Kdy je nejvyšší svatební sezóna versus mimosezóna?

Odpovědí na to, kdy je vrchol svatební sezóny, jsou měsíce jaro a podzim. Níže probereme vrcholné svatební sezóny podrobněji a pomůžeme vám rozhodnout se, zda by bylo praktičtější svatba v oblíbených měsících nebo mimo sezónu.

Když už ale mluvíme o výběru ročního období pro svatby, doporučujeme vám přečíst si náš samostatný průvodce, jak vybrat datum svatby. Zajištění harmonogramu vaší svatby by mělo být provedeno nejprve během plánování svatby, abyste se mohli efektivněji připravit.

Kdy je nejvyšší svatební sezóna a oblíbené svatební měsíce?

Jarní období

Jaro, zejména květen až podzim, je vrcholem svatební sezóny. To není překvapivé, protože klima je pohodlné, zejména pro scénické venkovní svatby.

Podmínky nebudou příliš horké ani příliš studené a květiny kvetou, ideální pro svatbu. Takže tip, pokud chcete jarní svatbu bez obav o místo a dostupnost dodavatele, udělejte to během března.

Nebo, pokud hledáte datum svatby během dubna a května, zarezervujte si prodejce a místo včas. Jen se připravte na vyšší poplatky kvůli vyšší poptávce po svatebních potřebách.

Podzimní sezóna

Dalším oblíbeným obdobím pro svatby jsou podzimní měsíce. Podzim je drahé období pro svatby, protože začátek podzimu je dnes známý pro svatby.

Co dělá podzim vrcholem svatební sezóny, je klima, zvláště pokud dáváte přednost chladnějšímu svatebnímu obřadu. Ale protože ještě není zima, na venkovní svatbu by nebylo příliš sucho.

Jak tedy můžete ušetřit na svatebních výdajích, pokud chcete svatbu na podzim? Než začne podzimní sezóna, budete mít větší šanci získat nabídky a slevy od různých svatebních míst a prodejců.

Jaký je nejrušnější měsíc pro svatby?

Nejrušnější období pro svatby je během vrcholných měsíců pozdního jara a začátku podzimu. Jak již bylo řečeno, vrcholnými svatebními měsíci jsou květen, září a říjen.

Květen

Jaro je ideální pro romantické svatby, protože nejbarevnější květiny jsou v sezóně, zvláště pokud chcete svatbu na zahradě. Svatba v květnu však bude také znamenat, že budete muset dodavatele rezervovat včas, protože budou velmi žádané.

Někdo by také zmínil, že červen a srpen jsou vyhlášené letními svatbami, zejména svatbami na pláži. Duben a květen však bývají rušnější, protože počasí je odpustitelnější.

Září a říjen

Pak jsou vrcholné svatební měsíce kolem září a října pro podzimní svatby. Počasí v tomto období je perfektní, protože není příliš vlhké ani suché.

Mějte však na paměti, kde budete svatbu uspořádat, zvláště pokud chcete svatbu v destinaci na východním pobřeží během září kvůli riziku hurikánu. A na druhé straně u říjnových svateb jsou jedinou potenciální překážkou vyšší ceny, zvláště u míst, protože je to nejoblíbenější měsíc pro svatby.

Přečtěte si, co si obléct na podzimní svatbu pod širým nebem, abyste provedli své hosty, pokud jste si rezervovali během této vytoužené vrcholné svatební sezóny.

Co je nejvyšší svatební sezóna?

Vrchol svatební sezóny označuje měsíce v roce, které jsou pro svatby nejrušnější. V důsledku toho jsou ceny za svatební potřeby vyšší a rezervace prodejců a míst může být kvůli poptávce náročná.

Vrcholné svatební měsíce se rok od roku liší a také místa, kde se svatba bude konat. Plážové destinace mají samozřejmě jako vrchol svatební sezóny léto, zatímco v některých státech je vrchol svatební sezónou podzim.

Ale obecně platí, že většina párů preferuje na svatbě jaro a podzim kvůli příjemnému počasí. Nenechte se touto myšlenkou omezovat, protože i zimní měsíce mohou být při správném plánování ideální pro svatby.

Jaký je nejméně oblíbený svatební měsíc?

Nejméně oblíbené měsíce pro svatbu jsou prosinec, leden a únor. Březen je také považován za mimosezónu pro svatby, ale páry již začínají plánovat oblíbené jarní měsíce.

Proč je mimo sezónu pro svatby od prosince do března? Může to být kvůli svátkům, kdy je lidé místo toho slaví nejdříve před svatbou.

Někteří hosté se také nemusí zúčastnit, pokud se svatba koná během rušných měsíců pro osobní dovolenou a rodinné setkání. A konečně, dalším důvodem je zimní období, kdy může být příliš chladno na venkovní obřad, který je stále populárnější než svatby uvnitř.

Jaké je nejlepší období pro svatbu?

Oblíbené svatební měsíce jsou z nějakého důvodu známé a vyplatí se být extra proaktivní, pokud to znamená zajistit prodejce a místa i během vrcholné svatební sezóny. To však neznamená, že letní a zimní měsíce nejsou nejlepším obdobím pro svatbu.

Letní sezóna je stále fantastická pro datum vaší svatby, zvláště pro svatbu v tropech. Výhodou svatby v zimních měsících jsou naopak levnější balíčky a akce, které prodejci a místa nabízejí jako svatební mimo sezónu.

Kromě toho mohou být zimní svatby stejně krásné jako barevné jarní nebo podzimní svatby, protože bílá je stejně tradiční svatební barvou.

Závěr

A to je vše! Pro rekapitulaci, kdy je vrchol svatební sezóny, je to od pozdního jara do začátku podzimu.

Nejrušnější měsíce pro svatby jsou květen, září a říjen, takže pokud máte svatbu během těchto vrcholných svatebních měsíců, zarezervujte si místo a prodejce včas. Doufáme, že to bylo užitečné pro vaše plánování; dejte nám vědět, jaký je podle vás nejlepší svatební měsíc.