Kdo vyrobil šicí stroje Montgomery Ward

Pokud vás zajímá, kdo vyrobil šicí stroje Montgomery Ward, objevili jsme tři výrobce. Dále probereme časovou osu této značky, abychom vám poskytli více informací o historii společnosti. Budete také vědět, co můžete očekávat od šicích strojů Montgomery Ward, a uvidíte, zda stojí za to.

Vlastníte již stroj od této značky? Napsali jsme návod, jak navléknout také šicí stroj Montgomery Ward. Naučte se správný způsob, jak jej nastavit, abyste z něj získali maximum.

Kdo vyrobil šicí stroje Montgomery Ward?

Foley a Williams

Kolem roku 1913 vyrobili Foley a Williams šicí stroj Montgomery Ward Oakland. Proto vyrábějí nejstarší šicí stroje Montgomery Ward. Ale přestože jsou relativně levné, recenze na tyto domácí šicí stroje nebyly za tu dobu tak pozitivní.

Národní společnost pro šicí stroje

Společnost National Sewing Machine Company vyrobila několik šicích strojů Montgomery Ward před rokem 1955. Těmito jednotkami jsou Amazon, Damašek, Brunswick a Windsor. Tento výrobce byl zodpovědný za téměř všechny šicí stroje Montgomery Ward před rokem 1955 a do druhé světové války.

Šťastná společnost šicích strojů

V průběhu padesátých let začala společnost Happy Sewing Machine Company, japonský výrobce šicích strojů, vyrábět šicí stroje Montgomery Ward. Tyto modely mají symbol holubice nebo nesou písmena JA, HC nebo HA. Výrobce se nyní nazývá Happy Industrial Ltd a jsou známí jako výrobci nejlepších šicích strojů Montgomery Ward.

Je Montgomery Ward stále v provozu?

Společnost Montgomery Ward podala v roce 1997 bankrot, ale značka byla v roce 2004 obnovena jako online společnost. Značku získala také dceřiná společnost Colony Brands, Inc. v roce 2008. Online prodejce nabízí řadu produktů, které lze zaslat do USA. a území USA.

Při hledání šicího stroje na webových stránkách Ward jsme však od tohoto psaní našli pouze šicí stroje Singer a několik Brother. Nicméně úspěchy společnosti Montgomery Ward, jako je první katalog zásilkových objednávek, jí umožnily rychle se rozšířit a v roce 1900 dokonce vyráběly kamenné maloobchodní prodejny. Rozvoj obchodních center a dalších maloobchodníků však nakonec vedl k pádu katalogu.

Jsou šicí stroje Montgomery Ward dobré?

Šicí stroje Montgomery Ward, zejména japonské modely, mají dobré recenze od majitelů, kteří je dnes stále používají, přestože byly vyrobeny před lety. Například řady Signature jsou považovány za těžké a problémy, jako je selhání a rozbití, podle některých vlastníků prakticky neexistují.

Tyto jednotky Montgomery Ward samozřejmě musíte i nadále udržovat jejich čištěním a mazáním. Pokud jde o výkon, šicí stroje Montgomery Ward se snadno používají pro šití rovným stehem, a to i na jemných tkaninách. A pokud tyto historické stroje vlastníte, můžete je dokonce prodat za dobrou cenu, i když nejsou srovnatelné se starožitnostmi, které lze prodat za stovky nebo tisíce dolarů.

Kolik stojí starý šicí stroj Montgomery Ward?

Přestože staré šicí stroje Montgomery Ward nejsou nejdražšími vintage modely na prodej, stále je možné si je pořídit za několik stovek dolarů. Hodnota však závisí na stavu modelu, věku a schopnosti šití. Na rozdíl od jiných historických šicích strojů jsou jednotky Montgomery Ward oceňovány pro svou kapacitu šití, ale nikoli pro peněžní hodnotu.

Pokud ale vlastníte starožitný model, můžete zvážit průzkum jeho potenciální ceny. Celkově může být vlastnictví vintage modelu vždy lákavé pro sběratele i nadšence. Kromě toho budou mít šicí stroje Montgomery Ward vždy spolehlivou konstrukci a výkon, takže byste mohli být více v pokušení nechat si je místo prodeje.

Další tipy najdete zde, kde můžete prodat svůj starý šicí stroj.

Jak starý je můj šicí stroj Montgomery Ward?

Na rozdíl od jiných značek šicích strojů je zjištění stáří šicího stroje Montgomery Ward obtížné, protože neexistuje adresář, kam byste mohli připojit sériové číslo modelu. Místo toho je jediným způsobem, jak zjistit, jak starý je váš stroj Montgomery Ward, nalezení data výroby v příručce. Můžete také vyzkoušet blogy a fóra diskutující o této značce a zkontrolovat, zda najdete svůj model.

Můžete zveřejnit obrázek své jednotky a zeptat se ostatních nadšenců šití, zda potenciálně znají rok výroby. Pokud se nacházíte poblíž obchodu se starožitnostmi nebo vinobraní, zvažte také dotaz na jejich názor. Bohužel je obtížné zjistit věk šicího stroje Montgomery Ward ve srovnání s jinými značkami, jako je Singer, které mají databázi sériových čísel.

Jak používáte šicí stroj Ward Signature?

Nejlepší způsob použití šicího stroje Ward Signature je podle manuálu. Pokud jej nemůžete najít, musíte bohužel prohledat internet, protože Montgomery Ward nemá webovou stránku, kde by byly manuály snadno dostupné. Můžete se také zeptat dalších majitelů této značky šicích strojů.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme odpověděli, kdo vyrobil šicí stroje Montgomery Ward, a zjistili jsme tři výrobce. Jsou to Foley a Williams, National Šicí strojní společnost a Šťastná šicí strojní společnost.

Ten je známý tím, že vyrábí nejlepší jednotky. Tuto značku však v dnešní době nenajdete, i když mají internetový obchod.