Kdy rezervovat svatebního fotografa

Odpověď na to, kdy rezervovat svatebního fotografa, může být již 12 měsíců předem. Povíme si, proč je tento rozvrh ideální a jak vám prospívá vyhnout se stresu.

Ale co když jste sám fotograf a nejste si jisti, co na sebe? Sepsali jsme užitečného průvodce etiketou o tom, co nosit jako svatební fotograf.

Pamatujte si, že i když jste najati, měli byste se ujistit, že k této zvláštní příležitosti zachováte respekt.

Kdy byste si měli rezervovat svatebního fotografa

Ideální doba pro rezervaci svatebního fotografa je minimálně 12 měsíců před svatebním dnem. Některé páry si dokonce svého fotografa rezervují již 18 měsíců od svatby.

To je zvláště výhodné, pokud je váš svatební den během hlavní sezóny nebo měsíců od dubna do listopadu. V opačném případě riskujete, že v den svatby nebudete mít svého oblíbeného fotografa k dispozici.

Dalším způsobem, jak zjistit, kdy si rezervovat svatebního fotografa, je, když již máte potvrzené místo svatby. Poté, po zajištění místa, můžete oslovit fotografa, takže vše je již nastaveno bez možnosti změny data.

Nicméně neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď na nejvhodnější dobu pro rezervaci svatebního fotografa, protože faktory se u každé svatby liší. Bylo by jen skvělé, abyste si tyto podstatné části vaší svatby potvrdili předem, abyste se vyhnuli stresu, jakmile se datum blíží.

Víte například, kdy si objednat svatební dort? Je také ideální to udělat předem, abyste se vyhnuli potenciálnímu soupeření s jinými páry a spokojili se s něčím, co možná nechcete.

Jaká je přiměřená částka za svatebního fotografa?

Za svatebního fotografa by mělo být rozumné zaplatit 2000 dolarů. V průměru však může najmutí svatebního fotografa stát kdekoli od tisíce dolarů až po trojnásobek této částky, v závislosti na různých faktorech.

Obecně si tedy připravte alespoň 2 000 $, když plánujete mít svatebního fotografa. Nejprve se však podrobněji podíváme, proč stojí svatební fotografové tak drahé:

Zaměstnanci

V závislosti na vašich požadavcích a zvoleném balíčku může svatební fotograf potřebovat asistenty nebo dokonce jiného střelce pro událost. To samozřejmě fotografovi zvedne očekávanou platbu.

Úpravy a tisk

Úprava a tisk snímků bude zahrnuta v celkové platbě pro svatebního fotografa. Vytváření svatebních fotografií, které vyhovují preferencím klienta, vyžaduje čas a úsilí a fotograf si může účtovat, jak fotografie poskytne, ať už prostřednictvím fyzických snímků a/nebo digitálních kopií.

Čas a místo

Většina svatebních fotografů účtuje podle času stráveného na svatbě. Neomezené pokrytí bude stát více a fotograf může také zahrnout náklady, které zaplatí, aby dorazil na místo svatby, pokud je to daleko.

Doplňky

Možná budete chtít, aby fotograf fotil i jiné události mimo svatební balíček. Například žádost o svatební portréty a večeře bude stát příplatek.

Dáváte tip svatebnímu fotografovi?

Volba je na páru, jestli chtějí dát svému svatebnímu fotografovi spropitné. Spropitné není zahrnuto v honoráři fotografa, ale také není povinné, pokud se nechcete dávat nebo nemáte dostatek navíc kvůli svatebním výdajům.

Ale pokud jim chcete dát spropitné, kolik byste měli dát svatebnímu fotografovi? Zvažte poskytnutí spropitného ve výši 10 % ceny fotografa nebo minimálně sto dolarů.

Pokud si fotograf přivedl i další personál, měl by být vkusný spropitný 50 dolarů pro každého. Naopak ti, kteří nemohou poskytnout tipy, mohou vždy poděkovat fotografovi a dát mu dobrou recenzi, pokud mají webové stránky.

Kolik by měl stát první svatební fotograf?

Je složité zmínit konkrétní platbu vhodnou pro svatebního fotografa poprvé. Nejnižší cena však může být dokonce zdarma, protože někteří nováčci nebo ti, kteří právě začali podnikat v oblasti svatební fotografie, jsou ochotni fotografovat pro expozici.

Někteří možná budují své portfolio pro svatební focení, aby první klienti zaplatili nižší, než je očekávaná platba. Je však také možné zaplatit 1 000 $ i za prvního svatebního fotografa.

Nezapomeňte být rozumní, zvláště když má svatební fotograf schopnosti a fotografie, aby dokázal své schopnosti. Abyste předešli jakékoli nedorozumění, buďte přímí, co od sebe očekáváte, a očekávejte službu, kterou chcete, podle toho, kolik jste ochotni zaplatit.

Jak vytvořím rozpočet na svatební fotografii?

  • Zvažte, zda se zeptáte blízkého přítele nebo člena rodiny, který by také mohl mít zájem o focení svatebních fotografií
  • Zarezervujte si svatebního fotografa pouze na obřad a na ostatní okamžiky dne mějte jiného určeného neprofesionálního fotografa
  • Rozhodněte se, jaké položky v balíčku chcete mít (např. opravdu potřebujete album nebo digitální kopie?)
  • Zeptejte se fotografa, zda je ochoten přijmout částečný barter, aby ušetřil část z celkové platby

Kdo platí za svatebního fotografa?

Neexistuje žádné konkrétní pravidlo, ale obvykle se očekává, že svatebního fotografa zaplatí rodina nevěsty.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Právě jsme diskutovali o tom, kdy rezervovat svatebního fotografa, a zjistili jsme, že tak můžete učinit již 12 měsíců před svatbou.

Pokud tak učiníte, pomůže vám to zajistit rezervaci, i když je hlavní sezóna. Některé páry však také najdou fotografa až poté, co si zarezervují místo pro svatbu.