Kdy si najmout dodavatele místo kutilů

Do-it-yourself (DIY) je jako umění; malý kousek z vás jde do každého projektu, který dokončíte. DIY se týká provádění oprav doma, spíše než zaměstnávání profesionála. Když lidé DIY, získají silný pocit úspěchu a hrdosti. DIY může také ušetřit spoustu peněz.

Než se pustíme do domácího projektu, můžeme odhadnout, kolik bychom ušetřili nebo utratili za projekt, kdybychom to udělali sami. Znalost našich limitů je nezbytná pro zodpovědná rozhodnutí a snižování zbytečných nákladů a rizik. Podívejme se na to, jak si uvědomit, že je čas najmout si dodavatele místo toho, abyste opravovali sami.

6 otázek, které byste si měli položit, než se pustíte do DIY projektu

Lidé mají tendenci přeceňovat své schopnosti. Víte, o čem mluvím, pokud jste někdy slyšeli o Dunning-Krugerově efektu. Sebečestnost je kritická při vyhodnocování toho, jak racionálně se chopíte konkrétního projektu. Než se pustíte do nového úkolu přestavby, musíte si položit několik otázek.

1. Máte nástroje k tomu, abyste projekt provedli sami?

Buďte opatrní u projektů, které vyžadují speciální nástroje.

Jedním z důvodů, proč lidé dělají projekty sami, je úspora peněz za práci. Některé projekty však vyžadují speciální vybavení a kvalitní nástroje nejsou levné. Cena některých zařízení by mohla jinak dostupný projekt značně prodražit.

Pokud ještě nemáme nástroje, které pro projekt potřebujeme, možná nebudeme chtít utrácet peníze navíc za vybavení, které ještě nemáme.

2. Máte zkušenosti s nástroji nebo materiály?

Na všechno existuje křivka učení. Každý může vzít do ruky šroubovák, ale k tomu, abyste se naučili používat nástroje, je potřeba praxe. Pokud nejsme kvalifikovaní dělníci, budeme potřebovat více času na dokončení úkolů, které by profesionálovi zabraly méně času.

Některé materiály jsou příliš nákladné na to, aby je bylo možné použít k učení. Základní materiály jako dřevo 2×4 jsou překvapivě drahé. Naučit se používat nástroje s materiálem, který neznáme, je jistý způsob, jak utratit více za zásoby. Pokud nemáme pracovní zkušenosti, určitě to zbaštíme. Při novém projektu zvažte úroveň svých zkušeností s nástroji a materiály.

3. Máte čas na dokončení projektu?

Stavební projekty mají legrační způsob, jak trvají déle, než bylo plánováno. Věci se pokazí v nejhorší dobu a získávání dílů může přijít se zpožděním. Proto musíme doufat v nejlepší a plánovat to nejhorší. Ušetřete projekty s přísnými termíny pro profesionály s dostatečnou šířkou pásma, aby mohli pracovat.

4. Máte dost rukou na dokončení projektu?

Přiznejme si to; některé projekty jsou rozsáhlejší než jedna osoba. Pokud tedy potřebujeme více než dvě ruce, musíme si kutilství rozmyslet. Jasně, každý může držet baterku. Pokud však potřebujeme další ruce, které myslí samy za sebe, je lepší zadat práci externě.

5. O kolik víc to bude stát v dlouhodobém horizontu, pokud věci nepůjdou podle plánu?

Než se pustíme do nového úkolu přestavby, budeme chtít navrhnout rozpočet nejhoršího scénáře. Nejhorší plán samozřejmě je, když si najmete kvalifikovaného pracovníka, aby převzal práci tam, kde jste skončili.

Pokud to napoprvé neuděláme správně, budeme to muset udělat dvakrát. Nezačínejte DIY projekt, dokud neznáte náklady na re-do. Koupit něco hezkého je vždy lepší, než kupovat něco dvakrát.

6. Existuje nějaké riziko zranění, které by mohlo narušit vaše pravidelné plány?

Součástí zodpovědného dospělého je znát své limity. I když se možná cítíme, že se chceme postavit světu, jsme vystaveni stejným rizikům jako všichni ostatní. Každý projekt přichází s vlastním souborem nebezpečí a každý člověk musí zvážit jedinečná rizika.

Některé práce jsou fyzicky náročnější než jiné. Pokud by vám projekt DIY mohl zabránit ve vykonávání vašich běžných činností alespoň na jeden den nebo by mohl způsobit, že budete potřebovat lékaře, budete chtít práci odložit na profesionály.

To poslední, co si někdo přeje, je drahé zranění z projektu, který se snažili udělat sami, aby ušetřili peníze.

annie gray

5 oprav, kterým byste se měli vyhnout svépomocí

V určitém okamžiku je racionálnější najmout někoho se zkušenostmi. Specializované práce budou vyžadovat odborné znalosti s materiály a nástroji, které se nemůžeme naučit z videí na YouTube. Existuje celá řada oprav, které jsou vhodnější pro odborníky. Čas, energie a bezpečnost vyváží to, co platíme za práci.

Vědět, kterým opravám se vyhnout, nám pomůže plánovat naše rozpočty na přestavbu a harmonogramy oprav. Obvykle můžeme získat bezplatné odhady od profesionálů, kteří používají fakturační a fakturační software pro dodavatele, aby nabídli své opravy. Je důležité nakupovat, abyste získali nejlepší cenu.

1. Opravy střech

Pokud nemáte předchozí zkušenosti se střechami, nebudete se chtít učit opravami sami. Pokrývači musí být opatrní, aby se vyhnuli pádům, popálení dehtem a úrazu elektrickým proudem. Pokrývačství je vysoce rizikové povolání.

Naštěstí mají odborníci zkušenosti, školení a pojištění pro navigaci v nebezpečných pracovních podmínkách při opravách střech. Lidé, kteří se bojí výšek, by měli být rádi, že si tento typ práce zadají. Ať tak či onak, toto není typ věcí, které by se měly dělat nezávisle.

2. Elektromontážní práce

Nebezpečí, se kterým se elektrikář setkává, se příliš neliší od pokrývače. Elektrikáři čelí riziku popálení elektrickým proudem, pádu a vystavení toxickým materiálům. Vždy je nejlepší přenechat tento typ vysoce rizikové práce profesionálům.

3. Poškození vodou

Škody způsobené vodou se mohou rychle sčítat. Škody způsobené netěsnostmi, prasklým potrubím, přetečením, záplavami a přírodními katastrofami zanechávají domy v nepořádku. Neošetřené poškození může vést ke zkroucení podlahy, změně barvy nátěru a napadení plísní. Obnova poškození vodou vyžaduje skutečnou pozornost vyškolených odborníků. Toto není typ poškození, kdy můžeme jednoduše nanést čerstvý nátěr.

4. Plísně & Odstranění plísní

Svépomocná řešení odstraňování plísní a plísní pravděpodobně problém nevyřeší. Místo toho potřebujeme profesionály, kteří používají speciální zařízení, jako jsou generátory ozonu, k ničení spor plísní. Jistě, bělidlo nebo barva mohou dočasně vyřešit problém s plísní, ale bude se vracet. Odstranění plísní a plísní profesionály je jediný způsob, jak správně léčit hlavní příčinu problému.

5. Hubení škůdců

Problém se škůdci se může vyvíjet exponenciální rychlostí. Řešení prodávaná ve velkých obchodech mohou být účinná, pokud s nimi začneme včas. Nebudou však účinné proti značnému zamoření.

Významné zamoření není něco, co byste se pokusili opravit sami. Budete muset přizvat profesionály, kteří se vypořádají se šváby, štěnicemi, termity, krysami, myšmi, vosami, mravenci a komáry. Samozřejmě vyškolení profesionálové zmírňují všechna rizika hubení škůdců.

cdc

Jaké jsou nejlepší projekty, které můžete udělat sami?

Nejlepší DIY projekty jsou ty, ke kterým již máte nástroje a zkušenosti. Kromě vybavení a know-how mají pro kutily největší smysl projekty, které dokážeme dokončit za den nebo dva. Samozřejmě je nejlepší, když vás projekt nenechá celý týden ležet s bolavými svaly. Nezapomeňte se zaměřit na projekty, které si můžete dovolit outsourcovat, pokud zjistíte, že jste po zahájení práce ukousli víc, než dokážete rozkousat.

Nejlepší typy domácích renovačních projektů DIY zahrnují věci jako:

  • Výmalba interiéru nebo tapeta
  • Instalace skříňového organizéru
  • Výměna elektrických spotřebičů
  • Upgrade poštovní schránky

Poslední myšlenky

Chceme se ujistit, že jakákoli práce, kterou děláme sami, je v našich možnostech. Dokud jsme sami k sobě upřímní ohledně našich znalostí a zkušeností, měli bychom být schopni zjistit, na co jsme připraveni. Nechtěli bychom si udělat ostudu tím, že přizveme profesionála, aby dokončil práci, kterou jsme začali, ale nemohli jsme ji dokončit.

Pamatujte, že mnoho návrhů DIY není nejlepším řešením dlouhodobé opravy. To, že můžeme ušetřit pár babek tím, že se pokusíme něco udělat s návodem sami, ještě neznamená, že budeme práci dělat správným způsobem.

Můžeme ušetřit spoustu času a peněz tím, že velké zakázky zadáme kvalifikovaným pracovníkům. Uschovejte si jednoduché věci pro sebe a pak zaplaťte někomu jinému, aby udělal riskantní práci.

Shrnutí

Budete vědět, že jste připraveni na DIY projekt, pokud máte zkušenosti, nástroje a čas. Zeptejte se sami sebe na výše uvedené otázky, abyste odstranili jakoukoli samoúčelnou zaujatost a zvážili kompromisy. Vyhněte se vysoce rizikovým opravám, které vyžadují dlouholeté zkušenosti v oboru. Uložte si ty nejjednodušší projekty pro sebe. Plaťte lidem, aby dělali věci, ve kterých jsou dobří, abyste si mohli užívat opravování maličkostí.