Kdy rezervovat květinářství na svatbu: Ideální časová osa

Musíte vědět, kdy si zarezervovat květinářství na svatbu co nejdříve a nejpozději. Možná si chcete zajistit svatebního dodavatele včas, nebo plánujete svatbu za pár měsíců.

Tato příručka vás také poučí, abyste věděli, co očekávat při rezervaci svatebního květinářství, abyste zajistili, že s tímto prodejcem můžete dobře komunikovat všechny své květinové potřeby. Ale nejprve už víte, kdo platí za svatební květiny?

Kdy byste si měli rezervovat svatební květinářství?

Nejbližší datum pro rezervaci květinářství: rok před svatbou

Jedním z nejčastějších tipů ostřílených svatebních plánovačů je začít plánovat svatbu rok před samotným svatebním dnem. Tento časový rámec platí i při hledání květinářství na svatbu, zvláště pokud chcete jedinečné květiny nebo je svatební den ve vrcholné svatební sezóně.

Svatební květinářství si můžete rezervovat nejdříve rok před svatbou. To zajistí, že budete mít květiny, které chcete, i když nejsou v sezóně během svatby.

Některé květiny může být nutné přepravit z velké vzdálenosti na vaše místo, takže rezervace květinářství předem umožňuje prodejci naplánovat časovou osu, aby získal požadované květiny. Další výhodou najmutí svatebního květinářství tak brzy je, že si můžete zajistit svůj rozpočet na květiny a ne náhodně si je nechat vzít jinými svatebními potřebami.

Nejideálnější doba konzultace s květinářstvím: pět až sedm měsíců před svatbou

Pokud jste si nejali svatebního plánovače a nevytvářeli časovou osu pro najímání každého svatebního prodejce, nejlepší čas na rezervaci svatebního květinářství je sedm měsíců před svatbou. Pokud však stále nemáte zálohový rozpočet nebo chcete upřednostnit jiné svatební prvky, můžete si dodavatele květin zarezervovat i pět měsíců před svatbou.

Většina nevěst věnuje pět až sedm měsíců před svatbou jako čas na plánování a zajištění dekoračních potřeb, včetně květinové výzdoby. Výhodou tohoto výběru je, že se nemusíte cítit pod tlakem, abyste okamžitě poskytli květinový rozpočet.

Ale co víc, do svatby vás dělí ještě několik měsíců, takže kompromis s květinami, které chcete, je stále nepravděpodobný. Pokud máte pocit, že květiny, které si přejete, není tak těžké sehnat nebo vaše svatba není v hlavní sezóně, pak je nejlepší čas zarezervovat si květinářství na svatbu.

Nejkratší termín pro doručení svatebních květin: dva až tři týdny před svatbou

Některé malé svatby, jako jsou intimní svatby nebo uspěchané svatby jako útěk, nebudou potřebovat roční časovou osu pro plánování. Na druhou stranu jste se možná také impulzivně rozhodli pro svatbu, takže nemáte dost času na to, abyste si zajistili svatební dodavatele, jakmile byste možná chtěli.

Rezervace svatebního květinářství tři týdny nebo měsíc před svatebním dnem je tedy možná. Samozřejmě však počítejte s tím, že ne všichni květináři budou k dispozici nebo ochotni poskytnout květiny, zvláště pokud je vaše aranžmá poměrně časově náročné nebo náročné na dosažení.

Přesto si někteří svatební květináři myslí, že je možné přijímat žádosti takto pozdě, zvláště pokud jsou květinové potřeby základní a málo. Náš tip je řídit se svými očekáváními nebo zvážit, zda si ostatní květinová aranžmá nevyrobíte sami.

Zde je například snadný návod, jak vyrobit svatební korsáže.

Jak funguje proces rezervace svatebního květinářství?

Krok 1. Konzultace

Najdete alespoň dva nejlepší svatební floristy ve vašem okolí a domluvte si s nimi schůzku. Pomůže vám to poznat se navzájem a prodejce bude mít také představu o vaší vizi květin na svatbě.

Můžete kombinovat nápady se svatebním květinářstvím, abyste dosáhli květinového stylu, který chcete na svatbu. Přineste inspiraci z jiných svateb, abyste mohli snáze ukázat, co chcete, místo toho, abyste o tom jen mluvili.

Můžete si dokonce vytvořit nástěnku Pinterest nebo doslovnou nástěnku vizí s květinami a barevnou paletou, kterou chcete.

Krok 2. Návrh

Samozřejmě, pravděpodobně nemáte ponětí o tom, jaké květiny by byly v sezóně pro vaši svatbu. Můžete také chtít květiny v konkrétních barvách, což je nemožné.

Navíc ne všechny květiny jsou vhodné pro různé svatební podmínky. Můžete například chtít typ kytice, která na vaší venkovní svatbě nevydrží.

Květinářka navrhne alternativy nebo jiná řešení, jak ustálit vaši vizi svatebních květin.

Krok 3. Rozpočet a smlouva

Svatební floristka zajistí vaše potřeby podle rozpočtu, jaký máte na mysli. Pokud potřebujete být přísní na výdaje na svatbu, nemějte potřebu přebíjet, co můžete zaplatit.

Může nastat případ, kdy květinářka odmítne spolupracovat s párem kvůli jejich omezenému rozpočtu. Nenechte se však odradit a místo toho přejděte k jinému dodavateli, který dokáže pracovat s vaším rozpočtem.

Nezapomeňte zkontrolovat smlouvu a ujasnit si případné dotazy k platbám. Může vám také pomoci vědět, kolik spropitného svatebnímu květinářství.

Závěr

Byla tato časová osa užitečná? Právě jste se dozvěděli, kdy rezervovat květinářství na svatbu, kde je ideální doba sedm měsíců před svatbou.

Květinářku si však můžete najmout nejdříve rok před svatbou. Naopak, ti, kteří nemají čas, si mohou zarezervovat prodejce méně než měsíc před svatbou, v závislosti na tom, jak snadné jsou jejich květinové potřeby.