Kdy obnovit svatební slib: Konečný průvodce

Pokud si nejste jisti, kdy obnovit svatební slib, vaše manželské milníky budou nejlepším příkladem tohoto dojemného obřadu. Ale nakonec není správný nebo špatný čas na obnovení vašich slibů.

Chcete-li se dále dozvědět vše o svatebních slibech, očekáváních a co dělat, doporučujeme pokračovat ve čtení níže. A pokud chcete alternativní způsob, jak oslavit své výročí, zvažte výlet a odkažte se, kam jít na výročí svatby.

Kdy obnovujete svatební slib: Kompletní průvodce obnovením slibu

Významná výročí svatby

Nejlepší čas na obnovení manželského slibu je při výročí významného milníku. Nejoblíbenější časy jsou 10. a 25. výročí svatby, protože jsou považovány za výjimečné.

V dnešní době manželství obvykle trvají méně než osm let, takže výročí po této očekávané délce manželství si zaslouží velké oslavy. Proč si tedy místo předávání dárků nebo rande neobnovit svůj svatební slib?

Kdykoli budete chtít

Neexistuje však správný nebo špatný čas na obnovení svých slibů, protože to může být kdykoli, pokud se na to cítíte. Některé páry mají dokonce obnovení svatebního slibu na jejich 5. výročí.

Pokud máte pocit, že váš vztah prošel různými výzvami a úspěchy, pak je ideální čas na obnovení vašich slibů, bez ohledu na to, zda se jedná o sudé nebo liché výročí svatby. Obnovení slibu slouží k potvrzení vašeho závazku vůči vašemu manželovi a může být také důvodem k oslavě, protože jste spolu mnoho let.

Když chcete svou vysněnou svatbu

Některé páry možná upřednostnily jednoduchý obřad nebo se vzaly v soudní budově. A po letech mohou mít pocit, že si zaslouží velký svatební den.

Takže pokud máte čas a rozpočet na to, abyste konečně měli svou vysněnou velkolepou svatbu, pak to může být také to, když obnovíte svůj svatební slib. Nemusíte se starat o zákonnost a další požadavky, takže plánování vaší svatby verze 2.0 bude méně stresující.

V jakém roce manželství obnovujete své sliby?

10., 25., 50. výročí svatby

Neexistuje žádný správný nebo nesprávný rok manželství k obnovení vašich slibů, ale mezi nejoblíbenější časy patří výročí hlavních milníků. Většina párů obnovuje své sliby při 10., 25. nebo 50. výročí svatby, protože jsou uznávána jako významná výročí.

Jiná výročí se slaví jednodušeji, zatímco tato významná období jsou známá velkými gesty, prázdninami a obnovením svatebního slibu. Co je dělá ještě dokonalejšími pro obnovení svatebního slibu je, že se toho mezi párem hodně změnilo.

Proč byly vaše sliby obnoveny na významné výročí svatby?

Můžete se ohlédnout zpět na to, jak jste se skutečně zavázali plnit sliby, které jste řekli při obřadu. Poté můžete své obnovené sliby upravit a přizpůsobit je lidem, ve kterých jste dnes vyrostli.

Je také běžné, že starší páry mají svatbu zpět v čase, kde si znovu vytvoří svou první svatbu. Tyto oslavy jsou ideální pro obnovení slibu, aby byl obřad ještě sentimentálnější.

Když už mluvíme o hlavních milnících, zde je to, jaký je dárek k 25. výročí svatby, pokud jste dosáhli tohoto chvályhodného období.

Jak dlouho byste měli čekat na obnovení slibů?

Na obnovení svých slibů nemusíte čekat příliš dlouho, i když většina párů je má v den 10. výročí svatby. K obnovení svatebního slibu může dojít již následující den.

Ale samozřejmě, čím více času budete čekat na obnovení svých slibů, tím více budete moci přemýšlet o milnících manželství. Pokud se v kterémkoli roce manželství stane něco velkolepého, může to dokonce vyžadovat obnovení svatební řady na oslavu.

Jak často obnovujete svůj svatební slib?

Obnovení vašich slibů může být tak často, jak chcete vy a váš manžel. Může se to dokonce stát pokaždé, když dosáhnete významného milníku v manželství.

Svůj svatební slib můžete obnovit například každých 5 nebo 10 let. O oslavě můžete uvažovat i poté, co vaše děti dostudují vysokou školu nebo když jste prošli těžkým životním obdobím.

Co musím udělat, abych obnovil svůj svatební slib?

Obnovení vašich slibů není tak stresující jako plánování svatby, protože nemusíte dělat mnoho úkolů. Zde je několik věcí, které budete potřebovat, abyste obnovili svůj svatební slib:

  • Nepotřebujete žádné zákonné předpisy, protože nebudete potřebovat licenci, registrovaného úředníka nebo dokonce svědka; stále však chcete, aby obřad obnovy slibu někdo celebroval
  • Obnovení slibu není drahé, ale nastavte si prosím rozpočet podle počtu hostů, oblečení, místa konání, dekorů, fotografa a kuchaře
  • Zarezervujte si místo pro obnovení svatebního slibu včas, abyste jej zajistili; může být kdekoli a tak formální nebo neformální, jak chcete
  • Můžete se rozhodnout poslat pozvánky na obřad, ale můžete pozvat hosty osobně, pokud se jedná o obnovení intimního slibu
  • Nakupujte se svým partnerem oblečení pro obnovení slibu
  • Zabezpečte fotografa
  • Připravte si sliby a naplánujte program

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kdy obnovit svatební slib, což může být kdykoli, když budete mít pocit, že je dobré znovu potvrdit váš vzájemný závazek.

Obvykle může dojít k obnovení slibu u významných milníků manželství, jako je 10. a 25. výročí svatby. Může se to však stát kdykoli po vašem svatebním dni.