Kdo vyzvedne klavír za dar? 3 snadné kroky!

Máte představu, kdo si za dar vyzvedne klavír? Je to dobrá zpráva pro všechny dárce, protože několik sekt je ochotno takové dary přijmout.

Možná se obáváte, že vaše piano bude po zbytek života jen zanedbávané, a proto vás napadl geniální nápad, tedy darovat ho. Pokud jste to vy, pak jste za takovou nezištnost a moudré rozhodnutí chvályhodný.

Zatímco mnoho lidí již své staré piano zanedbávalo, vy musíte zachovat jeho hodnotu. A nemůžete to udělat tak, že ho budete mít uvnitř svého domu pouze jako displej. Darovat ho je opravdu skvělá volba, hlavně proto, že by ho mohli využít i ostatní. Tento článek se podívá na to, jak můžete darovat své piano a kdo si ho vyzvedne. Neboj se, bude to snadné? Nezapomeňte si přečíst každý detail v tomto článku, abychom vám mohli pomoci.

Kroky vyzvednutí klavíru za dar

Samozřejmě musíte podstoupit kroky – které jsou velmi jednoduché – abyste svůj klavír úspěšně darovali. Musíte se ujistit, že klavír může být přijat.

Krok č. 1. Zkontrolujte stav svého klavíru

Jinými slovy, musíte zkontrolovat jeho aktuální stav. Je to úkol dárce, aby to udělal, protože to bude pro většinu společností nebo nadací, kde to můžete darovat, problém. Pokud si myslíte, že potřebujete důkladně porozumět mechanismu a kostře klavíru, mýlíte se. Jednoduše se musíte ze všech sil snažit zkontrolovat některé části – především fyzický stav klavíru.

Také za předpokladu, že jste klavír již používali, víte, kde nebo která část se chová divně. Nejprve zkontrolujte vzhled klavíru, zda nevykazuje viditelné poškození. Dále se musíte ujistit, že všechny klíče fungují správně. Jak to můžete zkontrolovat? Jednoduchý. Stačí stisknout každou z nich. Je také lepší zkontrolovat, zda každá klávesa zní perfektně. To znamená, že je správně naladěn. Můžete to zkontrolovat stažením aplikace tuneru do telefonu.

Poté se ujistěte, že jsou pedály přítomny a fungují podle jejich přiřazení. Pokud tam nejsou tak dobré funkce a nemůžete to opravit sami, pak buďte upřímní k osobě nebo skupině, která váš dar přijme. Zde je proces darování klavíru.

Krok č. 2. Uveďte styl a model klavíru

Při žádosti o darování klavíru musíte do informací, které zveřejníte, uvést typ a model klavíru. Na webu můžete hledat různé typy a modely pian, ale my se zde budeme zabývat některými z nich. Pokud váš klavír vypadá úzký a jsou v něm struny, které jsou ve svislé poloze, pak se tomu říká pianino. Na druhou stranu, Grand piano je široké a ploché a uvnitř jsou vodorovné struny. Pokud jde o model, můžete jej zjistit prozkoumáním těla vašeho piana. Uvidíte tam název značky a další informace o pianu a nezapomeňte si je vzít na vědomí.

Krok č. 3. Upřesněte, kam chcete klavír darovat

Klavíry jsou objemné a není snadné je přenést, a to je jedna věc, kterou byste měli mít na paměti, když takové nástroje darujete. Možná ho chcete darovat co nejdříve. Uvědomte si, že nalezení lidí, kteří by rádi přijali váš dar, nějakou dobu trvá, musíte kontaktovat společnost, jako je Goodwill. Pokud ho plánujete ponechat ve své lokalitě, musíte vynaložit úsilí na hledání lidí ve vaší lokalitě. Můžete dokonce požádat o pomoc lidi, kteří jsou nakloněni hudbě, protože mají přátele

Kdo jsou potenciálními hledači pro darování klavírů

Kdo si vyzvedne klavír za dar? No, některé z nich probereme v této části. Jedním z potenciálních výběrů pro dar na klavír by byla škola. V každém z nich můžete vyhledávat ve své lokalitě nebo dokonce mimo ně. Dalším významným selektorem by byly obchody s nativní hudbou ve vaší oblasti, protože vás mohou rychle spojit s místními lidmi, kteří chtějí mít klavír. Další jsou kostely. Takové oblasti používají piano velmi často a mohou potřebovat další nebo lepší.

Samozřejmě, že na seznamu jsou rekreační centra. Pravděpodobně to přijmou, pokud mají velký prostor. Máme také nadace, jako je Beethovenova nadace, jejímž cílem je získat klavíry od majitele bez prostředků. Bude jim to však trvat trochu déle, ale zvládnou ladění a přesun.

Poslední slova

Na konci tohoto článku doufám, že jste se dozvěděli, kdo si za dar vyzvedne klavír. Vidíte, není to žádná skvělá práce; stačí udělat malý průzkum, aby to bylo úspěšné. Děkuji, že jste dočetli až sem. Váš čas a úsilí si velmi vážíme! Přečtěte si také o tom, jak postavit krabici na darování oblečení a co je to darovací jednotka.