více. Většina výrobců koulí do sušiček vlny uvádí, že toto zboží vydrží kolem 1100 zatížení. To znamená, že koule do sušičky by bylo potřeba osvěžit pouze desetkrát po celou dobu jejich životnosti.

Není třeba sledovat zatížení, jak potřebujete. Dávám přednost kvalifikovanému odhadu a poté nastavuji připomenutí na svém smartphonu. Například vypereme čtyři dávky prádla týdně na obyčejném. Proto 100 zátěží děleno čtyřmi týdny je 25 týdnů. Jednoduše nastavujeme připomenutí každých šest měsíců, abychom je obnovili, což by pro nás bylo dostatečně blízko. Také by vás mohlo zajímat, jak kuličky do sušičky vlny fungují a jak je používat.

Je to obal!

Konečně jste se dobře naučili, kdy vyměnit kuličky do sušičky vlny. Výměna kuliček do sušičky vlny je pro vaše oděvy nezbytná; můžete také své koule do sušičky vlny několikrát osvěžit, čímž prodloužíte životnost kuliček do sušičky. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Možná si také budete chtít přečíst o tom, kolik sušička váží a jak sušičku změřit.