Kdy objednat smokingy na svatbu: Ideální doba pronájmu

Pokud si nejste jisti, kdy objednat smokingy na svatbu, můžete začít hledat šest měsíců před svatbou. Oblečení pro ženicha a mládence tak dostanete včas a zajistíte, že bude perfektně sedět i těm, kdo je budou nosit.

Svatby by měly mít vždy plánovanou časovou osu, včetně toho, kdy si objednat svatební obleky a další oblečení. A pokud ještě nemáte vytvořený rozpočet, přečtěte si, kolik stojí svatební smoking, abyste věděli, co můžete očekávat.

Jak si pronajmout Tux 101: Kdy objednat smokingy na svatbu

Pět až šest měsíců před svatbou

Nejlepší čas na pronájem nebo nákup smokingů na svatbu je pět až šest měsíců před skutečným svatebním dnem. To dává ženichovi a jeho čeledínům dostatek času porovnat různé obchody a nechat si v případě potřeby ušít smokingy na míru.

Další výhodou včasného objednání svatebních smokingů je, že můžete získat slevy, protože si budete půjčovat mnoho šatů současně. V závislosti na obchodě můžete dokonce získat zdarma pronájem pro ženicha.

Co když nemám čas?

Vy a váš partner se můžete náhle chtít vzít, takže plánujete událost za méně než pět měsíců namísto ideální délky, rok před svatebním dnem. Jak již bylo řečeno, je možné najít půjčovnu smokingů, která nabízí rychlé pronájmy.

Uvědomte si však, že požadované styly smokingu možná nedostanete jako objednávky na poslední chvíli. Očekává se také, že obchod bude zahrnovat spěchající poplatek k celkové ceně svatebních smokingů.

Kdy byste si měli pořídit Tux na svatbu?

Ženich by se měl připravit na svatební smoking šest týdnů až šest měsíců před svým svatebním dnem. To poskytne dostatek času na úpravy a zajistí, že smoking perfektně sedne a on bude ve svůj svatební den vypadat co nejlépe.

Kdy nechat své mládence ustrojit do svatebního smokingu?

Své družiny si můžete nechat změřit, jakmile budou k dispozici. Nechcete však být později než dva měsíce před svatbou, abyste si zajistili styly smokingů, které byste na svatební hostinu chtěli.

A na druhou stranu je zbytečné, aby se všichni montovali velmi pokročile, protože stále chcete předvídat nárůst hmotnosti a další fyzické změny. Můžete pověřit svého nejlepšího muže, aby vedl a vedl mládence se vším, co souvisí se svatebními smokingy.

Kolik smokingu je potřeba před svatbou?

Pro družbu obvykle stačí jedna montáž, ale je možné naplánovat i druhou montáž. Naplánujte si skupinovou montáž do tux shopu, abyste ušetřili čas a náklady.

Zajistěte, aby byli přítomni všichni vaši mládenci, abyste také viděli všechny s jejich smokingem. Pokud to někteří nestihnou kvůli napjatému harmonogramu, můžete jejich míry poslat do obchodu.

Je také možné, že někdo na vaší svatební hostině má obvykle zpoždění. Abyste se vyhnuli problémům s termínem smokingu, dejte jim falešný čas, kdy by měli být vybaveni.

Jak daleko předem byste si měli pořídit Tux?

Když si objednáte svatební smoking beze spěchu, můžete si ho pořídit, kdykoli to pro váš svatební den uznáte za vhodné. Nechte si smokingy doručit například týden před svatebním dnem, zvláště pokud se jedná o svatbu v cílové destinaci.

Tímto způsobem budete mít smokingy, když cestujete na místo svatby. Na druhou stranu si smokingy můžete vyzvednout dva až tři dny před svatebním dnem, pokud se ženíte ve svém rodném městě.

Promluvte si se svým nejlepším mužem a požádejte ho, aby zajistil, že svatebčané mají své svatební šaty připravené k nošení večer před svatbou. Nezapomeňte všem připomenout, kdy vrátit smokingy, abyste se vyhnuli dalším poplatkům.

Kdy vrátit svatební smokingy?

Zkontrolujte zásady obchodu s smokingy, abyste se vyhnuli dodatečným poplatkům za pozdní vrácení půjček. Častěji ale musíte smokingy druhý den po svatbě vrátit.

Pak si uvědomte, zda je před návratem budete potřebovat vyčistit. Pomůže určit jednu osobu, která bude řídit všechny návraty svatební hostiny.

Chodí nevěsta do smokingu?

Nevěsta nemusí přijít do smokingu, ale ženich ji může také požádat, aby šla s nimi. Svatební hostina bude mít soudržný vzhled, protože mládenci doplní cokoliv, co bude svatební hostina nosit.

Nevěsta může také ukázat ženichovi styl a barvy šatů družiček jako inspiraci pro to, co si vybrat jako svatební obleky nebo smokingy, místo aby s nimi přišla.

Měli by se groomsmen vyrovnat ženichovi?

Ženichové by měli mít na sobě něco podobného jako ženich, ale ženich musí vyčnívat. Například ženich bude mít klasický černý smoking s motýlkem, zatímco mládenci budou mít podobný styl, ale v šedé barvě a s kravatami.

Zde je to, co nosí ženich na svatbu, aby znal tipy na styling.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, kdy objednat smokingy na svatbu, což je 5 až 6 měsíců před svatbou.

Dva měsíce před svatbou pak zajistěte, aby byli všichni vybaveni. Nakonec si nechte smokingy doručit tři dny až týden před svatbou, abyste předešli chybějícím svatebním šatům.